O nás :: Štěňata :: Novinky ::  Naši psi ::  Odchovy ::  Fotogalerie ::  Odkazy ::  Kontakt    

O NÁS

Již od raného dětství jsou mojí láskou psi. Ovšem, jak už to v některých rodinách bývá, rodiče mi psa nechtěli v žádném případě koupit. Se slovy: "Stejně se o něj budeme starat my... Bude tě to bavit jenom chvíli..." a podobně. Já jsem ovšem rodiče zahlcovala jinými zvířátky, a to od rybiček počínaje, po křečka, morčete, kočky, straky, korely atd. Vždy jsem to ukončila slovy: "Až mi koupíte psa, nebudu už žádná zvířata nosit domů".
Rodiče odolávali opravdu hodně dlouho, až do mých 15 let. Tehdy jsem dostala svého prvního psa - Německého ovčáka. Byl bez PP. Byl to úžasný stopař a cvičák se stal mým druhým domovem. Jeho psí život byl ovšem příliš krátký (necelé dva roky).
Měsíc na to, mi rodiče (kteří se na můj utrápený obličej nemohli dívat) koupili černého středního pudla opět bez PP. Dožil se 9-ti let.
Do třetice v roce 1991, jsem si již s manželem pořídila hnědého středního pudla jménem Kess Braun ze Žluté mimozy. Vydali jsme se na výstavní dráhu a jelikož je to pejsek moc hezký, měl i docela úspěšnou výstavní kariéru. Kessík, byl pan pes, který dostal výcvik jako ovčák a poslouchal na slovo. Takový pejsek se rodí jednou za život a pro mě se narodil a byl opravdu hodně výjimečný. Dožil se krásných skoro 17-ti let.
V roce 2005 jsem se jela podívat na výstavu psů do Litoměřic, kde mě upoutali číňánci. A začalo nenápadné zpracovávání manžela s koupí druhého pejska a ještě k tomu fenky. Po obrovských peripetiích jsem si prosadila nahatou holku Cidonii z Frýdeckého zámku. Vyrostla z ní hezká fenka, kterou to ve výstavním kruhu vůbec nebavilo, což nakonec vůbec nevadilo, jelikož je to velmi milé psí stvořeníčko, velká cestovatelka a vzorná společnice. Dožila se krásných skoro 15-ti let.
V březnu 2006 jsem si rafinovaným způsobem:-)) pořídila dalšího člena naší rodiny černou labutěnku Freen Čertova stěna. Měla se ovšem narodit naháčem, jelikož česání nesnáší, takže výstavy byly utrpením pro ní i pro mě :))
Chovatelskou stanici s názvem z Jaroměřského panství jsem založila 13.10.2005. Název dostala podle vesničky Jaroměř v jižních Čechách, kde vlastníme velký rekreační objekt, v němž pořádáme tábory a kurzy pro děti.
V roce 2009 měla naše Freen konečně štěňátka a já se dočkala vytoužené nahaté fenky z vlastního chovu. Doma jsem si nechala fenku jménem Cruella Calope z Jaroměřského panství. Předvedla se skvěle ve výstavním kruhu, byla úžasná v povaze. Bohužel tragicky zahynula v šesti letech :(
V roce 2011, když už u nás doma vládl zákaz na pejska se podívat byť jen na obrázku, ale nakonec stejně došlo na koupi nádherné fenečky Etienne Jemalle. S Tinou jsem sjezdila mnoho výstav a slavila mnoho úspěchů. Nádherná fenka, s úžasnou povahou, která je stále jako šídlo a asi nikdy nedospěje i když na už věk má:))). Nechala jsem si z jejího vrhu chlupatou fenku, která dostala jméno Fally Fantastic a musím říci, že zde platilo přísloví, jablko nepadá daleko od stromu, jelikož ve výstavním kruhu se hodně "pomamila", zatím se jí daří a co je důležité, hlavně jí to baví. Příští rok plánujeme štěňátka, tak že by zůstalo zase nějaké doma ? :))))

Dle plánu se nám v červnu narodila štěňátka. Nakonec mě okouzlila nahatá holčička Gissa Gold a tak doufám, že půjde ve výstavním kruhu ve šlépějích babičky Tínky a maminky Fallči, že jí výstavy budou bavit a užijeme si to v kruhu i v běžném životě.

Výstavní plány na rok 2020 byly veliké, ale člověk míní a život mění. Na začátku roku jsme stihly s Gissou jen dvě výstavy ve štěňatech a pak přišel COVID19 a dalších pět nahlášených nám bylo zrušeno. Další měsíce byl pro spoustu lidí spíše existenční boj. Tak snad to vyjde v roce 2021, který věřím, že bude ve všem lepší !!! Na výstavách skončíme rovnou do dospěláků. Ale i v tomto nepříznivém čase, jsem se rozhodla udělat bláznivý kousek a přivézt si ze Španělska krásného nahého pejska s novou krví jménem Xenres De Sothis. Cesta byla sice komplikovaná, na klučíka jsem si musela kvůli složité situaci corony počkat, ale nakonec se podařilo. Po 12 letech, to bude po samých holkách zase psí kluk a věřím, že se mi v něm vrátí pan PES = Kess.

V červnu 2021 k nám přijela z Petrohradu chlupatá holčička HitLine Ltd Incredible Fairy. Je moc hodná a psíci jí přijali bez problémů. Tak už se těšíme na výstavy!
_________________________________________________________________