O nás :: Štěňata :: Novinky ::  Naši psi ::  Odchovy ::  Fotogalerie ::  Odkazy ::  Kontakt    

2019/2018/2017/2016/2015/2014/2013/2012/2011/2010-2007

23.12.2012 Přeji všem kamarádům a známým, krásné Vánoce a pohodový celý příští rok. Hlavně vykročte tou správnou nohou :o)


_________________________________________________________________

4.11.2012 Tento víkend se konala v Praze dvoudenní výstava. U číňánků byla hojná účast zahraničních vystavovatelů, převážně z Ruska. V sobotu nastala změna rozhodčího u naháčků a místo rozhodčího z Kypru, posuzovala paní rozhodčí Brigitte Bregenzer. V halách nám dokonce přitopili, takže jsme nemrzli, čehož jsme se obávali. Paní rozhodčí pejsky prohlížela docela důkladně. Ve třídě jsem byla s chovatelkou z Ruska, čehož jsem se docela obávala. Ale paní rozhodčí Brigitte Bregenzer se Tinka líbila, Etienne Jemalle získala V 1, CAC s posudkem: 20ti měsíční fena, na horní hranici výšky, velice pěkný celkový vzhled, dobrý průřez hlavy :-), správná horní a spodní linie, korektní postoj tlapek i úhlení, korektní ocas, dobrý pohyb, výborně se předvádí. CACIB a BOB posuzoval pan rozhodčí ze Srbska Dr.Uroševič, který posuzoval osrstěné číňánky a Tina o něj ještě získala titul CACIB.

V neděli se rozhodčí prohodili a naháčky posuzoval Dr. Uroševič (SRB), CACIB a BOB pak paní Brigitte Bregenzer. Etienne Jemalle získala V 1, CAC, CACIB a BOB !!! s posudkem: fena, nůžkový skus, pěkná hlava, dobré uši, velmi dobrý hrudník, korektní horní linie, dobré úhlení, dobrý temperament, volný pohyb. Sonička se slitovala a vydržela se mnou až do odpoledních soutěží, za což jí moc děkuji:o). Čekání se vyplatilo, protože Tina získala v IX. skupině – 2. BIG !!!!!! Vyhrál střední pudl, ale dle přihlížejících měla vyhrát Tinka :o). Mám ohromnou radost, jelikož Tinka tak skvěle uzavřela letošní výstavní sezónu! Děkuji všem přítomným, kteří mi fandnili a strávila jsem s nimi opět fajn den:o).Už teď se těším na příští rok, že se zase potkáme u výstavního kruhu. Škoda, že jsme od sebe tak daleko, že se jindy nesejdeme, krom Soní :o)). Za fotky opět děkuji Soničce Kantové a z finálovek ze stupně vítězů Lucce Kroupové.

Více fotografií naleznete ZDE.
_________________________________________________________________

22.10.2012 Tento víkend 20.-21.10. se konal dvoudenní CACIB v Komárom v Maďarsku. Vyrazily jsme v docela početné sestavě: já, Sonička, v Praze přistoupily Lenka, Zuzka a naposledy v Brně Jana + 9 psů :-) Ubytování jsme měly zajištěné na Slovensku v moc pěkném penzionu. Jediná vadička byla, že ze soboty na neděli tam byla svatba a hudba otřásala našimi postelemi do 4 hodin ranních, jelikož jsme se Soničkou spaly přesně nad restaurací. Počasí bylo v Komárom přímo letní, modrá obloha a sluníčko celé dva dny. Výstava se konala v bývalém starobylém vojenském prostoru v krásném prostředí. Kruhy byly všechny venku, prostorné, okolo nich bylo dost místa pro všechny. První den posuzovala Szilvia Gróf z Maďarska. Bohužel posudek je v maďarštině a strašně naškrábaný, ale Etienne Jemalle získala V 1, CAC, res. CACIB. Mrzelo mě, že CACIBA jsme nedostaly jen proto, že fenu ten den vystavovala profi heandlerka z Maďarska a v neděli ta samá fena, ale vystavovala si jí majitelka sama, dostala VD. Člověk je i po těch letech na výstavách překvapený. Druhý den posuzoval

Adam Ostrowski(PL). Někdo se na něj těšil, já se spíš obávala. Porazila nás fena z Ruska, která byla hezká, ale strááááááášně veliká, že i Cruella je proti ní droběna :-)), ale pan rozhodčí z ní byl unešen, takže ten den vyhrála i BOB. Etienne Jemalle získala V 2, res. CAC s posudkem: Pěkná fena, dobré velikosti, velmi pěkná srst, perfektní skus, perfektní horní linie, velmi pěkný pohyb. Jinak si myslím, že se víkend skvěle vydařil celé naší výpravě a všechny z nás mohou být spokojené s výsledky svých psích miláčků . Za krásné fotky děkuji Soničce!

