O nás :: Štěňata :: Novinky ::  Naši psi ::  Odchovy ::  Fotogalerie ::  Odkazy ::  Kontakt    

2019/2018/2017/2016/2015/2014/2013/2012/2011/2010-2007

27.12.2011 Máme za sebou Štědrý večer a já doufám, že jste ho všichni prožili v klidu a těšíte se, jak přivítáte rok 2012. Snad bude lepší než ten letošní nebo maximálně stejný ;-)

Děkuji za krásná PF k nahlédnutí ZDE.
_________________________________________________________________

15.12.2011 Přeji všem svým kamarádům a známým, aby si užili předvánoční čas bez stresu. Štědrý večer, byli se svými nejmilejšími a v roce 2012 splnění všech přání, hodně štěstí a pohody.


_________________________________________________________________

10.12.2011 V sobotu proběhla bonitace, které se zúčastnili dva pejsci z našeho odchovu. Bonitací prošli výborně a Derry Dash z Jaroměřského panství a Cess Cawley z Jaroměřského panství jsou CHOVNÍ.
_________________________________________________________________

16.11.2011 Panička naší odchované fenečky Cathy Casio z Jaroměřského panství, mně poslala krásné fotky, jak trénují na agility. Z Cathynky vyrostla krásná psí slečna a i když se letos nedostala s paničkou Zorkou do výstavního kruhu, tak nezahálely a věnovaly se sportovním aktivitám. Příští rok se určitě někde na výstavě setkáme, bylo by škoda takovou krasavici někde neukázat ;-). Fotky k nahlédnutí ZDE

Více fotografií naleznete ZDE.
_________________________________________________________________

6.11.2011 Tento víkend jsme se Soňkou vyrazily opět na výstavu. Tentokrát v sobotu na Klubovou výstavu a v neděli na Mezinárodní výstavu do Prahy. Tinka byla poprvé přihlášena do třídy mladých a Cruellka do třídy šampionů. Obě měly tedy v jádru premiéru. Výstava probíhala opět v příjemném duchu s příjemnýma lidičkama, na které se vždy těším, takže už jsem jen očekávala nástup do kruhu. Tina sice nebyla ve své kůži, ale přesto dokázala oba dny zabodovat, takže Etienne Jemalle dostala v konkurenci, v sobotu 10ti fenek v neděli 6ti 2x V1, 2x CAJC. 5.11. posuzoval polský rozhodčí Miroslav Redlicki a posudek zněl - Velmi dobré proporce, fena správně vyvinutá, má všechny linie pěkné, dobrá proporce hlavy, výborná pigmentace, má velmi efektivní pohyb. 6.11. posuzoval také polský rozhodčí Piotr Król a dostala posudek - velmi pěkná fenka, výborná hlava, výborný krk a horní linie, výborný hrudník a předhrudí, elegantní pohyb a postoj. Cruella Calope z Jaroměřského panství dostala v konkurenci jednou ze 4 a v neděli ze 6 fen 2x V 3. 5.11. s posudkem - Větší, harmonická fena, výborný výraz, dobré oči a uši, dobrá horní a spodní linie, výborný pohyb, kůže ve výborné kondici, dobrá srst a 6.11. - Elegantní fena, pěkná hlava, výborný hrudník, výborný krk,elegantní pohyb i postoj. Holky byly prostě šikovné a navíc se v sobotu zadařilo opět v párech a Etienne Jemalle a Diabolo Jemalle získali 1.místo za nejhezčí pár. Na výstavu také zavítal bráška Cruelly Cess Cawley z Jaroměřského panství a odvezl si známku VD 3. Vzhledem k tomu, že pan rozhodčí byl velice přísný, ani mě to nepřekvapilo. Cessík byl moc šikovný a s Radimem vše zvládnul moc pěkně. V neděli jsem si mohla vystavit krásného chlupatého pejska Zuzky Antalové Adventurous Spirit Akwen v soutěži o nejlepší štěně a vyběhal si zcela zaslouženě BIS 3. Na výstavě byl v neděli i Derry Dash z Jaroměřského panství a předvedl se opravdu krásně s bezchybným posudkem se známkou V. Tak jsem odjížděla spokojená, jelikož to byla poslední výstava v této sezóně a jsem ráda, že jí holky tak pěkně uzavřely. Do kruhu nastoupí zase v novém roce a snad se jim bude dařit jako letos ;o) Za krásné fotky opět děkuji Soničce Kantové!

Více fotografií naleznete ZDE.
_________________________________________________________________

2.11.2011 Opět jsme museli odjet do Jaroměře, kde jsme měli pracovní povinnosti, ale na druhou stranu jsme se tam těšili, protože slibovali hezké počasí a předpověď počasí na rozdíl od Ústí opravdu vyšla, protože bylo celou dobu našeho pobytu krásně. Bohužel jsem si ho včetně Freen užila jen dva dny, protože jí chudinku postihlo náhlé selhání ledvin a musela být zbytek pobytu na infuzích, které jsem jí dávala doma, aby nemusela zůstávat u veterináře. Ale je to statečná bojovnice a vzorná pacientka, protože vydržela i desetihodinové ležení s průběžným venčením. Strašně chuděrka zhubla, ale její stav se naštěstí zlepšil na tolik, že dnes již běhá a hlavně jí, takže snad váhu zase brzy nabere.

