O nás :: Štěňata :: Novinky ::  Naši psi ::  Odchovy ::  Fotogalerie ::  Odkazy ::  Kontakt    

2019/2018/2017/2016/2015/2014/2013/2012/2011/2010-2007

27.12.2010 Po Vánocích jsme se byli podívat na Derryho. Zítra mu bude už 6 měsíců, hrozně to utíká. Pěkně se vytáhl a jeho povaha mě opět dostala. S Allwinem jsou stále kamarádi, tak snad to vydrží. Ovšem vyfotit ho, bylo občas nad lidské síly, je jako z hadích ocásků :-) Snaha se trochu vyplatila a jeho foto níže.

Více fotografií naleznete ZDE.
_________________________________________________________________

25.12.2010 Pár fotek našich holčiček ve vánočním čase

Více fotografií naleznete ZDE.
_________________________________________________________________

20.12.2010 Děkuji všem za přání a krásná PF 2011 k nahlédnutí ZDE.

Všem mým kamarádům, známým a příznivcům psích miláčků, přeji krásné vánoční svátky a pohodu. Do roku 2011, vykročte všichni tou správnou nohou, přejte si na Nový rok, samé krásné věci a ať se Vám jich většina v příštím roce vyplní. Hanka


_________________________________________________________________

26.11.2010 Panička Dolfíka mi poslala fotky. Roste z něj pěkný kluk, jen by potřeboval ostříhat. Snad se brzy dostanou do salonu na úpravu.


_________________________________________________________________

22.11.2010 Minulou středu jsme se s manželem rozhodli, že spojíme výstavu v Nitře s návštěvou Slovenska a hlavně Vysokých Tater. Plánovali jsme spaní v autě, které jsme na to upravili, pouze před výstavou jsem měla objednaný hotel v Nitře. Po cestě jsme zastavili v Cetvinách, jelikož jsme jeli ještě do Jaroměře a vzali jsme to přes Rakousko. Cruella nám chtěla přeběhnout zpět do Česka:-). V Rakousku jsme ještě navštívili malé městečko Stockerau a pak už jsme frčeli přes Vídeň na Slovensko. Večer jsme přijeli do Tatranské Lomnice, takže po cestě jsem toho ze Slovenska moc neviděla. Našli jsme za městem Eurocamp, kde jsme chtěli v autě přespat. Ještě před třemi roky to byl luxusní obrovský komplex. Dnes mně to přišlo, jako místo duchů a působilo to dost strašidelně. Na vyrabovanou recepci, kolibu, bungalovy, byl dost žalostný pohled a to toho ještě spoustu skrývala tma. Vraceli jsme se tedy zpět do města a po cestě narazili na hotel Tatranec s kempem, kde jsme s požehnáním velice příjemného majitele mohli zaparkovat a v autě přespat. I elektřinu nám chtěl ven natáhnout. V restauraci jsme si dali výbornou večeři, kterou nám udělal kuchař, přesto, že už bylo spousta hodin a už nevařili. V autě se spalo výborně, nebyla zima a ráno, když jsem vykoukla z okýnka, jaké je počasí, jelikož v noci lilo jako z konve, se mi naskytl nádherný pohled na modrou oblohu se zasněženými vrcholky Tater, moje radost nebrala konce. Vyrazili jsme plni odhodlání na Zelené Pleso, ale hned v úvodu špatnou cestou, kudy se sváželo dřevo, takže jsme se brodili blátem a Cruella během pár minut vypadala jako bahenní pes:-) Musela jsem jí umýt trochu v potoce, na který jsme na cestě narazili, když se nám podařilo dostat se na normální značenou turistickou trasu. Po další hodině, jsme konečně narazili na rozcestník. Trasy zde nejsou značeny počtem kilometrů, ale počtem hodin, které vás ještě čekají ujít:-)) Vyšli jsme, ale co čert nechtěl opět jinam. Můj muž přeci Tatry zná:-)) po hodině a půl jsme zjistili, že se škrábeme na Skalnat Pleso a když se začalo kazit počasí, tak jsme se raději rozhodli vrátit. Po pěti hodinách chůze, když už ani Cruella zvesela nepobíhala, jsme dorazili hladoví, zpocení, zablácení a promočení (začalo pršet) k autu a nakonec jsme si vzali pokoj, který nám byl den před tím nabízen, abychom byli schopni druhý den fungovat. V sobotu bylo nádherné počasí a my se ještě jeli podívat na Štrbské Pleso. Zasněžené Tatry v kontrastu s modrou oblohou, stály opravdu za to. Jediným smutným obrázkem Vysokých Tater jsou holé pláně po vichřici, jejíž následky jsou všude patrné i po šesti letech. Foto ZDE
Když jsme se nabažili, vyjeli jsme do Klátové Nové Vsi, kde bydlí panička Ashíka, což je štěňátko z prvního našeho vrhu Cidy. Už mu letos byly 3 roky. Bylo to moc milé shledání se všemi členy rodiny Sidky a myslím, že takovou rodinu by si pro svého pejska přál každý chovatel. Každý pejsek, zde má otevřenou náruč a velké srdce.Doufám, že jsme se neviděli naposledy a velice ráda, se za všemi zase podívám. Ash dělá naprosto stejné grimasy jako jeho maminka, takže jsme občas měli pocit, že je tam s námi:-)
Večer jsme se vydali do Nitry. Noc byla v hotelu "plná vášní", diskotéka řvala včetně jejích návštěvníků do půl páté ranní, takže jsme toho moc nenaspali, já vůbec nic. Cruella občas bděla se mnou, tak jsem si říkala, jak ráno budeme obě vypadat. V 8 hodin nás manžel odvezl k výstavišti a šel se podívat po Nitře. Vrátil se chvíli před našim nástupem do kruhu, takže mohl fotit. Mým foťákem mu to moc nešlo, ale aspoň něco :-o) Posuzovala paní Zdenka Jílková a Cruella získala známku V1, CAC, res.CACIB jí utekl pouze o kousek, protože byla vyšší než typově stejná fenečka. S posudkem - 19-ti měsíční, velmi pěkná fena, krásná výrazná hlava, perfektní skus, výborné tělo, typický ladný pohyb.

Více fotografií naleznete ZDE.
_________________________________________________________________

16.11.2010 Panička Cathynky mi poslala fotky, jak si nahulka rozumí s nahatým kocourkem jménem Neo, kterého jí pořídila. Z některých fotek mám pocit jestli se z Cathy nestává kočička :o))

Více fotografií naleznete ZDE.
_________________________________________________________________

7.11.2010 V sobotu jsem vyjela na Klubovou výstavu, která se konala výjimečně na listopad mimo Letňany, které jsou uzavřené. Výstava byla v prostorách TJ Bohemians Praha ve sportovní hale Hagibor. Hala byla výborně připravená, spousta prostoru pro pejsky i chovatele, před halou dost místa na parkování. Naháčky posuzovala Karin Bernardis z Rakouska, která všechny pejsky tak pečlivě zkoumala, včetně štěňat, že některý pejsek byl na stole snad i deset minut:-(. Tentokrát měl premiéru ve štěňatech Derry Dash z Jaroměřského panství, který se toho i s paničkou zhostil na jedničku a z výstavy si odvezl známku VN 1 a v závěrečných soutěžích dokonce BIS 2, moc gratuluji!!! Výstavu si vyloženě užíval:-) Přesně po roce přijela na výstavu Cathy Casio z Jaroměřského panství a ve třídě otevřené v konkurenci dalších pěti fenek se umístila na krásném třetím místě - V3 Zorce moc děkuji, že přijela. Vzala jsem sebou opět Cesse Cawley z Jaroměřského panství, ale ten chlapeček neměl vůbec svůj den, paní rozhodčí se mu evidentně nelíbila, takže na stole nechtěl stát, ani zoubky ukázat, což se samozřejmě vůbec nelíbilo "rakušandě" a vysloužil si známku D :-(. Cruella Calope z Jaroměřského panství měla ve třídě pět konkurentek a umístila se na třetím místě - V3 s moc pěkným posudkem. Tentokrát jsem přihlásila do soutěží Cruellu s Cessem. Jen jsem se bála, aby Cessík i odpoledne nejančil, ale chlapeček mi udělal nakonec ten den přeci jen radost a krásně běhal, za což si s Cruellkou zasloužili v soutěži o Nejlepší pár - 1. místo. Měla jsem možnost poznat osobně opravdu kouzelnou fenečku Daphne Jemalle. Větší mazlítko už jsem dlouho neviděla. Všechny v její blízkosti olízala a byla by ráda, kdyby se našel milující páneček. Já nemít doma tři holky, tak ani chvíli neváhám . Kontakt lenka.markovic@seznam.cz . Spousta fotek z výstavy, za které opět moc děkuji Soničce Kantové.

Více fotografií naleznete ZDE.
_________________________________________________________________

V chovatelské stanici Jemalle mají volnou powderpuff fenečku Daphne. Je to sladká holčička s krásnou strukturou a barvou srsti, tmavým pigmentem a velmi veselou a přátelskou povahou. Budete-li mít zájem mít tuto krásnou slečnu doma napište na mail:lenka.markovic@seznam.cz Je PLL i prcd-PRA čistá po rodičích : Takara Jemalle de GabriTho x Rocky Pupo-Haichi


_________________________________________________________________

1.11.2010 Minulý týden jsme využili toho, že jsou podzimní prázdniny a vyrazili jsme do Jaroměře zazimovat a naštípat dříví na zimu. Z ročních období mám nejraději léto, ale musím uznat, že podzim má své obrovské kouzlo. Vzhledem k tomu, že vyšlo počasí zcela eluzivně, tak jsem si vychutnávala nádherný podzim v jižních Čechách naplno. Uskutečnili jsme i pár výletů, navštívili jsme spisovatele Milana Koželuha, psí holky si užívaly volnosti a já fotila a fotila:-) Při čištění okapů kluci našli uschlou vážku, která se nádherně uchovala celá a já neodolala jí vyfotit.

Více fotografií naleznete ZDE.
_________________________________________________________________

26.10.2010 Když jsem byla na výstavě v Českých Budějovicích, využila jsem nabídky focení pejsků od fa BRIT a nechala jsem vyfotit Cruellu i Cesse. Cruella při focení vytvořila ze svých uší nádherná řídítka (to jí jde moc dobře) a tvářila se jako boží umučení. Cess naopak pózoval jako profík:-)