Více fotografií naleznete ZDE.
_________________________________________________________________

13.10.2012 V sobotu se konala Klubová výstava v Českých Budějovicích. Tentokrát jsme porušily se Soničkou náš zvyk zúčastnit se klubovek v párech a já vyrazila sama. Doma jsem zapomněla nabíječku a jelikož jsem na jihu byla již od čtvrtka, tak se mi v sobotu vybil telefon, zrovna, když mě naháněla na výstavě Lenka, jelikož Zuzka měla po cestě na výstavu autonehodu (naštěstí se nikomu nic nestalo, ale auto bylo nepojízdné) a vezla mi její hafany, abych je vystavila, pokud nestačí přijet. Nestačila J tak jsem vystavovala Emičku i Izyka. Oba to jsou hrozně milí psíci a vystavovat byla radost. Emička byla v mladých a Tína v mezitřídě, takže to byl fofr. Posuzoval rozhodčí pan Václavík a Etienne Jemalle získala V2, res.CAC s posudkem : Téměř 20ti měsíční fena v dobré kondici, výška 31 cm, kor. hlava, nůžkový skus, pevný hřbet, korektní hruník i předhrudí, vzadu nepatrně vázaněnější pohyb. To mě dost pobavilo, protože jestli by se na Tině našlo všechno možné, tak pohyb má zcela bezchybný. Hned v neděli 14.10. se konala také v Českých Budějovicích Mezinárodní výstava na které posuzovala Zuzana Brotánková. Tina dostala nejkratší posudek za svou výstavní dráhu: 19 měsíční, vysoce elegantní fena, plně odpovídá standardu, který předcházel samých superlativům ústně. Za co tedy Etienne Jemalle dostala známku V 3, jsem moc nepochopila.


_________________________________________________________________

7.10.2012 V sobotu se konala po dlouhé době Krajská výstava v Litoměřicích, na kterou jsem se s radostí přihlásila. Nezklamala a byla jako většina Krajských velice pohodová, za přispění fajn lidiček :-). Vyrazili jsme opět sestava Sonička, já, Dída a Tína :-) Jelikož jsme byli kousek od domova, tak jsem přihlásila Tinu s Dídou i do párů. Posuzoval pan rozhodčí Robert Kubeš a Tinka se opět předvedla v tom nejlepším světle:-) Etienne Jemalle získala V 1,VT, Krajský vítěz s posudkem : ušlechtilá hlava, výborné tmavé oko, výborný hrudník, rovný hřbet, korektní úhlení, velice výborný pohyb. Odpoledne jsme postoupily do soutěží o Nejhezčí fenu a Tína se dostala do užšího výběru 10 fen :-) Pak následovala soutěž - Etinne Jemalle a Diabolo Jemalle získali o Nejhezčí pár 1.místo !!! Za krásné fotky společnost děkuji Soničce!

Více fotografií naleznete ZDE.
_________________________________________________________________

30.9.2012 Jelikož musíme využít posledních dní, kdy je krásné počasí, vyrazili jsme výjímečně v plné sestavě (já, můj manžel a oba synci) na pěší výlet z Adolfova na KOMÁŘÍ VÍŽKU. Vzala jsem sebou Cruellu a Tinu. Myslím, že se obě vyběhaly dosyta, jelikož po příchodu padly a spaly jako zabité :-)

Více fotografií naleznete ZDE.
_________________________________________________________________

17.9.2012 Na zahrádku za námi přijela Kačka se štěňátky CHS Elliott, které jsme fotili. Tína řádila jako vždy:-).

Více fotografií naleznete ZDE.
_________________________________________________________________