<
_________________________________________________________________

11.10.2010 O víkendu jsem vyrazila s celou rodinou do jižních Čech. Já měla v neděli výstavu v Českých Budějovicích a můj muž měl v Jaroměři práci, takže jsme spojili příjemné (pro mě) s užitečným :-)) Do Budějovic jsem měla přihlášeného i bratra Cruelly, Cesse, který jel tentokrát sám bez páníčků. Je to ovšem pes pohodář, takže cestu zvládl v pohodě, v Jaroměři sice chvíli nebyl ve své kůži, ale jeho ségra ho nakonec přesvědčila, že to tak špatné nebude. Odpoledne jsme ještě trénovali běhání v našem pomyslném kruhu, jak s Cessem, tak s Cruellou. Zkoušela jsem i běhání v párech, protože jim to spolu moc sluší a pojedou si to zkusit do Prahy. Ráno jsem mohla vyrazit v klidu , jelikož to mám jen cca 50 km. Přijela jsem včas, na výstavišti mně Monča Bejčková poradila, že jsme v jiné hale, takže mně ušetřila hledání. Tentokrát měli číňánci, kruh v hale pouze pro sebe, takže to bylo takové komorní prostředí. Jediným nedostatkem byla šílená zima, která v hale byla. Pokud někdo nebyl moc dobře oblečený, jako třeba já:-)) Posuzoval pan Kolínský a musím říci, že byl neskutečně trpělivý a milý nejen k pejskům, ale i k vystavujícím. Když začalo vystavovaní, tak jsem pozorovala dění, klábosila se známými a tu slyším, jak vyvolávají číslo 3000, když jsem ho slyšela podruhé, tak říkám, že asi nepřijeli, ovšem v tu chvíli mi došlo, že vlastně Cess, kterého mám sebou má vyvolávané číslo (to je tak, když vozím jen fenku). Já byla na omdlení. Cess spal, navlečený v oblečku, na krku obojek, neučesaný, prostě fopa:-)) Poprosila jsem Lídu Křížovou (za což jí moc děkuji), aby mi dala do kruhu alespoň desky, Cesse jsem táhla za sebou do kruhu, kde už se vystavovalo a zjistila, že nemám číslo. No prostě, jako totální začátečník :-)) Děkuji paní Vokounové, která byla v kruhu vedle mě a podržela mi psa, než jsem doběhla ke stolku si číslo z desek vyndat. Prostě začátek byl katastrofální, že bych se propadla, ale pak už jsem se snažila dohnat vše jak se dalo. Cess nádherně běhá v kruhu, jen stání, když s ním manipuluji, není jeho silná stránka. Občas jsem měla pocit, že upadne:-)) Skončilo posouzení, znali jsme pouze vítěze, ale jiné pořadí nám zůstalo neznámou, až do doby, než jsme dostali desky. Byla jsem strašně mile překvapená, když jsem si přečetla velice pěkný posudek Cesse se známkou V 3. Měla jsem velikou radost. Potom už jsem se raději od kruhu ani nevzdálila, až na venčení, abych nepropásla třeba Cruellu:-) V mezitřídě byly tentokrát 4 fenky. Když pan rozhodčí přišel ke mně a podal mi ruku, tak jsem tomu ani nevěřila. Nastoupily jsme tedy o CACIBA i s chlupatými fenkami a moje radost nebrala konce, když pan rozhodčí opět podával ruku mně. Cruella získala ocenění V 1, CAC, CACIB. Ještě nás čekalo běhání o BOBA, ale o toho jsme přišly jen o chlup, protože vyhrál pufík. Pan rozhodčí mi pak řekl, že Cru je moc hezká a vyběhá si BOBA jindy :-) Takže krásný datum 10.10.2010 byl pro nás moc bezva den, opět s fajn lidičkama a ještě umocněný radostí z výsledků. Spousta fotek v Galerii Cruella (za ty děkuji Renče a Monče) a fotky z Jaroměře i z vystavování Cesse.

Více fotografií naleznete ZDE.
_________________________________________________________________

1.10.2010 Navštívila nás Soňka se svým novým chlapečkem Diabolem. Je to nádherný nahatý kluk a moc rád aportuje. Cruelle se moc líbil jen fotit se ním nechtěla, raději by běhala. To platilo i obráceně. Když seděla Cru chtěl běhat štěník. Nakonec se podařily alespoň dvě fotografie :-))


_________________________________________________________________

26.9.2010 Páníčci Derryho a Dolfiho mně poslali fotky s novými kamarády :o)


_________________________________________________________________

20.9.2010 Konečně se dostávám k tomu, abych napsala spoustu novinek co se udály. Ještě než jsme odjeli na dovolenou štěněčí kluci se uráčili začít sami baštit a tím pádem přišel jejich odchod do nových domovů. V pátek 3.9. dopoledne odešel do Mostu Dolfík do rodiny Neprašových. Bude mít jednu zvířecí kamarádku kočičku Lentilku. Té se tedy z počátku nový nájemník vůbec nelíbil, ale druhý den již dělala jako kdyby tam byl odjakživa. Páníčci mě informují jak Dolfík řádí a posílají i fotky, tak jsem ráda. Doufám, že se jim podaří, jet i na nějakou tu výstavu. Večer odešel do svého nového domova Derry. Bude bydlet v rodině mého švagra a za kamaráda má také naháčka Allwina. Tomu se nový kamarád vůbec nelíbil, ale když se na to pořádně vyspal, uznal, že to přeci nebude tak hrozné, mít doma kámoše na řádění a od té doby je to nerozlučná dvojka. Po příjezdu z dovolené jsem se na něj byla podívat a je vidět, že si kluci opravdu rozumí. Derryčka čeká výstavní mumraj, tak mu moc přeji, ať se mu daří. Zatím má úžasnou nebojácnou povahu, snad mu vydrží. Uvidím ho již v listopadu v Praze, kde bude mít mít svou výstavní premiéru ve štěňatech.
Do Chorvatska jsme si nakonec museli sebou vzít Cruellu, protože tu maminka nechtěla hlídat, ale byla jsem ráda, že nám to ulehčila alespoň s Freen a Cidou. Jen jsem měla obavy, jak se bude Cru chovat třeba sama v apartmánu, jelikož od narození měla vždy sebou psí společnost svojí maminky a Cidy, ale velice mile mě překvapila. Cestu zvládla zcela bez problémů a vlastně jí celou prospala. Na pláž jsme jí vzali jen 3x, jelikož bylo dost teplo a doma jí bylo lépe. Byla prý vzorná (jak říkal pan domácí:-)) Každý den k večeru, jsme s ní vyráželi na okruh cca 6km, což se jí moc líbilo. Čas nám na dovče krásně, ale rychle uplynul a já si uvědomila, že v sobotu jsem přihlášená na Speciální výstavu v Tišnově a současně bonitaci. Vyrazili jsme tedy domů již v pátek (takže děkuji rodině, že to přežili jet dříve domů), jenže jedna zácpa za Prahou způsobila, že jsme přijeli dost pozdě v noci. Já se vrhla na úpravu Cruelly a představa, že budu spát po 14 hodinách v autě pouhé 3 hodiny a pojedu k Brnu, se mi vůbec nelíbila. Ráno jsem ale hrdinně vstala a vyrazila. Společnost mi dělala Soňa, která se utrhla z domova a jela se mnou, za což jí moc děkuji. Cesta rychle ubíhala, Soňa vzala i navigaci, která nám v Tišnově dost usnadnila práci s hledáním Sokolovny, kde se výstava konala. Přijely jsme relativně včas, takže jsme si daly ještě kávu v příjemné restauraci v objektu. S Cruellou jsem se cvičně proběhla v kruhu a pak už jsem jen pozorovala posuzování a čekala až na nás přijde řada. Ve třídě s námi nastoupily 3 fenky a při konečném určení pořadí nebrala moje radost konce, jelikož Cruella získala V 1, CAC s posudkem : 17-ti měsíční hezká, kompaktní fena, perfektní skus, hezká hlava, výborně osvalené, dobře utvářené tělo, velice hezká v mechanice pohybu a tím splnila podmínky pro udělení JUNIOR ŠAMPIONA ČR. Dodívaly jsem se na všechny soutěže a šly jsme se Soňou před bonitací posilnit obědem. Cruella je CHOVNÁ s bon.kódem BAC/A/10, zuby 6/6+4, váha 6kg, výška 32cm, délka 35cm - tudíž bez jediné vady, jen má o 2cm větší výšku:o). Spousta nových fotek v Galerii Cruella.

Více fotografií naleznete ZDE.
_________________________________________________________________

31.8.2010 Prázdniny utekly jako voda a s jejich koncem přišel i náš návrat do Ústí. Přijeli jsme v sobotu pozdě večer a já v neděli byla přihlášená na výstavu do Boleslavi. Takže když celá rodina, včetně psů spokojeně chrupala ve svých pelíšcích, já s Cruellou trávila čas do tří do rána v koupelně . Ráno se nám ani jedné nechtělo vstávat, ale překonala jsem se a vyrazila na výstavu. Cruellu jsem poprvé přihlásila do mezitřídy, kde získala krásný posudek a V2, res.CAC.
Štěněčí kluky jsme si ještě nakonec přivezli sebou i když už měli odejít k novým páníčkům. Jenže jak jsou jen dva, chtějí se kojit a bez maminky by se asi uječeli a noví páníčci zbláznili :-)) Jsou to pěkní raubíři. Jsou již čipovaní a očkovaní, váží oba 2,40 kg, Derry má už skoro všechny zuby, až na tři stoličky, Dolfimu ještě rostou. Cruella se stala jejich parťačkou, jak jsem měla strach, že jim bude chtít dělat maminku, dokonce měla chudinka falešnou březost, tak teď s nimi řádí a lítá jako o život. Prostě správná o rok starší ségra:-)). Občas mám pocit, že je zašlápne. Klukům se to evidentně líbí. V pátek snad už chlapečci půjdou do nových rodin. Evidentně se jim ale nechce:-) Bude to tu bez nich smutné, protože mají elánu víc než všech 6 loňských štěňátek.


_________________________________________________________________

18.6.2010 Nachýlil se čas mého odjezdu do jižních Čech. Tentokrát jedu o něco dříve, jelikož nechci, aby Freen rodila doma a musela bych vézt maličká štěňátka takovou dálku.
Vzhledem k tomu, že nemám na jihu možnost upravovat stránky, tak foto štěňátek, které se narodí najdete ZDE - Budu je tam pravidelně dávat. Doufám, že proběhne vše jak má a narodí se zdravá štěňátka, pokud budete mít o nějaké zájem napište mi na mail. Tak nám držte palce ;o)
_________________________________________________________________

16.6.2010 Dnes jsem se vydala opět k paní veterinářce na kontrolu, jelikož je Freen březí již 55 dní a štěňátka se k mé nelibosti ani nepohnula. Vyrazila jsem pro klid v duši na sono, aby je zkontrolovala. Překvapením bylo, že štěňátka byla nakonec viděna jen dvě, jelikož posledně asi paní doktorka koukala na ty samé z druhé strany :o). Srdíčka jim tloukla a na ultrazvuku se vrtěla dost. Tak jsem měla velikou radost. Mají prostě hodně prostoru, takže se v pohodě vejdou a nevystrkují nožky, jako když jich bylo šest. Hlavně ať jsou mrňousové v pořádku. Termín už se totiž nezadržitelně blíží.
_________________________________________________________________

14.6.2010 V neděli za námi na týden přijela moje neteř s manželem a dcerou Nellou. Odpoledne ještě přijela Regina s Radimem a Cessem na ostříhání, takže jsme na zahrádce měli veselo. Fotky v galerii Cruella.
Freen je březí 53. den a už se nám zakulacuje, ale běhá stále jako čamrda, hlavně když se něco děje na zahradě za plotem:-)


_________________________________________________________________

13.6.2010 Včerejší den jsme v brzkých ranních hodinách vyrazily na výstavu do německého Erfurtu. Já s Cruellou a Radka s Mirandou. Káťa, která měla jen s námi a nakonec zůstala doma, nám půjčila navigaci, za kterou jí po cestě tam, moc děkujeme, jelikož výstaviště bylo zcela na opačné straně města, než kudy jsme přijely, nepotkaly jsme jediné auto se psem, za které bychom se zařadily, takže bychom to moc jednoduše nenašly (možná taky vůbec :o)) ). Přijely jsme včas, takže nikde nebyly fronty, u kruhu jsme seděly hned u něj a měly jsme krásný výhled. Kruhy byly prostorné, po celé ploše byl koberec. Koukly jsme do katalogu, abychom zjistily s kým jsme v kruhu, jelikož nás bylo ve třídě mladých 6 a zjistily jsme, že zbylé feny jsou všechny z Německa. Ovšem my tentokrát jely na výstavu z důvodu, že posuzovala Dr.Sophia Kaluzniacki z USA a my chtěly slyšet názor na naše fenky od rozhodčího z takové dálky. Sama chová číňánky a akity. Posuzování začínalo od 10 hodin. Paní rozhodčí přišla včas, ale zjistila, že jí v kruhu chybí stolek na posuzování číňánků. Takže se začal shánět stůl. Za deset minut se našel, dokonce i s logem výstavy a byl to bytelný stříhací stůl. Do kruhu jako první nastoupili mladí psi také v počtu šesti. Paní rozhodčí je nechala všechny proběhnout, pak je posuzovala jednotlivě na stole, pak se sami proběhli, prostě jak jsme zvyklí u nás. Jediné, co mě trochu zaráželo, že nikomu nediktovala žádné posudky, ani si nic nezapisovala. To, že si vše pamatuje, jsem považovala za nemožné. Pak se proběhli všichni najednou paní rozhodčí přeházela některé psy, znovu se proběhli, po zastavení, paní rozhodčí na prstech ukázala pořadí. Majitelé si tedy posedali před značky s čísly a pak se zvedli a šli si připravovat další své psy, nebo prostě pozorovat další dění. Jenže tady nastal ten zádrhel, že v Americe se nepíšou posudky, ale v Německu ano. A nastaly zmatky, protože se začali shánět všichni zpět, posedali si zase k číslům, zapisovatelky si zapsaly čísla vystavujících a zase byli všichni propuštěni, jenže pak se ukázalo, že vlastně nejsou napsané ty posudky, tak se zase začali shánět všichni zpět. Bylo to humorné, ze stran nás pozorovatelů. Ze stran vystavovatelů, moc ne, protože ti vůbec nevěděli co se děje :o). Ovšem pak už výstava nabrala řád jaký měla mít. Paní rozhodčí se toho zhostila po svém, nechala si připravovat desky se psy, kteří byli na řadě, psy posoudila v běhu, důkladně na stole, pak na zemi a u toho si sama zapisovala hodnocení. Šlo jí to od ruky docela dobře, věděla na co se zaměřit. Cruella dostala známku V2, Res.-Anw.Dt.Jung.Ch.VDH, a res.CAC - s posudkem excelentní fena v typu i proporcích.........bohužel nic jiného nepřečtu, protože dost škrábala, takže nevím co se jí na Cru nelíbilo.
Každopádně, výstava byla moc pěkná, byl to super den a my s Radkou odjížděly zcela spokojené, jelikož Miranda skončila na třetím místě. Jen cestou zpět nás zklamala navigace, která nás náhle svedla z dálnice a povozila nás po německých nejzapadlejších vesnicích, lesích, luzích a hájích. Asi chtěla abychom se pokochaly :o). Když už jsme začaly skoro propadat panice, tak jsme objevily na značce konečně známé městečko v Německu. Paní v navigaci už jsem už ignorovala a jela jsem podle značek. Kilometrově nás navigace vezla stejně, ale časově jsme jely o hodinu déle.
Nafotily jsem venku před výstavištěm spoustu fotek, v galerii ZDE.
_________________________________________________________________

6.6.2010 Dnešní ráno jsme vyrazily s Káťou a naším vrchním fotografem Soňkou na Národní výstavu do Klatov. Jela jsem podle navigace, kterou vzala Soňa, takže cesta proběhla hladce a bez hledání. Bylo nádherné počasí, tak jsme trochu litovaly, že nejsme venku, ale asi jen hodinu, než jsme vyšly znovu ven venčit a tam byla taková výheň, že jsme se spokojeně vrátily do haly, kde bylo velice příjemně. Posuzovala rozhodčí Marie Marušková. V kategorii mladých bylo 5 fen, takže jsem to neviděla moc optimisticky. Cruelly velké plus je, že velmi ráda běhá v kruhu a viditelně si to užívá. Stání v kruhu je zase její velice neoblíbená činnost. Ovšem když zazněl konečný verdikt paní rozhodčí, nevěřila jsem tomu :o) Cruella dostala známku V 1, CAJC s posudkem - fena dobré výšky, výborná síla kostry, kvadratická, s pěknou pohlaví vyjadřující hlavou, čistá kvalitní kůže, typicky osrstěná, výborně úhlená s dobrým pohybem, dobře předvedená. Pak nastoupili všichni mladí a paní rozhodčí se líbila Cru natolik, že dostala Nejlepšího mladého plemene (BOB junior). Kačka byla s Fergie čtvrtá, takže taky měla radost. Soničce děkuji za krásné fotky v Galerii ZDE.
_________________________________________________________________

4.6.2010 Přijde mi to až neuvěřitelné, jak ten čas letí, jelikož dnes je Freen 43. den březí. Docela jí chutná, i když raději než granule si dá rýži s kuřecím masem. Začíná jí trochu růst bříško a začali jsme jí přezdívat Lízátko, jelikož každého neustále olizuje:-). Asi už trénuje na štěňátka.


_________________________________________________________________

29.5.2010 Dnes jsme s Káťou a její fenečkou Fergie vyrazily na Krajskou výstavu do Lysé nad Labem. Před areálem se vlnila dloooouhá fronta, že jsme se bály, abychom vůbec stihly začátek. U vchodu stál jen jeden veterinář, tak kontrola psů, trochu vázla. Nakonec jsme se ke kruhu dostaly včas. ,,Zaparkovaly " jsme u manželů Vokounových, kteří vystavovali svého chlupatého pejska Joshe a rychle jsme se ještě s holkama proběhly v kruhu, abychom zjistily, že podlaha pěkně klouže. Posuzovala paní rozhodčí Dolejšová a Cruella dostala známku Výborná 2, což zanechávám bez komentáře :-). Fergie, si odvezla také známku Výborná 2, takhle rychle jsme snad ještě posouzené nikdy nebyly . Na cestu jsme si koupily zmrzlinu, abychom si to náležitě osladily a frčely jsme domů. Fotky v Galerii Cruella ZDE.
_________________________________________________________________

28.5.2010 Dnes jsem byla s Freen po týdnu na kontrolním ultrazvuku. Minulý pátek, bylo vidět jedno štěňátko a malé, dnes už byla vidět 4 a jelikož jsou hodně vysoko skoro pod žebry, může nás prý překvapit, ještě nějakými :o)) Takže Freen březost potvrzena. Štěňátka by se měla narodit cca 25.6.2010.
_________________________________________________________________

23.5.2010 Tuto neděli jsme zamířili na Mezinárodní výstavu do Litoměřic. Posuzovala rozhodčí paní Zuzana Brotánková a Cruella se dočkala vítězství a titulu CAJC s posudkem - 13. měsíční fena, pevné stavby těla, výborná muskulatura, výborná kvalita kůže, výborné předvedení. Pak jsme ještě nastoupili znovu do kruhu o Nejlepšího mladého plemene(BOB junior) a štěstěna stála opět na naší straně, protože si Cru odnesla i toto vítězství.
Jelikož bylo krásné počasí a společnost mi dělala Soňka s jejím manželem Jirkou a Artíkem, vydrželi jsme do odpoledních soutěží, kde se běhalo o titul BOD Junior. Opět jsme si to alespoň zkusili, ale posuzoval ing.Dostál a z něj mám prostě pocit, že číňánci mezi jeho favority nepatří. Ale mně to vůbec nevadilo, protože jsem si užila fajn lidičky, výborné klobásy a sluníčko. Takže to byla príma neděle. Foto z výstavy, za které opět moc děkuji Soničce v galerii Cruella ZDE.
_________________________________________________________________

15.5.2010 Dnešní den jsme byli na Krajské výstavě u Hradce králové. Jela jsem tam s Káťou a její labutěnkou Fergie, ale protože jsem v pátek výstavu spojila s návštěvou sestry u Pardubic, sešly jsme se až u výstavního kruhu. Já jsem se tak zamotala v Hradci, že jsem se nakonec bála, abych stihla začátek výstavy a to jsem to neměla daleko. Všechna plemena se vystavovala venku na trávě, takže jsme se jen modlili, aby nepršelo, jako celý předešlý den a předpověď nebyla také růžová. Ovšem stal se zázrak a nejen, že nepršelo, ale občas i vykouklo sluníčko. Seznámili jsme se tam s manželi Vokounovými (kterým děkujeme za příjemnou společnost), kteří tam měli naháčka Furbyho (bratr Fergie) a chlupáče Elie Joshe. Naše plemeno posuzoval pan Antonín Mudra a Cruella dostala známku V 1 a Vítěze třídy mladých, s posudkem - 13 měs. fena, silná, výborně stavěná, obdél.formát, hluboký hrudník, dobře rovný a pevný hřbet, dobře posazené ucho, tmavé oko, výborný pigment, nůžkový skus, výborné úhlení a velmi hezký harmonický pohyb. Škoda, že Třída mladých nemohla běhat o Krajského vítěze. Vydrželi jsme tam až do odpoledních soutěží, ale když nastoupilo do kruhu o nejlepšího Juniora 45 psů, bylo mi jasné, že nemáme šanci, ale alespoň si to Cruella vyzkoušela běhat s velkými plemeny.
_________________________________________________________________

1.-2.5.2010 Tento víkend byl ve znamení výstav. V sobotu se v Praze konala Klubová výstava, kde nahatou varietu posuzoval slovenský rozhodčí Dušan Kuriš. Cruella se mu sice moc líbila, ale vzhledem k tomu, že psy přeměřoval a ona se svými 31,5 cm už se mu zdála moc velká, jelikož, jak říkal standard je do 30 cm. Cruella dostala známku Výborná, bohužel bez pořadí, v konkurenci 8 fenek.
Obrovskou radost mi udělalo moje "štěňátko" Cess, kterého jsem si vystavila a předvedl se nádherně v konkurenci dokonce 11 psů, posudek má bez jediné výtky, ale opět výška sehrála svou roli a Cess dostal známku Výborná bez pořadí.
Závěr radosti mi udělala Crazy (také můj odchov), i když neměla moc zvládnuté chování, jelikož je dost plachá, tak to dohnala svojí krásou a pohybem a v konkurenci 5-ti fenek, od slovenské rozhodčí MVDr. Gabriela Ridarčíkové Crazy získala známku Výbornou 1 a CAJC.
V neděli jsem vyrazila do Prahy znovu, jelikož se konala Mezinárodní výstava, kde posuzovala rozhodčí Assenmacher Hassi z Německa. Konkurence byla opět veliká v kruhu nás bylo 7. Paní rozhodčí byla na pejsky velice milá, Cruella dnes pro změnu byla fena s dobrou výškou :-)) a posudek opět dostala bez jediné výtky. Cruella získala známku V 2. Takže víkend jsem si užila s fajn lidičkama a v neděli se mnou jel můj ,,maskot" a fotograf Sonička, takže máme spoustu fotek (za což jí moc a moc děkuji) v galerii Cruella ZDE.


_________________________________________________________________

30.4.2010 Po týdnu jsme zase doma a máme za sebou spoustu novinek. První je máme nakryto. Minulý pátek jsem vyrazila do Blanska u Brna za ženichem Wildou, Jitky Konečné a Jarky Jurové. Krytí proběhlo, jako i v loňském roce zcela bez problémů, Freen byla vzorná a s Wildou si ještě pohráli. Musela jsem sebou vzít i Cruellu, jelikož v neděli byla přihlášená na výstavu do Českých Budějovic a já se již nevracela domů, ale zůstávala jsem v jižních Čechách v Jaroměři. Se svým tatínkem si ještě v hotelovém pokoji zařádili :o). Jsou si docela podobní.
V neděli jsem tedy vyrazila do Budějovic kde Cru získala známku Výborná s krásným posudkem. Byli jsme tentokrát v dost malé hale, kde byly 3 kruhy, ještě z nepochopitelných důvodů nebyli naháči vedle kruhu pufíků, takže jsem málem zmeškala vystavování, jelikož jsem seděla u kruhu chlupáčů i když jsem dění sledovala přes další kruh. Ve stísněných prostorách jsem nechtěla stepovat s Cruellou v ruce u našeho kruhu, protože by byla jinak na zemi ušlapána.
Odměnou nám byl týden, nádherného počasí i když pro mě pracovní, ale stále venku v Jaroměři. Dnes jsem tedy jela domů přes pět hodin a vzpomínala jsem na lesy a ticho:o)). Nová fota v galerii Cruella ZDE.
_________________________________________________________________

16.4.2010 Dnes oslavila naše CRUELLA své první narozeniny. Uteklo to jako voda a my jí přejeme hodně zdraví a výstavních úspěchů.