11.9.2012 Tak máme za sebou zdárně prázdniny, které jsme letos přežili docela v pohodě. Dokonce se mi zcela výjimečně podařilo během tábora jednou vyrazit dokonce na třídenní výstavu na Slovensko se skvělou partičkou. Myslím, že jsme si bezva užili a ještě ani za výsledky se nemusíme stydět. V pátek 17.8. se konala Evropská speciální výstava ve Viničné. Výstava probíhala v příjemném duchu, takže jediným nedostatkem s přibývajícím časem byl vzduch ve sportovní hale, kde bylo na padnutí. Vystavovala jsem na této výstavě pouze Tinku, kde posuzovala paní rozhodčí z Irska DOROTHEA CARROLL a Etienne Jemalle získala V 1,CAC s posudkem: krásná hlava, výborný výraz, dobré uši, když je používá :-), krásné tmavé oko, dobré zuby, krk se dobře napojuje na horní linii, dobré úhlení i kůže, výborný pohyb.. Pak jsem ještě vystavovala páry, takže Etienne Jemalle a Diabolo Jemalle získali 1. místo za Nejkrásnější pár a jako třešnička na dortu byla soutěž chovatelských skupin, které se zúčastnila Tina + já, Dida + Lenka a Roxík + Janča. CHS Jemalle získala 1. místo Nejlepší chovatelská skupina.
_________________________________________________________________

18.8. v sobotu probíhala Mezinárodní výstava v Bratislavě. Zde se vystavovala i Cru. Výstava probíhala venku na dostihové dráze. Bylo nádherné počasí, možná až mocJ. Měli jsem ovšem skvělé zázemí se stanem a slunečníky, takže jsme to přežívali my i pejsci v pohodě. Bylo tedy vedro, že se ani Cruelle nechtělo v kruhu běhat a to je co říci. Ovšem obě holky se k tomu postavily čelem. Posuzoavala paní rozhodčí Krystyna Szulc z Polska . Etienne Jemalle získala V1, CAC s posudkem : harmonická fena, dobrá velikost, ladná samičí hlava, dobrý krk, dobré úhlení, dobrý ocas, dobrá srst, dobrý pohyba Cruella Calope z Jaroměřského panství - V 1,CAC s posudkem : harmonická fena, ladná samičí hlava, uši široce nasazené, dobrý krk a záda, dobrý ocas, dobrá srst, dobrý pohyb. Tím Cruella splnila titul SLOVENSKÝ ŠAMPION !!! Večer jsme zašli na výýýýýbornou večeři, stejně jako v pátek a těšili se na druhý den. V neděli 19.8.bylo počasí stejně krásné, jako předešlý den a my opět rozbalili svou stanovou základnu. Tentokrát posuzoval rozhodčí z Chorvatska pan Nikola Smolic Etienne Jemalle získala V 1, CAC, CACIB !!! s posudkem : fena dobré velikosti a proporcí, správný tvar lebky, správné nasazení i nesení uší, výborný krk a hrudník, dobrá fronta a horní linie, správné zadní zaúhlení a ocas, dobrý pohyb. a Cruella Calope z Jaroměřského panství- V2, RES.CACs posudkem : větší fena, trošku silnější lebka, správně nasazené a nesené uši, dobré úhlení, dobrý ocas, dobrý pohyb. . Když to vezmu, tak naše celá výprava byla hodně úspěšná a domů jsme se vraceli všichni myslím spokojeni, takže se těším na další, příjemnou výstavu ve skvělé společnosti. Za krásné fotky opět děkuji Soničce, tentokrát i Zuzce a panu Hudákovi.

Více fotografií naleznete ZDE.
_________________________________________________________________

Máme za sebou i odpočinkovou dovolenou v Chorvatsku, kde jsme jen lenošili u moře. Měla jsem sebou Tinu s Cru. Freen a Cidu hlídala moje maminka, za což jí moc děkuji.

Více fotografií naleznete ZDE.
_________________________________________________________________

18.6.2012 Dnes bylo opět nádherné počasí, takže se trochu holky fotily :-))


_________________________________________________________________

17.6.2012 V sobotu jsme vyrazily opět se Soničkou do polského Krakowa. Jely jsme trochu se strachem z polských silnic, jak si je všichni pamatovaly, ale opak byl pravdou. Pomalu za domem jsme najely na dálnici na Drážďany a pak se plynule napojily na polskou zcela novou novou dálnici s luxusními odpočívadly a frčely jsme až do Krakowa. Tam nás přivítal moc pěkný hotel DEMEL, kde nám přivolával i výtah poslíček :-) . Pejsci zde byli zcela zdarma, což není v dnešní době, také moc obvyklé. Ubytovaly jsme se a šly jsme na procházku. Pak jsme si daly v hotelu výbornou večeři, doupravily jsme hafany a šly chrnět :-).