_________________________________________________________________

11.4.2010 Fotky z výstavy z Drážďan v galerii Cruella ZDE.
_________________________________________________________________

10.4.2010 Dnešní sobotní den jsme skoro celý strávily s ženským osazenstvem na výstavě v Drážďanech. Ráno jsme vyrazily s Káťou(která jela vystavovat pufinku) a Soňou (která jela jako vrchní fotograf) do Chlumce, kde jsme měly sraz s Radkou (vystavovala nahajdu), Jitkou (vystavovala kavalíra) a Jančou (ta byla naše vrchní překladatelka a řidička druhého vozu). Vlastně jsem zapomněla, že s námi jeden ,,mužský" byl. Malý Štěpánek, syn Janči. Je to vzorné miminko, s kterým je radost někam cestovat. Cesta proběhla bez problémů, ale na výstavišti už bylo mraky lidí, takže se tvořily všude fronty. Zdárně jsme se propracovaly ke kruhu, kde se zároveň s námi vystavovali šarpejové, mexičani a peruáni. Posuzovala německá rozhodčí a to velmi pečlivě, takže jsme se do kruhu dostali až kolem druhé hodiny. Jediný negativní pocit, jsem měla z některých německých vystavovatelů číňanů, kteří se v kruhu chovali dost neomaleně. Své psy nechali skákat na psy vedle stojící, ve chvíli, kdy třeba měli všichni v klidu předvádět na zemi své svěřence a rozhodčí posuzovala psa na na stole, jedna německá vystavovatelka začala běhat sem a tam před ostatními. Vrcholem bylo předvedení nahaté fenky číňánka, kterou majitelka vláčela v kruhu za sebou, vzhledem k tomu, že nechtěla chodit, tak jí škrtila a závěrem se jí v kruhu pozvracela :-( Jinak pro nás dopadla výstava úspěšně. Cruella dostala známku V2 Res. Jgd VDH CAC , Res. Jgd Club CAC


_________________________________________________________________

7.4.2010 Konečně se dostávám k tomu, abych napsala události z velikonočních svátků. Ve středu jsme se přesunuli do Jaroměře v jižních Čechách. Čtvrteční ráno nás přivítalo sluníčkem a přímo letními teplotami, které se odpoledne vyšplhaly na krásných 28´C. Holky se proháněly jako o život a užívaly si volnosti. Kolem čtvrté hodiny odpoledne, se začalo citelně ochlazovat a obloha zčernala. Když začaly kolem šesté poletovat sněhové vločky, myslela jsem, že mě šálí zrak. Ale když začalo hustě sněžit, nevěřili jsme vlastním očím. Ve 22hodin, bylo venku sněhu jako na horách. Holky ani nechtěly ven, že prý už toho bylo letos dost:-). Ráno nás čekalo opět sluníčko, ovšem teplota klesla na -5´C. Stromy byly obalené sněhem, prostě bylo přímo pohádkově. Ovšem přibývajícím časem stoupala i teplota, takže sníh, jak rychle napadl, ještě rychleji mizel. Odpolední teplota se vyšplhala na 32´C na sluníčku a my si užívali až do neděle přímo letního počasí. Holky běhaly, honily se, běhaly,.................aportovalo se, cvičily se postoje a chůze na vodítku, opalovaly se, Kuba stavěl sněhuláka, barvily se vajíčka, hrabaly se větve, grilovalo se , prostě jedním slovem PARÁDA ;o)
V pátek jsem byla s Freen objednaná na kliniku v Českých Budějovicích, kde byla vyšetřena na luxaci pately s výsledkem 0/0 negativní a byla jí odebrána krev na Optigen-PRA a zaslána do USA. Doufám, že výsledky budou též negativní. Nafotilo se spousta fotek.


_________________________________________________________________

30.3.2010 Přeji všem svým kamarádům a známým veselé Velikonoce, dámám vyšupání, aby neuschly a pánům bohatou nadílku, bez bolesti hlavy druhý den :o))


_________________________________________________________________

26.3.2010 Venku je již týden nádherné jaro, někdy to vypadá jako léto. Sníh konečně slezl i na zahradě, tak jsem vyrazila udělat pár fotek. Holky řádily, Cru klasicky mordovala svojí maminku Freen, občas se k nim přidala i Cida. Také jsem Freen udělala letní sestřih, jelikož se velice nerada češe a má hodně jemnou srst, která se jí zacuchá i přes noc, jak se válí v peřinách. Teď je evidentně spokojená:-)

Více fotografií naleznete ZDE.
_________________________________________________________________

7.3.2010 Dnes jsme se vyrazili s manželem podívat na krásné běžkařské středisko do Německa nedaleko hranic. Je to v malém městečku Altenberk. Bylo nádherné slunečné počasí i když foukal ledový vítr, tak jsme vzali Cru sebou, aby se trochu opálila. Němečtí turisti vykřikovali, když jí viděli - FKK a že by se měla obléci :-)). Chvíli kombinézu dostala, ale to už byla opravdu zima. Spousta fotek ZDE a v Galerii CRUELLA


_________________________________________________________________

6.3.2010 V sobotu jsem se vydala s Cruellou do Českých Budějovic na Jihočeskou oblastní výstavu. Jela jsem tam hlavně proto, že Cruella měla již od listopadu 2x nemilou zkušenost s velkými psy, kdy jeden útok odnesl i její ocásek, který měla šitý, ale hlavně ho měla do poloviny zcela na kůži oholený. Chlupy samozřejmě nemá ještě zcela dorostlé, tak jsem čekala spíše kritiku, ale opak byl pravdou. Posuzovala Zuzana Brotánková a Cru poprvé byla ve třídě mladých. Do kruhu jsme nastoupily s fenkou Bree Sampan Nezkrotná markýza. Vzhledem k tomu, že fenka je starší a zkušenější, jsem nečekala žádný úspěch. Ještě jsme přišly na řadu tak nečekaně, jelikož někteří pejsci jiné rasy, kteří měli být vystavováni před námi nepřijeli, takže nastal nečekaný skok a já neměla Cru ani učesanou:-o)) Ovšem paní rozhodčí se Cru přesto líbila, dostala posudek - 10měsíční, na svůj věk vyspělá fena, se zcela ukončeným fyzickým vývojem, výborně osvalená, hlava velmi dobrého výrazu, mezityp, výborná prezentace a mechanika pohybu. Cruella dostala známku V 1 a Vítěze třídy.Na závěrečné soutěže jsem nečekala, jelikož ranní cesta do Budějovic byla příšerná a já chtěla dojet domů za světla ;-). Jelikož jsem jela sama nemám ani žádné fotky.

Více fotografií naleznete ZDE.
_________________________________________________________________

28.2.2010 Nedělní den sice nebyl zdaleka tak nádherně jarní jako sobotní, ale přesto jsem vyrazila se Soňkou a Artíkem na vycházku na krásnou rozhlednu nad Ústím, s názvem ERBENOVA VYHLÍDKA. Já jako rodilý ústečák jsem byla docela překvapená, jak je vyhlídka opravena a vypadá moc hezky. Vůbec si nejsem jistá, jestli jsem tam někdy byla:-). Dokonce jsme vystoupaly i s psíky nahoru a pokochaly se krásným výhledem. Škoda, že nebylo jasno jako den předtím. Myslím, že jsme si to všichni užili, potkali různé psí kamarády a se Soňou nafotily spoustu fotek. Bylo to fajn odpoledne, zakončené skvělou kávou a baštou u Soni doma ;o))

Více fotografií naleznete ZDE.
_________________________________________________________________

22.2.2010 Minulý týden jsme opět trávili na horách, ale tentokrát jsme vyměnili Jizerské hory za Krkonoše. Vyrazili jsme na chaloupku uprostřed lesů nad Pecí pod Sněžkou. Výstup je vždy dost náročný a s mojí švagrovou jsme si přály mít čtyři nohy jako naši psíci a vyběhnout to zvesela a ještě se vracet :-)). Tentokrát s námi jel i Allwin, který je vlastně trošku příbuzný naší Cruelly, neboť mají stejného otce Wildu:-). Doma jsme nechali pro změnu Cidu, protože moje maminka jí chtěla hlídat, aby jí nebylo doma smutno a dostala se ven, jelikož samotné se jí nechce.
Protože je u chaty vlastní vlek, nemuseli jsme stát nikde fronty, abychom si zalyžovali, děti si užily dosyta zimních radovánek, dospěláci také a ještě večer spoustu legrace:-)). Psíci si užili běhání bez vodítek a nemuseli jsme se obávat, že je někdo přejede (vlastně ano, občas projela rolba:-) ). Byl tam prostě boží klid, že se nám vůbec nechtělo domů. Myslím, že by tam všichni ještě vesele vydrželi. Doufám, že se příští rok zase všichni sejdeme a přijedou i ti, co letos nemohli. Nejmladším účastníkem byl devítiměsíční Martínek. Musím říct, že to bylo přímo vzorné miminko.

Více fotografií naleznete ZDE.
_________________________________________________________________

4.2.2010 Dnes byl u nás na návštěvě Cessík. Přijel se ostříhat a pohrát si se ségrou a maminkou :-). Konečně jsme nezapomněli na foťák a sourozence vyfotili. Přidala se k nim i jejich mamka. Cess je moc milý a pěkný pejsek, tak už se těším, až na jaře s námi vyrazí na svoji první výstavu, když ta podzimní se díky přihlášce nevydařila.


_________________________________________________________________

30.1.2010 Minulý týden v sobotu jsme vyrazili pracovně na lyžařský výcvik se základní školou. Holky jsme vzali sebou, protože tři psíky nám nikdo nepohlídá :-). Počasí bylo do středy nádherné, ale hodně mrzlo. Ve středu bylo celý den dokonce -22´C. Ovšem Cruella se projevila jako otužilý pejsek, protože i v - 12´C lezla neoblečená do sněhu:-). Od čtvrtka sice mrazy povolily na -7´C, ale začalo hustě sněžit a tři dny nepřestalo. Holky měly občas problémy se i vyčůrat, protože břicha měly stále pod sněhem:-)) Podařilo se mi nafotit spoustu fotek, jak si holky sníh užívaly a jaké to jsou horalky :-)

Více fotografií naleznete ZDE.
_________________________________________________________________

26.12.2009 Děkuji všem za krásné PF a přání k nahlédnutí ZDE.
_________________________________________________________________

22.12.2009 Všem svým kamarádům a známým přeji pohodové vánoční svátky a v roce 2010 splnění všech přání a hodně radosti s psími kamarády.


_________________________________________________________________

18.12.2009 S fotografiemi na mě myslela i panička Crazynky a byla jsem hodně překvapená jak se změnila a jaká z ní vyrostla krásná psí slečna. Děkuji za fotky a doufám, že se na jaře uvidíme na nějaké výstavě :-)


_________________________________________________________________

8.12.2009 Páníček Casspera mi poslal fotky, jak kluk už pěkně vyrostl, moc děkuji :-)


_________________________________________________________________

9.11.2009 Víkend byl pro nás přímo výstavní, jelikož v sobotu se v Praze konala Klubová výstava a v neděli byla také v Praze Mezinárodní výstava. Vydala jsem se s Cruellou na obě dvě, aby si to v dorostu ještě užila, jelikož v příští výstavní sezoně už skočíme do skupiny mladých :-) Na sobotní výstavě se nás sešlo v kruhu 6 fenek (jedna nepřijela). Posuzovala rozhodčí ze Slovenska pí. Iveta Vojteková. Vzhledem k tomu, že se jí líbily menší hubení pejsci, jsme pochopitelně nemohly s Cruellkou vyhrát, i když jsme se snažily, protože se jí zdála tlustá. No je pravda hubeňour to není :-)) Skončily jsme na krásném 3. místě a když nám paní rozhodčí zadávala pořadí, tak mi řekla: Schudnite a potom vyhráte. Ježiši doufám, že nemyslela mě, ale Cruellku :-))) Cruella dostala známku VN 3, za kterou jsem nakonec byla ráda, když jsem viděla jaké známky se rozdávaly.
V neděli posuzovala na Mezinárodní výstavě rozhodčí z Litvy, paní Kadike-Skadina Rita. Té se Cruella moc líbila a dostala známku VN 1. Posudek zněl: Krásné štěně, výborná kondice a proporce, korektní chod, dobrá linie hřbetu a ocasu, střední mezityp, excelentní tělo, dobré předvedení, typický pohyb (doufám, že ještě někdy tak hezký posudek dostaneme :)
Obrovskou radost mi udělala Zorka, která přijela na oba dny s Cathy a v sobotu dostaly známku VN a a v neděli VN 2. Jsou to holky šikulky :-)

Jak už to holkám v neděli šlo :-) Měl přijet také Cess, jenže se někam zatoulala přihláška posílaná přes počítač, takže bohužel nemohl nastoupit :-( Na jaře ale pojede.


_________________________________________________________________

2.11.2009 Konečně se dostávám k tomu, abych napsala pár zážitků z první výstavy v Českých Budějovicích a o setkání s Cleouškem. Do jižních Čech jsme vyrazili již v pátek před výstavou, protože děti měly od středy podzimní prázdniny a mě přišlo zbytečné vracet se domů, když si můžeme udělat hezký týden v Jaroměři. V sobotu jsem vyrazila s Cruellkou na výstaviště na kukandu a aby se trochu otrkala ve výstavním mumraji. Ovšem hlavně jsem se těšila na svoje štěňátko Clea, kterého mi měli přijet ukázat, jak nám kluk vyrostl. Vyrostl opravdu dost, ale musím říct, že má krásnou srst, vzorně opečovávanout, i v kostře se povedl, tak to s ním na jaře zkusí na výstavu. Hlavně již nesmí růst :-) Je prý moc chytrý a učenlivý, takže začínají chodit na cvičák, aby ukázal co v něm je :-)) S Cruellou řádil jako pominutý, že už jí to po chvíli nebavilo, protože jí moc mordoval :-)
V neděli jsem vyrazila s Cruellou opět na výstaviště, kde to poznávala a nebyla tak vyjukaná. Měla jsem radost, protože v kruhu nanečisto běhala hezky a to samé předvedla i když už běžela za dohledu paní rozhodčí. Té se Cruellka moc líbila, jen mi nechtěla věřit, že jí jen půl roku, jelikož mi tvrdila, že je to hotová fena, výborně osvalená a stavěná. Crulla dostala krásný posudek se známkou VN 1. Při cestě z výstaviště jsem Cruellu nechala vyfotit u stánku Brit Car.


_________________________________________________________________

21.10.2009 Zorka s Cathynkou si udělaly na týden výlet na Slovensko, do Vysokých Tater. Jely tam vlakem, udělaly si na místě pár výletů autobusem, navštívily hospůdku s krbem, který se Cathy moc líbil. Přes noc jim napadlo mraky sněhu, tak ještěže měla Cathy i Zorka pořádný svetr :-)) Poslaly nám pár fotek.


_________________________________________________________________

10.10.2009 Přijela za mnou panička Cessíka, který potřeboval ostříhat. Na přání Regči, jsem mu ostříhala i uši a musím říct, že mu to sluší.. S Cruellou si pěkně zařádili. Občas si v tom chumlu byli tak podobní, že jsme s Reginou nevěděly, kdo je kdo :-)) Trochu jsme pak s nimi potrénovali běhání na vodítku, neboť se Cessík chystá na klubovou výstavu do Prahy.
Podařilo se nám konečně vyfotit Cruellu v běhu. Kdyby se tak pěkně předváděla i ve výstavním kruhu, bylo by to fajn. Jenže ve známém prostředí to jde vždy skvěle, na rozdíl od mumraje na výstavě :-))


_________________________________________________________________

27.9.2009 V neděli se u uskutečnil u nás na zahrádce mini sraz číňánků. Měla se sejít 3 štěňátka po Wildovi z chovu Renči a 3 štěňátka z mého chovu. Zorka s Cathynkou přijely dokonce vlakem. Bohužel se nedostavil Cessík, protože měli rodinnou oslavu, tak Renča měla štěňátka v přesile :-) Vzhledem k tomu, že se nakonec sešlo 11 pejsků, to bylo úplně jedno. Byl to moc fajn den plný povídání, grilování, focení, pózování a hlavně to bylo ródeo pro pejsky, protože se vyblbli a vylítali do sytosti. Čas letěl tak rychle, že Zorce nakonec ujely dva vlaky, kterými chtěla původně jet zpět, ale prostě se to nedalo zvládnout :-) Moc děkuji Renče, Zorce, Lucce, Sašovi, Kátě, klukům a všem přítomným psíkům za příjemně strávenou neděli. Moc těším, až si to zase zopakujeme :-o))


_________________________________________________________________

20.9.2009 Dnes jsem vyrazily s mojí kamarádkou Káťou, její nahajdou Riuškou a pufinkou Fergie na Střížovický vrch. Přidala se k nám ještě Káti kamarádka s pudlíkem. Potkaly jsme pejsky všech velikostí a ras. Někteří se holkám líbily více, někteří méně. Naší Cruelle se nejvíce líbila pufinka Fergie. Lítaly spolu jako o závod. Pochodovaly jsme 3 hodiny a při návratu, chudinka Cruellka sotva pletla nohama :o) Usnula snad během minuty, stejně jako Frenn s Cidou. Budeme si to muset zase brzy zopakovat.


_________________________________________________________________

30.8.2009 Tak jsme se vrátili po dvou měsících domů a mohu konečně na stránky napsat spoustu novinek. V červnu při cestě do Jaroměře jsem měla schůzku v Českých Budějovicích se zájemcem o štěňátko nahého kluka, jenže když jsem štěníky vyndala z bedny, tak novou paničku okamžitě okouzlil chlupáček Cleo. Jeho neodolatelnému kukuči, prostě neodolali a týden na to už Cleoušek frčel do nové rodiny. Má doma za kamaráda jorkšírka a půlročního chlapečka a už teď spolu výborně vycházejí, natož až spolu budou moci řádit.
Další odjel Cassper. Vybral si ho mladík, který z něho byl tak dadšený, že sedl na vlak a 11.7. už Cassper odjížděl do nového domova v Příbrami. Ve vlaku se prý choval vzorně a páníček chce zkusit nějakou tu výstavu, tak ho snad uvidím brzy naživo.
Ještě nám zbývala v rodném hnízdě Cathynka a Cessík. Jednoho dne mi zavolala paní, jestli je Cathy volná, že jí doporučila Eva Nutzová (čímž Evče moc děkuji za skvělou paničku pro Cathy). Když jsem řekla, že volná je, tak Zorka Janů sedla do auta a za 4 hodiny už se muchlovala s Cathynkou osobně :-) Doma má psího kamaráda Ernyka. Nová panička mi píše veselé historky a já má ohromnou radost, že se Cathynce to čekání vyplatilo a vydá se na výstavní dráhu.
Zbýval už jen Cessík a toho si nakonec odvezla zdravuška, co se mnou v Jaroměři trávila 14 dní. Byla z něho tak unešená, že ho tam nemohla nechat. Bude bydlet u nás ve městě, takže ho budu mít pod dohledem.

Všechna štěňátka našla super páníčky a já se moc těším, že většinu z nich uvidím alespoň párkrát na výstavě. Doma jsem si nechala Cruellku, protože jsem chtěla po Freen štěňátko. Ta hned co nás opustil Cessík odmítala spát v ohrádce, kterou uměla bravůrně přelézt, takže hned první noc spala s námi v posteli. Můj manžel je z toho "radostí bez sebe" :-)), protože už tam máme všechny tři holky. Na podzim se chystáme na první výstavy, tak snad mi Cruella neudělá moc velkou ostudu, ale já bych jí to napoprvé odpustila :-)))

Pár fotek, jak nám štěňátka povyrostla.


_________________________________________________________________

27.6.2009 Tak už se nám zase přiblížily prázdniny a s nimi i můj odjezd do Jižních Čech. Tentokrát pojedu i s drobotinou, jelikož jsou ještě doma. Doufám, že se během prázdnin najdou milující páníčci, kteří si je odvezou do nových domovů, protože už by to broučci potřebovali, aby je měl někdo jen pro sebe a nemuseli se dělit s tolika sourozenci o paničku:-) VZHLEDEM K TOMU, ŽE SI PO DVOU MĚSÍCÍCH REZERVACE NEODEBRALI ZÁJEMCI FENKU CATHY CASIO, NABÍZÍM JÍ K PRODEJI. Je to velice temperamentní nebojácná fenečka, má moc pěknou kostru a vzhledem k tomu, že je to mezityp i krásné osrstění na požadovaných partiích.
Protože přes celé léto nebudu mít možnost doplňovat novinky a nové fotky, vše udělám až v září. Jinak budu na mailu:-) Přeji všem krásné léto a odpočinek na dovolených.
_________________________________________________________________

22.6.2009 Od pátku jsem opět se štěňátky byla v Jižních Čechách. Projevila se jejich nebojácná povaha a občas se rozprchli na všechny strany, že jsem se bála, aby se někde v tom velkém prostoru nezatoulali. Naštěstí je vždy napadlo se po nějaké době vrátit zpátky k nám. Někdy jsem ale musela hodně volat, aby se potvůrky objevily:-)) Dlouhou cestu zvládají bez problémů. V Jaroměři byly děti z prvních a třetích tříd na škole v přírodě, takže si štěňátka užila hodně hlazení, což se jim samozřejmě moc líbilo. V pátek opět vyrážíme na jih a budeme tam tentokrát až do konce prázdnin, takže si štěníci užijí spoustu pohybu venku v krásné přírodě. Třeba SE MEZITÍM OBJEVÍ SKVĚLÍ PÁNÍČCI, KTEŘÍ SI KLUKY ODVEZOU DO NOVÝCH DOMOVŮ.
_________________________________________________________________

15.6.2009 Dnešní den byl trochu smutný, protože odešlo první ze štěňátek. První vlaštovkou, která vyletěla z rodného hnízda byla Crazy Caya. Jela do Kladna k moooc hodné paničce a klučičímu kamarádovi. Cestu zvládla a držím palce ať zvládne i první noc bez svých sourozenců. Odpoledne jsem jí 2x hledala, prostě tady chybí :-))
_________________________________________________________________

14.6.2009 Víkend byl přímo letní a tak jsem ho trávila na zahrádce. V sobotu jsem chtěla fotit a hned při první fotce se mi vybily baterky:-) V neděli jsem odjela vyzbrojená plně funkčními bateriemi, ale bylo tak příšerné vedro, že focení nebavilo ani mě, ani štěňátka.
_________________________________________________________________

3.6.2009 Dnes byla štěňátka na čipování, očkování a kontrole vrhu. Při očkování se všichni tvářili jako hrdinové a ani nepípli, ovšem při čipování celá čekárna věděla, že za dveřmi se děje něco nekalého. Chudáčci plakali, když ta jehla na čipy je tak tlustá, že se jim ani nedivím. Ovšem jen se vrátili ke svým sourozencům, vše bylo hned zapomenuto:-) Po návratu domů se nabaštili a spali jako zabití.
_________________________________________________________________

30.5.2009 Ve čtvrtek se u nás byla podívat nová panička Crazy. Crazynka se zrovna moc nepředváděla, nechtěla se chovat a chtěla dělat jenom lumpárny. Udělaly se nějaké fotky, tak doufám, že nám je pošlou. Dnes jsem se dozvěděla, že si noví páníčci Cleouška nemohou vzít, takže i on je VOLNÝ.
_________________________________________________________________

23.5.2009 Štěňátkům je 5 týdnů a mají za sebou dlouhý výlet 300km na jih Čech. Prvních deset minut vydávali zvuky, jaké jsem od nich ještě neslyšela, ale po spuštění větráku se ukázalo, že jim bylo horko a okamžitě usnuli. Zpáteční cestu jsem jela na noc, takže bylo příjemně a štěníci hned po vyjetí usnuli a spinkali až do Ústí. Asi je unavil čerstvý vzduch a běhání venku. Měla jsem tam ale tolik práce, že jsem ani nic nevyfotila:-( Také jsem jim na na dva dny vylepila ouška, vypadali jako malí čertíci :-) Crazy a Cruelle již hezky stojí. Dnes jsme s nimi vyrazila odpoledne na zahrádku a vyfotila pár fotek. Lítali po zahradě jako šílenci, že byl docela problém je uhlídat. Občas některé vyrazilo a utíkalo zcela na opačnou stranu, než byli sourozenci:-)) Pak ovšem využili stínu pod deštníkem a svojí cestovní boudičky a spali. Začali baštit s chutí namočené granule, pribiňák, tvaroh, rýži s masem a dnes vyluxovali svojí mamince misku granulí. Sice to byli štěněčí, ale museli to polykat, protože moc zoubků ještě nemají. Ovšem maminčino mlíčko, je prý stejně ještě nejlepší:-)
_________________________________________________________________