Ráno jsme vyrazily směr výstava, která se konala na stadioně. Jelikož bylo neskutečné horko, tak jsme se modlily, abychom vystavovaly naše plemeno v hale a ne venku, jak je tomu v Polsku většinou zvykem. Sláva, byly jsme v hale ;-). Na to, že jsme přijely docela pozdě, až na 9. hodinu, tak jsme měly místo u kruhu, který byl hodně prostorný, katalogy se vydávaly hned u vchodu, čísla jsme dostaly už poštou, takže žádné hledání ničeho nás nezdržovalo a my, se samými pozitivy očekávaly začátek výstavy.

Posuzoval pan Grzegor Robak z Polska, kterého jsem zažila již u nás v Mladé Boleslavi, takže jsme v jádru věděly do čeho jdeme. Ale opak byl pravdou. Měla jsme pocit, že v některých třídách posuzovala vedoucí kruhu:-(. Už v mladých psech vyhrál pejsek, kterého majitel málem oběsil, aby vůbec chodil. No škoda mluvit........ Když jsem přišla do kruhu s Tinou, tak vedoucí kruhu začala mít k rozhodčímu dlouhosáhlý monolog, pak se běhalo, posuzovalo na stole, no spíš prohlížela opět vedoucí kruhu :-( a závěr, Etienne Jemalle dostala známku VD 1 (což jsem zjistila až když jsem byla z kruhu, když mi to přeložila jedna ochotná chovatelka z Polska), sice s bezchybným posudkem, ale závěrem, že srstí je to spíše labutěnka :-)). Je mi líto, že vedoucí kruhu chová skoro čisté naháče, takže tohle pro ní bylo zcela nepřípustné. Myslím, že by u ní pohořela většina našich psů, protože krásně osrstěných naháčků je tu hodně. Pak šla do kruhu Cru. Běhala v šampionech s ještě jednou českou fenkou a jednou z Polska.

Cruella Calope z Jaroměřského panství získala V 2,res. CAC a res.CACIB a tím splnila podmínky pro udělení Interšampiona !!!

Takže závěr, výstava to byla pěkná, jen škoda, že pan rozhodčí nedá na svůj dojem, jako v Čechách a nechá si radit od chovatelky, která pro tu chvíli byla stále jen vedoucí kruhu, ne druhý rozhodčí!!! Jestli pojedeme do Polska příště, tak raději na zahraničního rozhodčího, kterého si snad nedovolí tolik ovlivňovat v posuzování. Za krásné fotky opět děkuji Soničce Kantové!

Více fotografií naleznete ZDE.
_________________________________________________________________

27.5.2012 V neděli konala v Litoměřicích Mezinárodní výstava psů. Přihlásila jsem Tinu i Cruellu, počasí nám přálo, někdy až moc, protože sluníčko pálilo celý den. Opět jsem se tam potkala s fajn lidičkama, které hrozně moc ráda vidím a mám tu možnost jen na výstavách, protože jsou z daleka. Posuzoval pan rozhodčí Robert Kubeš, kterého jsem při posuzování našeho plemene ještě samotného nezažila, jen v jeho začátcích, když se zaučoval.

První šla na řadu Tinka. V mezitřídě nastoupilo 5 fenek. Pan rozhodčí byl docela pečlivý, ale Tinka opět zabodovala dostala V 1, CAC s posudkem – výborná hlava, velice dobré ucho, tmavé oko, ještě utvářející se hrudník, výborný hřbet, korektní úhlení, výborný pohyb. Pak nastoupila o CACIBA, opět běhala jako o život a opět zvítězila, takže zbýval ještě ,"boj“ o BOB. Pan rozhodčí nás nechal oběhnout tři kola, pak všichni přítomní fenky postavili, pan rozhodčí vzal cedulku s 1. místem a když vyrazil směrem k nám a se slovy ,"Já mám jasno“ jí postavil na zem před nás, nevěřila jsem vlastním očím. Takže Etienne Jemalle získala V 1, CAC, CACIB, BOB !!!

Cruellka nastupovala opět v šampionech. Běhala krásně, ale prostě stání ve výstavním postoji nepatří mezi její silnou stránku. Ale i přesto získala Cruella Calope z Jaroměřského panství krásné V 2, res.CAC s posudkem – velice pěkná hlava, výborné ucho i oko, výborný hrudník, korektní horní linie, výborné úhlení i pohyb.

V Litoměřicích se opět předvedl náš odchov Derry Dash z Jaroměřského panství a získal krásné V 4 s krásným posudkem. Děkuji Kátě za předvedení.

Odpoledne jsem přihlásila do párů Tínu s Dídou, tak jsme se přesunuly se Soničkou k venkovnímu kruhu, kde bylo docela na padnutí, ale zase lepší než kdyby pršelo. Bylo s námi přihlášeno 13 párů všech možných plemen, tak jsem se na to docela těšila i když naději na umístění jsem si dávala zcela minimální. Posuzoval pan rozhodčí Jančík. Každý pár nechal běžet tam, zpět a dokola. Pak vybral hned tři páry do finále. Radost když vybral nás, si neumíte představit. Říkala jsem si ,,Jupí, budeme stát na bedně“ J, ale pan rozhodčí to viděl ještě lépe a v soutěži o NEJLEPŠÍ PÁR - Etienne Jemalle a Diabolo Jemalle získali 2. místo !!!! Za krásné fotečky opět děkuji Soničce Kantové!

Více fotografií naleznete ZDE.
_________________________________________________________________

15.5.2012 Opět jsme trávili týden na jihu Čech. Počasí bylo nádherné, tak si tam holky užívaly. Nejvíce ovšem Tína, ta má energie na rozdávání.

Více fotografií naleznete ZDE.
_________________________________________________________________

6.5.2012 Víkend byl ve znamení výstav. V sobotu se v Praze konala Klubová výstava čínských chocholatých psů. Já jsem ještě měla vystavovat portugalského vodního psa, ale ti byli zcela v jiné hale, takže jsem to měla ve znamení běhu, jak jsem stále přebíhala, jelikož jsem se bála, že propásnu nějaké vystavení. Tína šla poprvé do mezitřídy, tak jsem byla zvědavá, jak to dopadne s trochu ,,dospělejšími“ fenkami. Posuzoval francouzký rozhodčí pan Larive Jean Claude. Byl na na vystavovatele i pejsky moc milý a mně udělal radost, protože Etienne Jemalle získala V1, CAC, Klubový vítěz! Cruella Calope z Jaroměřského panství získala ve třídě šampionů V2, res.CAC. Posudky jsou bohužel ve francouštině, ale nechala jsem si je přeložit. Jsou bezchybné, jen Cruellka tam má tu její zatrolenou výšku J.

V neděli se konala také v Praze Mezinárodní výstava, kde jsem doufala, že se Tina nominuje na CRUFT´S 2013. Posuzovala opět francouzká rozhodčí paní Larive Jeannette. V mladých se nás sešlo 10 fen a Etienne Jemalle i přes ten počet získala V 1, CAJC, Vítěz mladých střední a východní Evropy a tím se nominovala na Cuft´s 2013 s posudkem: Výborný dojem, hezká hlava, výborná stavba, hezká šíje, výborná hruď a záda, výborné úhlení, hezká srst, výborně ostříhaná šošolkaJ, výborná chůze, bodře nesený ocas. Cru nastupovala do šampionů opět v počtu 6 fen. Říkala jsem si, že chci aspoň výbornou, ale výsledek předčil mé očekávání. Cruella Calope z Jaroměřského panství získala V1, CAC, CACIB, BOB, Vítěz střední a východní Evropy !!! Tím se pro mě zcela nečekaně nominovala také na Cruft´s 2013 s posudkem : výborný dojem, moc hezká fena, hezká hlava, výborné uši, pěkné zuby, výborné úhlení, výborná hruď a záda, hezká srst a dobře zastřižená a hezky upravená šošolkaJ, výborný pohyb, dobře nesený ocas. Takže víkend byl skvělý a to nejen díky výsledkům, ale díky skvělým lidičkám s kterými jsem se opět ráda viděla. Za fotky děkuji Soničce Kantové a Péťovi Trhlíkovi.

Více fotografií naleznete ZDE.
_________________________________________________________________

2.4.2012 V neděli se konala v Českých Budějovicích Mezinárodní výstava a tak jsem se Soničkou vyrazily už v sobotu do Jaroměře, abychom nemusely vyjíždět v neděli z Ústí moc brzy. Tentokrát jsem jela s jedním pejskem navíc a to s Derrym z naší chovatelské stanice. Káťa se Sašou jet nemohli, tak jsem jim ho vzala sebou. Zvládl to chlapeček skvěle, cestu prospal a přes noc byl také moc hodný. Ráno jsme vyrazily dobře naladěné. Měla jsem přihlášenou jen Cruellu do šampionů, jelikož Tina mohla jít jen do mladých, což bylo již zbytečné, ale jela s námi, aby jí to nebylo líto J. Posuzoval rozhodčí Vladimír Javorčík. Derry moc pěkně běhal, krásně stál, jen na stole se mu moc nelíbilo, ale to nevadilo, zuby jsme nakonec ukázat zvládli. Derry Dash z Jaroměřského panství získal známku V 2, res. CAC s posudkem: Dobrý formát, dobrá hlava, dobře nasazený krk, pevný hřbet, dobrá hloubka hrudníku, korektní úhlení, mírně oblejší kříž, dobře nasazený i nesený ocas.