16.5.2009 Štěňátkům jsou 4 týdny. Vyvezla jsem je opět na zahrádku, kde byli ve svém živlu. Dnes jsme doma zkoušeli "výstavní" postoj na stole. Docela jim to šlo i když někteří chtěli raději po stole pobíhat:-) Již jim zkouším dávat štěněčí kaši nebo tvaroh a docela jim to chutná. I když mlíčko od maminky je přeci jen lepší.
_________________________________________________________________

11.5.2009 Včerejší den byl opět nádherný a já se rozhodla štěňátka vzít na první výlet autem a vyrazit s nimi na zahradu. Čekala jsem, že se jim nebude chtít z boudičky ven, ale byla jsem mile překvapená, že se chovali, jako kdyby už na trávě běhali. Moc se jim tam líbilo, přišli se na ně podívat 3 návštěvy, které se na ně těšili, takže si štěňátka užila i šmajchlování a večer spala jako zabitá:-) Všichni se na travičce vzorně vyčůrali a dnešní ráno mě překvapila Crazy a Cruella,, které vylezly z bedýnky na podložku a šly se vyčůrat a vykakat. Ostatní jsem musela rychle vyndat, protože koukali, co se děje a počůrali by se do bedny. Ovšem hned po vyndání mimo se také vzorně vyprázdnili, jsou to šikulové:o) Máme volné ještě tři pejsky :-))
_________________________________________________________________

7.5.2009 Dnes jsou štěňátkům tři týdny, je až neuvěřitelné, jak to letí. Už je s nimi veselo, začínají si mezi sebou hrát, vrčí a koušou se. Musela už jsem bedničku přestěhovat do kuchyně a postavit ohrádku, neboť se podařilo tomu nejmenšímu, ale nejhbitějšímu Cessíkovi přelézt ven a procházel se po pokoji. Ovšem srdceryvně u toho plakal, protože nemohl najít cestu zpět. Dnes se pokusili vylézt již všichni, ale zůstali sedět před bedýnkou, jen náš ostřílený průzkumník Cess, vyrazil na obhlídku po ohrádce. Nakonec se usadil v pelíšku, který v ohrádce mám a pozoroval své lenochy sourozence. Sice zaostává s váhou za ostatními, ale o to je hbitější. Určitě je nakonec všechny váhově dožene.
_________________________________________________________________

1.5.2009 Prvomájový den, chtěla asi vidět všechna štěňátka, protože i lenoch Cleo dnes ráno očka otevřel. Včera byla všechna štěňátka odčervena. Vůbec jim to nevadilo a připadalo mi, že jim snad odčervovací pasta i chutnala :o))
_________________________________________________________________

28.4.2009 Dnešní den otevřela nejzvědavější štěňátka oči. Hned po ránu to byla Cruella, pak Crazy a odpoledne to byl Cess, aby se kluci nenechali zahanbit. Takže holky jsou prostě nejzvědavější, jak to na světě vypadá :-))
_________________________________________________________________

27.4.2009 Štěňátkům je 12 dní. Rostou před očima. Mně se to tedy nezdá, ale pokaždé, když přijde třeba po dvou dnech moje maminka, tak říká: "Ježiši, ty už zase vyrostli", tak to bude asi pravda. Na váze krásně přibývají, jen Cessík je takový drobek, ale určitě je dožene. Už i malý Cassper váží víc než on. Dnes měl Cleo s Cathy brečící ráno. Snad 15 minut nepřetržitě ječeli, ale jíst nechtěli, chovat nechtěli a když je Freen bez úspěchu celé olízala, tak z nich byla otrávená, že zalezla pod postel, kde snad nikdy nebyla:o)) Pak se náhle uklidnili a spali jako zabití. Jsem zvědavá, kdy se podívají na svět.
_________________________________________________________________

21.4.2009 Dnešní den jsem se pokusila udělat pár fotek. I když to jsou ještě drobečci, tak udělat fotku, aby bylo poznat, že je to pejsek a ne rozmazaná čmouha, dá docela zabrat:-o). Některým štěňátkům, se již začíná vytvářet pigment na čumáčku a bradičce. Jinak stále baští a spí. Nejvíc chutná Cruelle, ta měla porodní váhu 180 g a dnes ráno měla již 320 g. Ostatní štěňátka přibírají tak 20 g za den.
_________________________________________________________________

18.4.2009 Štěňátka jsou dnes na světě třetí den, daří se jim dobře a už mají jména. Freen má dost mlíčka, takže mrňousci přibírají krásně na váze, všichni už mají minimálně o 40g více. Je to starostlivá a vzorná maminka. Jídlo a vodu jí musím dávat do bedýnky, protože svoje dětičky nechce opouštět k vůli takovým ,,prkotinám" :o)). Také jsem udělala nějaké fotky, ale nejen že štěňátka jsou jako červíci a neustále lezou jinam než stojím já, ale Freen hrozně pláče, když jí vezmu a chce je hned zpět, takže až jí to trochu přejde nafotím víc.
_________________________________________________________________

16.4.2009 MÁME ŠTĚŇÁTKA. Hurááá, tak jsem se konečně dočkala. Freen se přesně o půlnoci narodilo první štěňátko a do 2,15 hodin jsme měli doma 6 miminek. 3 chlapečci se narodili hned za sebou a následovaly 3 holčičky. Z porodu Freen jsem byla překvapená, neboť u toho nevydala ani hlásku. O štěňátka se stará přímo vzorně a když si je chci prohlédnout, tak už se natahuje, ať jí ho koukám vrátit. Olizuje je tak urputně, že občas dělají kotrmelce, že ji musím usměrnit. Dostat ji ven na čůrání je přímo nadlidský výkon. Musím jí nosit před dům v ruce, protože ven bych jí asi na vodítku vláčela za sebou:-)
_________________________________________________________________

27.3.2009 Dnes je Freen 43 dnů březí. Má už trochu bříško, takže občas neleží už ve své oblíbené poloze "jako placka" na břiše, ale už na boku. Asi jí tam mrňouskové tlačí. Mám radost, že s ní tentokrát nemusím bojovat s jídlem, protože jí.. docela s chutí. I když granule zavrhla, ale maso s rýží přímo hltá:-) Musela jsem jí oholit ještě nenarostlé chlupy, protože si stále olizuje břicho a už je měla celé zacuchané. Přidávám foto.


_________________________________________________________________

13.3.2009 Jupííííííí, dnes je pátek a opět třináctého a naší Freen byla potvrzena březost. Čeká 4 štěňátka:-) Mám ohromnou radost. Pro nás bude pátek 13. šťastným dnem.
_________________________________________________________________

13.2.2009 Dnes je pátek a ještě třináctého a já doufám, že pro nás to bude šťastný den protože jsme kryli Freen moc pěkným pejskem. Krytí proběhlo zcela bez problémů, Freen k Wildovi chovala sympatie a docela si spolu i vyhráli. Mrzelo mě, že jsem neměla sebou fotoaparát, byly by to kouzelné fotky. Držte nám palečky ať to tentokrát vyjde.
_________________________________________________________________

Doufám, že jste všichni přivítali nový rok s úsměvem na tváři :-) My odjeli ještě ve starém roce do Jaroměře, kde jsme strávili týden v klidu. Bylo nádherné počasí, takže jsme si to tam užili. Přidávám pár fotek Freen a Cidy. Freen lítala jako šílenec, ale pár fotek se mi povedlo udělat.


_________________________________________________________________

21.12.2008 Přeji všem mým kamarádům a známým krásné, pohodové vánoční svátky a šťastný celý příští rok 2009.
_________________________________________________________________

2.11.2008 Zdá se až neuvěřitelné, že Freen již v naší rodině dnes oslavila své 3.narozeniny. Sice je chudinka zrovna musela oslavit dietně, protože jí nebylo moc dobře, ale teď už zase lítá jako čert. Vždyť je taky z Čertovy stěny:-)) Tak doufám, že tu holky s námi budou ve zdraví ještě spoustu dalších let.
_________________________________________________________________

20.10.2008 Dnešní den naše Cidunka oslavila své 5.narozeniny. Přejeme jí spoustu zdravíčka do dalších let!
_________________________________________________________________

10.10.2008 Osm dní uteklo jako voda a život Freen se snad vrací do zajetých kolejí. Místo štěňátka se totiž upnula v minulých dnech na mě, že jsem si nemohla sednout ani lehnout, bez toho, že by se na mě přilepila jako pijavice:-) Musela jsem jí hladit nebo na ní alespoň mít položenou ruku. To hned spokojeně usínala. Nechtěla vůbec chodit ven, chtěla jen spát, ovšem pouze v mé přítomnosti. Moc práce jsem tyto dny neudělala, protože jsem se jí věnovala. Dnes už ale i venku zvesela pobíhala a doma nevyžaduje mou pozornost, jak tomu do minulého dne bylo :o))
_________________________________________________________________

2.10.2008 Včera jsem byla s Freen opět na sonu, paní veterinářka jí píchla "dozrávací" injekci a řekla, že pokud po pátku neporodí píchne jí tzv. provokačku. Freen si dnes hověla v posteli, když začala tlačit, tak jsem jí přemístila do porodní bedýnky, kde během deseti minut zcela v klidu porodila, ale k mé obrovské lítosti mrtvé štěňátko. Jsme z toho všichni velice smutní, ale takový je občas život krutý.
_________________________________________________________________

25.9.2008 Dnes je 60. den, co je Freen březí. K porodu se vůbec nemá, když stojí, nikdo by nepoznal, že vůbec nějaká štěňátka čeká. Jak říká naše paní veterinářka: "Asi si nechce zkazit postavu" :-) Bříško se jí opravdu zvětšilo minimálně a to spíše jen díky nalitým cecíkům. Jsem napnutá, kdy bude chtít přivést štěňátka na svět. Budu informovat.
_________________________________________________________________

15.9.2008 Mám ohromnou radost, protože Freen čeká 2 štěňátka a kolem 29.9. by se měla narodit. Nemá sice moc bříško, tak doufám, že tam nakonec nebude jen jedno. Hlavně ať je zdravé a v pořádku a Freen to všechno zvládne.


_________________________________________________________________

14.9.2008 Konečně jsme dorazili domů. Byli jsme ještě na dovolené v Chorvatsku. Jela celá rodina, včetně psíků, ale letos tam bylo takové vedro, že na pláži s námi byla Freen s Cidou pouze 2x. Pak jsem usoudila, že jim bude lépe v apartmánu, kde v pohodlí postelí a příjemném klima prochrněly čas, který my jsme se smažili u moře. Nám to na rozdíl od pejsků nevadilo:-)) Teprve večer jsme s nimi vyráželi na delší procházku. Novinkou je, že jsem z Freen udělala naháčka. Moc se mi v novém střihu líbí:-) Nevím ovšem, jestli chudinka v Čechách bez svého kožíšku nezmrzne. Přidávám pár fotek.

<
_________________________________________________________________

22.6.2008 Dnes odjíždím na dva měsíce na jih Čech, tak nebudu moci psát nové informace, přidávat fotky a odpovídat milým lidičkám v návštěvní knize. Vše napravím v září, až se vrátím. Jinak mi pište na mail :-)) Přeji všem krásné léto.
_________________________________________________________________

21.6.2008 Tak Bazzíček byl pasován na potápěče, protože dnes se chtěl z blízka podívat na lekníny v jezírku, až tam hupnul. Prý mu to ale vůbec nevadilo a naopak se mu to moc líbilo:-)) Argošek umí pěkně prosit a Bazzík má novou chůvu, labradorku Britušku:-)


_________________________________________________________________

18.6.2008 Tak už nám dnes odešel i Buffík do nového domova. Našel si páníčky ve Vlkově nad lesy u Chlumce nad Cidlinou. Páníčci jsou moc milí a Buffík se u nich bude mít jako v bavlnce. Těším se na zprávy z jeho nového domova.