Cruella svůj den vůbec neměla. Nechtělo se jí stát, byla jako z divokých vajec, takže Cruella Calopa z Jaroměřského panství dostala zaslouženě V 3 s posudkem: pěkná fena, dobrá hlava, dobrý rámec, pevný rovný hřbet, dobrý hrudník, korektní úhlení, dobrý projev.

Po návratu zpět do Jaroměře, Sonička udělala opět krásné fotky, některé fotky z výstavy jsou od F.Hudáka.

Více fotografií naleznete ZDE.
_________________________________________________________________

26.3.2012 V pátek jsme vyrazily se Soničkou a Mončou na Slovensko, kde se v Nitře konala dvoudenní výstava. Již po cestě jsem volala na objednané ubytování, že to do 18h. nestihneme a čekalo mě skoro infarktové překvapení, když mi paní oznámila, že tam mám zajištěn pouze jeden pokoj a ne dva, jak jsem o tom byla přesvědčená, ale hlavně jsem měla v ruce vocher z hotelu. Prý to dořešíme až na místě, tak jsem jí ujistila, že to bych byla velice ráda, když tam jedeme tři a jsme hodinu od cíle. Při příjezdu už to paní měla dořešené, sice ne až tak k naší spokojenosti, jelikož jsme dostaly třílůžák, ale měly jsme nakonec radost, že budeme mít vlastní postel a koupelnu. Potřebovaly jsme ještě vykoupat a doupravit psy, takže jsme nechtěly hledat jiný hotel, který nám doporučovala. Když byli hafani hotovi, ani se nám nikam nechtělo jít, tak jsme zalezly do postelí abychom se vyspaly do růžova na sobotní zápolení.

Ubytování jsme měly hned vedle výstaviště, takže jsme se přesouvaly pěšky, což bylo fajn a místo nám drželi u kruhu manželé Vokounovi, za což jim moc děkuji, protože se před námi posuzovala ještě jiná plemena a u kruhu bylo narváno. V sobotu 24.3. posuzovala Česká rozhodčí paní Naďa Klírová. Tina nastupovala opět v počtu 6 mladých fenek. Opět se holčička výborně předvedla a Etienne Jemalle získala V 1, CAJC s posudkem: 13 měsíční fena s krásným výrazem, silná kostra, výrazná substance, správný ocas, výborné zaúhlení, korektní skus, paraelní prostorný pohyb. Cruella Calope z Jaroměřského panství nastupovala ve třídě šampionů tentokrát vyjímečně jen ve dvou a podařilo se jí získat V1, CAC s posudkem: 2,5 letá fena s dobrou hlavou, téměř černé oko, prostorný hrudník, korektní zaúhlení, korektní zkus, paraelní pohyb končetin, krásné nesení ocasu. Takže sobotní zápolení se nám skvěle vydařilo a my všichni čekali na odpolední soutěže, jelikož do finále postupovaly všechny fenky, všech plemen, které získaly CAJC. Takže se nás sešlo tak cca 40 . Posuzoval chorvatských rozhodčí a když nás vybral do užšího výběru, byla už jsem spokojená, takže moje překvapení bylo obrovské, když pan rozhodčí vybral nás a Tina získala jako třešničku na dortu v soutěži Nejhezčí mladá fena BIS 3.

Druhý den posuzoval německý pan rozhodčí Jacobs Rainer. V mladých jsem se sešly ve stejném počtu jako den předchozí a Etienne Jemalle získala opět V 1, CAJC s posudkem: výborně vyvinutá fena, samíčí hlava, tmavé oko, korekt.nasazené ucho, výborný crest, velmi dobré propozice těla, velmi dobré úhlení, velmi dobrá kůže, pohybuje se s dobrým temperamentem. Tím splnila podmínky pro udělení Slovenského Junior šampiona!!!Cruellka měla v neděli konkurenci dvou dalších fenek a panu rozhodčímu se líbila natolik, že Cruella Calope z Jaroměřského panství získala V 1, CAC a CACIB s posudkem : výborná fena, typická představitelka plemene, výborná hlava a výraz, tmavé oko, velmi doře nasazené a osrstěné ucho, velmi dobrá crest, velmi dobrá linie zad, výborná kůže, pohybuje se temperamentně. Pak se chodilo o BOB a zde jsem udělala chybu, které velice lituji, protože musela chodit zároveň Tina i Cruella, tak nevím co mě napadlo, Cruellku jsem dala Monče a s Tinou jsem šla já. Jenže Cru šla pěkně pouze ve chvíli, když jsem byla před ní, ale když jsem se dostala na druhou stranu kruhu, chtěla si to za námi zkrátit, přes střed. Monča (čímž jí děkuji) se mohla snažit sebevíc. Tina by možná šlapala bez problémů. No chybami se člověk učíJ Jinak to byl super víkend, všichni pejsci z naší výpravy získali skvělé výsledky, děkuji holkám a Vokounům, za super prožitou výstavu, byla jsem ráda, že jsem tam potkala spoustu fajn lidiček, které vždy ráda vidím a moc se těším, že si to někdy zopakujeme. Krásné fotky za které děkuji Soničce

Více fotografií naleznete ZDE.
_________________________________________________________________

10.3.2012 Konečně se dostávám k napsání událostí, které od minulého víkendu proběhly. V sobotu 3.3. jsme odjeli s manželem do Bratislavy na výlet, který jsme zároveň spojili s Klubovou výstavou, která se konala 4.3. v Bernolákovu. Sobotu jsme si užili, ubytování jsem měla zajištěné v příjemném penzionu, takže nic nebránilo tomu, ráno odpočinutí vyrazit na výstavu. Konala se v kulturním domě, atmosféra byla příjemná, bylo zde spousta chovatelů z Čech, takže jsem si ani jako na Slovensku nepřipadala. Vystavovala jsem pouze Tinu a podle katalogu jsem zjistila, že do mladých je přihlášeno 7 fenek. Nedávala jsem si žádné velké naděje, ale přesto jsem se na posuzování velice těšila, neboť posuzoval slovenský rozhodčí Robert Kanás, o kterém je známo, že je velice pečlivý a kolikrát nekompromisní. Kruh byl poměrně malý, tak nás rozdělil do dvou skupin, aby viděl fenky v pohybu a nešlapaly si na ,,paty“. Postupně poslal ven z kruhu 3 fenky a já měla radost, že budeme mít jisté pořadí do 4. místa. Při odchodu z kruhu každému vystavujícímu řekl, co se na jeho pejskovi líbilo, co ne. Opět se běhalo, stálo a běhalo. Pak nás pan rozhodčí přesunul první do řady a zase se běhalo. Nakonec od zadu opět říkal známky, klady a nedostatky pejsků a já koukám, už všichni stojí u čísel s pořadím a jediná jednička je volná. Nakonec přichází k nám podává mi ruku a mně dochází, že Tínka získala V 1,CAJC s posudkem- pěkná fena, správné velikosti,pěkné tmavé oko, správná fronta a horní linie, se správně nasazeným ocasem,, vynikající hrudník, krásné úhlení, velmi pěkný prostorný pohyb. Část posudku nepřečtu, neboť je to škrabopis:-) Pak se chodilo o Klubového vítěze mladých, zde neměla konkurentku, takže získala i toho.

Nakonec se nastoupilo o titul BOB. To je pro mě vždy jen taková třešnička na dortu, kdy jsem ráda, že vůbec v kruhu jsem a můžeme si poměřit síly se staršími a zkušenějšími pejsky. Ovšem světe div se, Tina zabodovala i zde. Panu rozhodčímu se tak líbila, že Etienne Jemalle získala V 1, CAJC, KVM a BOB. Měla jsem ohromnou radost, protože na tuto výstavu jsem jela ze zvědavosti, jaké mají na Slovensku klubové výstavy, takže výhra byla pro mě něco úžasnéhoJ. Foto a videa ( za které děkuji mému muži, Péťovi Trhlíkovi a Frantovi Hudákovi.

Z Bratislavy jsme se přesouvali do Pece pod Sněžkou, jelikož nám začaly jarní prázdniny, které trávíme s partičkou príma kamarádů. Nastal týden plný sněhu, sluníčka, humoru, jídla, zpěvu, lyžování, opalování a..............prostě se nám ani nechtělo domů.