_________________________________________________________________

15.6.2008 Dnešní den se konala v našem městě, Oblastní výstava psů. Přihlásila jsem tam Freen. Výstava se koná venku, tak naším přáním bylo, aby nepršelo. "Nahoře" nás vyslyšeli a počasí opravdu vyšlo přímo ukázkově. Pršet začalo, až když byli číňánci odvystavovaní:-) Freen dostala V 1 a vítěze třídy otevřené. Posuzovala Mgr. Božena Ovesná. Krásně jsem si zase poklábosila a o tom výstavy jsou. Potkat fajn lidičky, které jinde nepotkáte:-))
Pravidelně dostávám informace z nového domova Bazzíka. Panička ho hrozně chválí, jen náš loňský Argošek, nějak moc nechce nového "vetřelce" přijmout. Věřím, že se to časem prolomí. Největší kámoš je prý Bazzík s kocourem:-)


_________________________________________________________________

Páníčci Amy z loňského vrhu, mi poslali fotky, když slavila rok. Upekli jí dort, který Amy prý mooooooooc chutnal :-))


_________________________________________________________________

8.6.2008 Dnes odešel do nového domova Bazzík. Vzhledem k tomu, že jde do rodiny, která je úžasná, věřím, že odchod zvládne dobře a hlavně tam na něj čeká psí smečka i jeho "skoro bratříček" Argošek z loňského vrhu. Na rozloučenou mi olízal celý obličej. Bude se nám po něm stýskat a ještě víc asi Buffíkovi, protože si teď spolu kluci úžasně vyhráli. Doufám, že i on najde také brzy hodné páníčky.Budeme se těšit na zprávy a fotky od nových páníčků;-)
_________________________________________________________________

1.6.2008 Čas letí jako voda a štěňátka mají za sebou další 600 km výlet:-) Musím je opravdu pochválit, protože cestování jim nedělá nejmenší potíže a zvládají to přímo skvěle. Počasí bylo tentokrát nádherné, takže si kluci užívali lítání venku. Byli přímo neúnavní a nabití energií. Užili si i běhání večer, ale nějak jim to nepřišlo a naopak, honili se jako šílenci. Pak objevili můru a brouka a mě hrozně mrzelo, že jsem neměla foťák ( zapomněla jsem ho ve spěchu doma). Byly by to krásné fotky. Dnes jsme jeli na zahradu a konečně jsme něco nafotili. Byla to ale dřina:-))
_________________________________________________________________

29.5.2008 Bazzík i Buffík mají za sebou čipování a očkování. Nesli to statečně i když trochu pláče při čipování bylo. Po návratu domů však již o ničem nevěděli a chtěli řádit jako čerti. Což ovšem po očkování nesměli, ale vysvětlete jim to:-)) Oběma pejskům stojí již ouška a moc jim to sluší. Musím udělat nějaké foto. Také máme za sebou kontrolu vrhu, kluci mají všechno jak má být na svém místě, zoubky mají 6/6+4, kožíšek mají také moc pěkný, Bazzík o něco huňatější. Ten už měl jít o víkendu k novým páníčkům, ale protože se mu moc nechce jíst, jelikož klukům stačí mlíčko od maminky, musí to ještě páníčci týden bez Bazzíka vydržet.
_________________________________________________________________

23.5.2008 Štěňátka mají za sebou další cestu (600 km). Jsou to zlatíčka a opět to zvládla skvěle. Tentokrát nám nepřálo počasí, tak se kluci ani nemohli vyběhat na louce. Mají oholené čumáčky, ani se mnou moc nebojovali:-) Bazzíkovi se začala stavět ouška, což zrovna nová panička moc nechtěla, ale nedá se nic dělat. Buffíkovi zkusím postavit ouška já. Snad se jim bude chtít stát. Jinak lítají po celém bytě a v ohrádce se jim moc nelíbí. Vrací se tam pouze když jsou unavení, aby se vyspali a nabrali sílu na nové řádění:-))
_________________________________________________________________

16.5.2008 Argošek byl na své první výstavě v Lysé nad Labem. Dostal známku VD, ale posudek měl velmi pěkný, jen se mu nechtělo moc běhat v kruhu. Paničce se na výstavě líbilo, takže to nebyla určitě jeho poslední. Běhání natrénuje a příště mu to půjde určitě lépe. To už si sebou vezme na kukandu i svého kamaráda Bazzíka.


_________________________________________________________________

11.5.2008 Skončil prodloužený víkend a s ním i náš výlet na jih Čech, do Jaroměře. Bazz s Buffem mají za sebou první velký výlet autem (máme to tam 300km) a cestu zvládli přímo na jedničku. Většinu cesty prospali a když byli vzhůru, tak spolu skotačili v bedýnce. Počasí nám po celou dobu pobytu vyšlo přímo ukázkové, takže kluci mohli běhat venku. Rozběhali se tak, že po návratu domů, jsem jim musela udělat větší výběh v ohrádce:-)). Snažili jsme se i něco vyfotit, ale občas to bylo nemožné, jak chodili zcela na opačnou stranu, než jsme byli my s foťákem:-)
_________________________________________________________________

5.5.2008 Včera byla tak krásná neděle, že jsem neodolala a vyrazila se štěňátky na zahradu. Nejdříve asi hodinu kluci spali v pelíšku a nějak se ven nehrnuli, ale pak se probudili a zjistili, že nejsou doma a kolem nich je toho spoustu nového a hlavně toho prostoru. ,,Běhali" po trávě, jako kdyby už na ní někdy stáli. Moc se jim tam líbilo. Nejvíc jsem se zasmála, když jsem k nim na trávu dala sochu jezevčíka a chudáčci kluci si mysleli, že je to nějaký pejsek a zvědavě po něm lezli a okukovali ho. Pak ale přišla jejich maminka, kterou poznají bezpečně:-)) Nafotili jsme spoustu hezkých fotek. Z toho vzduchu byl Bazzík i Buffík, tak zničený, že spali celou noc jako zabití:-)) V sobotu se přijela na Bazzíčka podívat, jeho nová panička, jak jí roste. Musím si je spolu příště vyfotit.Fotky ze zahrady dodáme co nejdříve.
_________________________________________________________________

2.5.2008 Už je tu květen a štěňátkům jsou tři týdny. Pokouší chodit, ale ještě jim to moc nejde:-) Nejraději ale leží u maminky a sají mlíčko. Toho má naštěstí Cida dost. Váží přes 800g, takže je vidět, že nestrádají.Pokud bude o víkendu hezky, tak vyrazíme se štěňátky na zahrádku, ať si užijí trochu sluníčka.
_________________________________________________________________

25.4.2008 Dnes se rozhodl i Buffík, že už je na čase otevřít oči. Vypadají kluci moc roztomile.Bazzíček již našel hodnou paničku Ivanku, která už má od nás jednoho nahého chlapečka Argoška a teď mu přivede domů kamaráda. Sice nevím, jestli se to Argoušovi bude líbit, ale věřím, že se s tím srovná, protože přijde na to, že panička má tak velkou náruč a srdce, že se tam vejdou v pohodě oba :-)
_________________________________________________________________

23.4.2008 Čas letí jako voda a štěňátkům je dnes 14 dnů. Oba váží 600 g, což jsou pěkní buřtíci. Bazzík otevřel již trochu oči, ale Buffovi se ještě nechce koukat na svět, prý si toho užije ještě dost:-))
_________________________________________________________________

16.4.2008 Už je to týden, co se štěňátka vyklubala na svět. Jsou to všetečkové, ale stále moc hodní. Doufám, že jim to vydrží i až budou starší:-)) Bazzík váží 420 g a Buffík, aby nezůstal pozadu váží stejně, také 420 g. Tady vidíte, že to jsou pěkní cvalíci. Moc jim chutná. Cidunka se stala vzornou maminkou a to jsem se bála, že to bude jako při minulém vrhu. Dokonce se už někdy nechá přemluvit, aby ty své dětičky opustila a byla s námi v pokoji, kde se rozvaluje na sedačce. Sice to tam nevydrží moc dlouho, ale alespoň na chvíli si protáhne svoje tělo:-))
_________________________________________________________________

13.4.2008 Dnes je Buffovi a Bazzovi pět dní. Rostou přímo před očima a moc jim chutná. Buff váží již 310 g a Bazz 300 g. Mají se čile k světu. Kdyby byl toto vrh na C jmenoval by se Bazz pravděpodobně Cestík, protože je to velký cestovatel:-)). Šmejdí po celé bedýnce, leze přes Cidu, pod ní a zase na její záda, tam se občas uloží a spí:-)). Jinak spí ale oba nejraději přisátí u maminky.
_________________________________________________________________

11.4.2008 Včera jsme se se rozhodli dát již klukům jména. Máme jich vždy hodně připravených a pak jen vybrat to nej, aby se nám k pejskovi líbilo:-) Pejsek s černým ouškem a okem se bude jmenovat Buff Baggy z Jaroměřského panství a pejskovi s hnědými skvrnami budeme říkat Bazz Blotchy z Jaroměřského panství. Takže tu máme Buffíka a Bazzíka :-))
_________________________________________________________________

10.4.2008 Máme za sebou první noc a musím chlapečky moc pochválit. Vůbec nepláčou. Aby mi to nevynahradili až povyrostou:-) Cida odmítá opustit byt aby se alespoň vyčůrala. Srdceryvně pláče, že to vypadá, jako když jí něco hrozně bolí. Ale jen se vrátíme, spokojeně se zavrtá k miminkům a je spokojená.
_________________________________________________________________

9.4.2008 MÁME ŠTĚŇÁTKA !!! Dnes se Cida rozhodla, že nám tedy přivede na svět štěňátka. Ve 12,17h. se jí podařilo prokousnout vak s plodovou vodou a následují hodinu a půl se nic nedělo a Cida si spokojeně chrupala. První štěňátko, vykouklo na svět ve 13,40h. Jaké bylo moje velké překvapení, když se objevila bílá hlavička s pravým černým ouškem a černým flíčkem na pravém oku. Pak se z něj vyklubal celý bílý pejsek- pufíček. Další se začal hlásit na svět ve 14,20h. a štěňátko se rodilo koncem pánevním. Když se mi ho podařilo vytáhnout, opět se z něj vyklubal bílý kluk, zase pufík s hnědými znaky. Oba měli po narození stejnou váhu 200g, takže žádní mrňouskové. Mají se k světu a baští jako o život. Vzhledem k tomu, že jsem pro jistotu jela na ultrazvuk a jiné štěňátko nebylo objeveno, tak pro ně bude hodně mlíčka:-)) Takže loni to byli kominíčci a letos sněhuláčci:-)) Cidunka spokojeně spí a kluci k ní přisátí také.
_________________________________________________________________

6.4.2008 Doma je všechno připraveno k porodu, jen Cida se k němu moc nemá:-)) Spokojeně polehává, kde jí napadne, ale velice ráda spí přes den s Freen v jednom pelíšku. V noci jedině s námi v posteli, tak doufám, že bude opouštět štěňátka a zalézat slastně pod peřinu, jako při minulém vrhu:-) Fotky jak si holky lebedí.


_________________________________________________________________

28.3.2008 Včerejší večer, jsem místo televize sledovala nový program a to bříško Cidunky. Už se v něm začala štěňátka mlít a je moc pěkné pozorovat, jak se v bříšku vrtí a dělají bouličky. Cidě to asi moc zábavné nepřišlo, protože občas si na břicho koukala, co to tam má za vetřelce:-)). Už se na ty mrňousky těším. Naštěstí to strašně rychle letí a než se nadějeme, budou tu. Hlavně aby všechno proběhlo v pořádku a štěňátka i maminka byla zdravá:-)
_________________________________________________________________

24.3.2008 Přeji všem známým pejskařům krásné Velikonoce!
_________________________________________________________________

17.3.2008 Dnes jsem byla s Freen na kontrolním ultrazvuku a bohužel nám paní veterinářka oznámila, že štěňátko se někam vstřebalo, takže bohužel březí není. Freen to asi nějak nechápe, takže se chová jako těhulka. Většinu času prospí, chce se neustále drbat a hlavně nechce jíst. Příště se to snad povede. Cidunka se už pěkně zakulacuje, tak Freen třeba jedno štěňátko půjčí :-)
_________________________________________________________________

3.3.2008 ŠTĚŇÁTKA BUDOU :-)) Dnes byl den "D" a já šla s holkama na ultrazvuk. Byla jsem přesvědčená, že Cidunka březí není, protože krom nechutenství, nemá ani trošku bříško, ale paní veterinářka nás ujistila, že tam 2 až 3 štěňátka jsou :)) Druhá šla na řadu Freen, která bříško má, ale překvapivě v něm jen jedno štěňátko:)). Máme přijít raději ještě jednou ve 45 dni. Mám velkou radost, že se krytí povedlo a hlavně ať jsou štěňátka zdravá a jejich maminy v pohodě. Teď je tedy budu rozmazlovat a vařit jim každý den dobrůtky:-))
_________________________________________________________________

6.2.2008 Proběhlo krytí i naší Cidonie z Frýdeckého zámku. Doufáme, že krytí bylo úspěšné a budeme s napětím čekat na ultrazvuk. Letos jsme to zvládli docela dobře, tak to snad vyjde, nejlépe jako v loňském roce:-).
_________________________________________________________________

1.2.2008 Dnes proběhlo krytí naší Freen Čertova stěna. Indigo je zkušený pejsek, takže krytí proběhlo na jedničku. Jestli budou štěňátka, si budeme muset pár týdnů počkat :-)
_________________________________________________________________

15.1.2008 Tento datum se mi vryje navždy do paměti, protože nás opustil v nedožitých 17-ti letech náš pudlík Braun Kess ze Žluté mimózy. Kessík byl velice krásný, hodný a poslušný pes. Jsem ráda, že jsem s ním mohla trávit tolik času z jeho života. Bude nám opravdu moc chybět a snad se na nás bude dívat s psího nebíčka. Kessíčku měli jsme tě moc a moc rádi..............


_________________________________________________________________

23.12.2007 Všem známým a kamarádům, přeji krásné Vánoce, klidné vánoční svátky a v roce 2008 hodně štěstí a všechna splněná přání.


_________________________________________________________________

4.11.2007 V neděli jsem jela do Nitry, kde jsem se setkala se svým odchovaným štěňátkem Ashikem. Vyrostl z něj velmi krásný pejsek, ale hlavně mu zůstala jeho super milá povaha, což jsem hrozně ráda. V sobotu byl na své první výstavě, kde dostal známku Nadějný, protože se mu nechtělo moc chodit. Ale to se časem spraví a určitě se ještě na slovenských výstavách ukáže. Má velmi bohaté, černé osrstění, jen konce paciček má bílé. Jeho páníčci mě s ním vyfotili.


_________________________________________________________________

2.11.2007 Dnes oslavila své druhé narozeniny Freen. Hrozně rychle to utíká, že mně ani nepřijde, že už je u nás doma takovou dobu. Dostala pochopitelně nějaké dobrůtky a nechtěla se s nikým rozdělit:-).
_________________________________________________________________

20.10.2007 Naše Cida dnes oslavila své 4. narozeniny. Oproti Freen je tak drobná (dělá to i to, že je nahajda), že byť je o dva roky starší, tak vypadá jako její štěňátko. Cidunka dostala páreček a sýr, to je totiž její nejoblíbenější pochutina.
_________________________________________________________________

15.9.2007 Tak máme za sebou s Freen Krajskou výstavu v Liberci. Posuzoval Karel Hořák, takže jsme měli i přes velkou nepřízeň počasí (foukal studený vítr, občas i sprchlo) o zábavu postaráno. Litovala jsem naháčky, kterým byla neskutečná zima, protože já byla dost oblečená a přesto jsem jektala zubama. Freen Čertova stěna získala V 1, VTO. Měla jsem velikou radost a Freen určitě také:-) Snad se nám zadaří i na příští výstavě.
_________________________________________________________________

12.9.2007 Konečně se dostávám po tříměsíční odmlce k napsání pár řádků. Prázdniny jsou pro nás pracovní, jelikož pořádáme letní tábor pro děti, tak jsme od konce června do konce srpna plně vytížení. Když odjede na konci prázdnin poslední běh, tak poklidíme a vyrazíme z jihu Čech na sever k domovu, kde sbalíme,dáme na hlídání Kesse rodičům a vyrazíme na zaslouženou dovolenou s dětmi, s Freen a Cidou do Chorvatska. Počasí bylo nádherné celých 14 dní, ale k focení jsme se dostali poslední den, kdy bylo zataženo:-)) Psíci chodili s námi na pláž. Měla jsem strach, jak se bude chtít Freen celý den ležet pod deštníkem a nelítat jako střela, ale ona jako by to tušila a chtěla mně udělat radost, tak byla strašně hodná a s Cidou se nehnuly z deky. Občas se vykoupaly a vyrazily s námi na polední procházku, ale do apartmánu se vracely až navečer. Moc se jim to líbilo a teď jsou překvapené nejen ze zimy, ale i z toho, že nemohou být celý den venku:-)
V sobotu nás čeká s Freen krajská výstava v Liberci. Tou zahájíme podzimní výstavní sezónu, tak nám držte palce :-) Tady najdete z dovolené pár fotek


_________________________________________________________________

31.5.2007 Dnešní den oslavil náš střední pudlík Kess své 16. narozeniny. Doufáme, že si tu s námi ještě nějaký ten pátek bude užívat psí radovánky:-)) Sice už na nějaké to rychlé poletování není, ale někdy ho dokážou Cida s Freen vyburcovat k honičce. Zneužívají potvory toho, že už velmi špatně vidí a schované číhají až se otočí zády a ony budou moci utéct:-))
_________________________________________________________________

25.5.2007 Tuto sobotu jsme se s Freen zúčastnili Propagační výstavy psů, na kterou se mohli přihlásit pejsci s PP i bez PP. Vyšlo nám nádherné počasí, takže jsme byli rádi, že výstava byla pořádaná v zámecké zahradě v Trmicích, kde je dostatek stromů, které nám i pejskům poskytovaly vyhledávaný stín. Tato část zahrady slouží přes rok jako kynologické cvičiště. Sice se Freen neumístila na žádném místě, ale nám to vůbec nevadilo, protože tam byla velice výborná atmosféra. Mohli jsme tam obdivovat tanec se psem, agility a flyball. Agility si mohl vyzkoušet každý se svým pejskem. Bylo tam dobré občerstvení, super lidičky, takže za rok se tam zase rádi podíváme:-))
_________________________________________________________________

20.5.2007 Dnes získala Freen Čertova stěna na Mezinárodní výstavě v Litoměřicích, kde posuzovala ing. A.Košťálová V 1, CAC.
_________________________________________________________________

12.5.2007 Dnešní den odešel poslední nahý pejsek Ash Adorable do nového domova. Bude bydlet v Klátové Nové Vsi na Slovensku v rodině Lovičkových. Nebude tam opět sám, protože mají doma dva číňánky. Přeji mu v nové rodině jen to nejlepší a ať moc dlouho nesmutní.
_________________________________________________________________

5.5.2007 Argo Agile odešel již také do nového domova k Ivě a Andrejce do vesničky Jíkev u Nymburka. Jsou tam na něj vzorně připraveni, tak se mu tam bude určitě líbit. Bude tam mít i psí společnost, takže mu nebude nic chybět:-))
Freen Čertova stěna získala na speciální výstavě v Lysé nad Labem V 2 res. CAC a prošla výborně bonitací.
_________________________________________________________________

23.4.2007 Tak nastal smutný čas loučení a o víkendu odešly obě fenečky k novým majitelům. V sobotu si přijeli manželé Koláčkovi z Brna pro Airu Amity. V novém domově bude mít kamarádku číňánka fenku pufíka. V neděli si přijeli až ze Slovenska manželé Fodorovi a odvezli si do nového domova Amy Asleep. Na Slovensku bude sice mít dva větší psí kamarády, ale myslím, že jim nakonec bude poroučet:-). Velice se na ní těšil její sedmiletý kamarád, s kterým bude spát v posteli. Doufám, že fenečky budou dělat novým páníčkům jen samou radost a naopak noví majitelé, jim budou těmi nejlepšími páníčky. Už se těším na nové fotky psích holčiček. Argoušek odchází za dva týdny k Ivě a Andrejce Kovacsovým do Nymburku. Bude mít super paničky a ještě psí kamarády:-) Ještě nám zůstává doma Ash Adorable, ale věřím, že i pro něj se najdou lidičky, kteří touží po super kamarádovi.
_________________________________________________________________

10.4.2007 Na Velikonoce jsme vyrazili do Jaroměře v Jižních Čechách, kde jsme strávili krásných, slunečných 5 dní. Měla jsem strach jak štěňátka zvládnou cestu, která je skoro 300 km, ale byla vzorná. Čůrala pouze venku a to 2x za cestu, jinak spokojeně spinkala. V Jaroměři se jim moc líbilo, neboť mohla běhat po louce, jak je napadlo a po návratu domů se jim vůbec nelibí v ohrádce a velmi hlasitě si říkají o otevření. Vyřítí se do bytu a běhají jako tryskomyši, že máte strach někam šlápnout, protože jsou všude:-)) V pátek dodáme foto ze zahrady a z Jaroměře.
_________________________________________________________________

1.4.2007 Dnes byl nádherný slunečný den, tak jsem neodolala a vzala jsem štěňátka na jejich první výlet na zahrádku. Docela mě překvapilo, že začala běhat po trávě, jako kdyby jí znala odjakživa. Fotit je ovšem bylo náročné, protože než jsem zaostřila, štěně bylo u mě. Moc se jim tam líbilo. Všichni prťousové, byli z běhání tak unaveni, že když jsem je dala do pelíšku, tak hned usnuli, jako zabití. Fotky dám na stránky co nejdříve.
_________________________________________________________________

13.3.2007 Štěňátkům jsou dnes dva týdny. Tři již otevřeli oči, jen jednomu psímu chlapečkovi se nechce ještě koukat na svět. Snaží se dělat první krůčky, ale působí to spíš jako chůze chameleona:-) Chtěla jsem fotit, ale rodina mi odvezla na hory fotoaparát, tak to musím vydržet do víkendu. Sami uvidíte, jak se za těch pár dní změnili.
_________________________________________________________________

5.3.2007 Dnes je štěňátkům 7 dní, už jim chybí jen 20g do dvojnásobku jejich porodní váhy. Jsou velmi čilá, a už se moc těším, až se podívají poprvé na svět. Dnes k nim pustila Cida i svou kamarádku Freen, ale ta se těch mrňousků bojí a raději je sledovala jen z dálky.
_________________________________________________________________

1.3.2007 Štěňátka jsou na světě již třetí den a pěkně papají a sílí. Dokážou se bez problémů plazit po celé bedně, takže teď místo televize sleduji psí miminka :-)) Už mají i jména, tak doufám, že se jim budou líbit. Největší pejsek, dnes má již 210g se jmenuje Argo Agile, druhý pejsek s bílým flíčkem na hlavě, váží 190g a jméno má Ash Adorable. Fenečka, která má již i polštářky na tlapkách černé, dnes váží 185g a jmenuje se Aira Amity, druhá fenka váží 195g a pojmenovali jsme jí Amy Asleep.
_________________________________________________________________

27.2.2007 A JE TO TADY :-)) MÁME ŠTĚŇÁTKA! Dnes ve 2,20h. porodila Cida první štěňátko nahatého pejska, vážil 190g. Ve 2,40h. nahatou fenku, vážila 180g, pak si dala chvíli na čas a ve 4,00h. koukl na svět další nahatý pejsek, vážící 170g. Jako poslední ve 4,30h. přišla na svět nahatá fenka, která vážila 170g.
Cidunka vše zvládla na jedničku a já samozřejmě také:-)) Štěňátka se mají čile k světu a už nyní dokáží lézt po celé bedně. Jsou poměrně tmavá, jedno bude pravděpodobně po tatínkovi a jedno po mamince.
_________________________________________________________________

10.2.2007 Cida už se nám pěkně zakulacuje:-)


_________________________________________________________________

5.2.2007 Dnes jsem byla s Cidou na SONU a na obrazovce byly vidět čtyři kuličky. Máme velkou radost, že se od ní dočkáme štěňátek. Teď si hlavně přejeme, aby Cida vše zvládla a štěňátka se narodila zdravá.