Více fotografií naleznete ZDE.
_________________________________________________________________

18.2.2012 V sobotu jsem vzala holky na zahradu, aby se vylítaly. Tina běhala neustále s nosem u země, jako lovecký pes a ne jako dáma :-)). Cidunka zabrala místo u dveří chaty, které nemínila opustit, jelikož je jí stále zima i když byla jako jediná v oblečku. Zbývající tři byly po půl hodině běhání špinavé od bláta až na hlavě.

Více fotografií naleznete ZDE.
_________________________________________________________________

6.2.2012 Minulých 14 dní jsem trávila v Jizerských horách v Penzionu na Souši, kde probíhal lyžařský výcvik pro dvě školy. Holky jsem tentokrát sebou vzala všechny čtyři a myslím, že na to jen tak nezapomenou:-)). Po cestě zapadl v posledním kopci autobus a jelikož zablokoval na 3 hodiny silnici, byť jsme jeli autem, stáli jsme v koloně také:-(. Čekalo nás tam neuvěřitelných 1,80 m sněhu o mrazech ani nemluvím. Ty byly i tady u nás , ale tam se občas lámaly rekordy. První 3 dny od rána do večera sněžilo, ale pak vykouklo sluníčko a svítilo až do mého odjezdu. Ovšem i tak zůstávaly teploty hodně pod nulou od -13´C do -18´C. Cida by nejraději nechodila ven vůbec a hned po opuštění domu mi předváděla, že umí stát i na jedné noze :-)), Freen bolela z mrazu jizva na noze, takže opět používala jen tři, takže ty se jen v rychlosti vyvenčily a pádily zpět. Komu mráz ani sníh nevadil, byla Cru s Tinou. Tina lítala sníh nesníh i bez oblečku:-)). Fotky holek a sněhové nadílky

V pátek jsem odjela po vyhrabání auta z haldy sněhu domů, jelikož jsem měla před sebou dvoudenní výstavu v Brně. Jela jsem opět se Soňkou a Dídou a tentokrát, jsme braly i Jáňu Hofferovou s fenkou holandského ovčáka. Ranní výjezd se mi vůbec nedařil, takže jsem se 3x vracela domů :-(, ale nakonec se nám, podařilo (sice s 20minutovým zpožděním ) vyrazit. Před Brnem nás ještě zdržela Celní správa, protože jsem nenalepila dálniční známku, ale byli hodní a pustili nás bez pokuty ;-). Sobota se nám v kruhu vydařila. Posuzoval rakouský rozhodčí Robert Blumel a Etienne Jemalle získala ve třídě mladých V 1, CAJC s posudkem - 1rok stará, velice pěkná fena, pěkný typ, výborná velikost, pěkný formát, výborně udržovaná kůže a srst, pěkný pohyb a tím splnila podmínky pro Českého Junior šampiona. Odpoledne jsme se přesunuly se Soničkou do penzionu, kde jsme se zahrabaly do postele, jelikož v hale byla celý den dost velká zima. Ráno nám přinesl majitel snídani až do postele :-)) a my opět vyrazily směr výstaviště. Tentokrát se mi opět ,,zadařilo" a hned po ránu jsem dostala pokutu 500,- Kč. Naštěstí nás smůla neprovázela dál a Etienne Jemalle získala i v neděli V 1,CAJC. Škoda, že nám o kousíček unikl Nejlepší mladý. Pan rozhodčí se hodně dlouho rozhodoval. Takže víkend se moc vydařil a my jely domů všechny tři moc spokojené. Fotečky opět od Soničky (za které jí děkuji)!

Více fotografií naleznete ZDE.
_________________________________________________________________

8.1.2012 V neděli se konala Národní výstava v Brně. Já se sice s našimi psíky nezúčastnila, ale jel na ní pejsek z našeho odchovu. Derry Dash z Jaroměřského panství se předvedl skvěle, získal krásný posudek a dostal V 2, Res.CAC. Moc gratulujeme a děkuji Kátě za předvedení.


_________________________________________________________________

2.1.2012 Nový rok jsme přivítali na jihu Čech v Jaroměři. Byl tam klid, dokonce napadl i sníh a vykouklo sluníčko, takže idylka :-). Zapomněla jsem si foták, tak jsem udělala pár fotek na mobil.

Více fotografií naleznete ZDE.