2.11.2011 také Freen oslavila své 6.narozeniny, tak jí přeji hlavně hodně zdraví a ať to tady s námi ještě pár let vydrží :o) Nafotila jsem i nějaké fotografie holek a Freen jako pacientky ZDE a videa z řádění Tinky a Cruellky ZDE


_________________________________________________________________

9.11.2011 V sobotu jsme vyjeli se Soňkou a mým mužem do Jaroměře, jelikož jsme tam potřebovali něco vyřídit, ale hlavně my tam měly se Soňou v neděli výstavu v Českých Budějovicích. Počasí nám sice vůbec nepřálo, byla dost velká zima, že jsme uvažovaly o koupi zimních bund ve stánku na výstavišti. V hale to ovšem tak hrozné nebylo, takže jsme nakonec vydržely s tím, v čem jsme přijely :-). U kruhu bylo opět plno milých lidiček, takže byla legrace a den příjemně ubíhal. Posuzovala paní RNDr. Jaroslava Ovesná, kterou jsem ještě nezažila, takže jsem byla napnutá, co nás čeká a nemine. Opět se holkám vedlo výborně, takže Etienne Jemalle získala VN 1 s posudkem : 8měsíční dobře stavěná fena, výborného rámce, pěkná hlava, výborná stavba těla, výborné předvedení a Cruella Calope z Jaroměřského panství, získala V 1, CAC s posudkem : 2,5 letá statná fena, dobrá hlava, dobrý trup, dobrý hrudník, správně nesený ocas, dobré zaúhlení obou párů končetin, dobře se předvádí. Z výstavy jsme tudíž se Soňkou odjížděly náramně spokojené, neboť i Dída byl úspěšný:-). Za krásné fotky opět děkuji Soničce.

Více fotografií naleznete ZDE.
_________________________________________________________________

20.10.2011 Dnes oslavila naše Cidunka 8. narozeniny. Přesto, že je z naší smečky nejstarší, působí stále svou velikostí dojmem, že je to štěně, na což se mě venku lidé dost často ptají:-). Ať jí vydrží její aktivita a zdraví ještě pár let.
_________________________________________________________________

26.9.2011 Dne 15.9.2011 byly Cruelle Calope z Jaroměřského panství přiznány dva tituly - Český junior šampion a Český šampion! Dělá mi holčička velikou radost ;o)

Více fotografií naleznete ZDE.
_________________________________________________________________

24.9.2011 V sobotu jsme vyrazily se Soničkou na Speciální výstavu naháčků a peruánů, do Jihlavy. Cesta proběhla zcela v pohodě, jen jsme v propozicích měly zapsané špatné údaje do GPS, tak nám chvíli trvalo, než jsme to našly. Naše nejmladší princezna se moc hezky předváděla a s krásným posudkem si

b>Etienne Jemalle vyběhala mezi 6ti dalšími fenkami VN 1. Posudek - fenka, korektní hlava , dobře nasazené ucho, tmavé oko, nůžkový skus, dlouhý krk, pevný hřbet, dobře nasazený a nesený ocas, dobré úhlení, prostorný pohyb končetin, pěkné osrstění. V závěrečných soutěžích běhala ještě o BIS dorost a získala nádherné 3. místo. Jako druhá nastupovala Cruella Calope z Jaroměřského panství, která sice dostala krásný posudek, ale paní rozhodčí přišla moc velká, takže tentokrát dostala známku V bez pořadí. Posudek - statnější fena, větší výšky, hlava dobře utvářená, ucho správně nesené, tmavé oko, dobrá čenichová partie, nůžkový skus, výborná přední fronta, prostorný hrudník, střední délka krku, pevný hřbet, dobře nasazený a nesený ocas, př. končetiny dobře úhlené, výborný pohyb. Odpoledne se běhalo ještě o nejlepší pár a tentokrát se jich přihlásilo dokonce 7. My se Soňkou rozhodly přihlásit Dídu s Tinou a šlo jim to spolu moc krásně, takže ve velké konkurenci Diabolo Jemalle a Etienne Jemalle vyhráli 1. místo v párech. Za krásné fotky děkuji Soničce a F.Hudákovi!

Více fotografií naleznete ZDE.
_________________________________________________________________

18.9.2011 Víkend jsem spojila s pracovní cestou do jižních Čech a Národní výstavou v Brně. Ráno jsem si říkala, že se mi tam vůbec nechce, ale když už jsem Tinu s Cru přihlásila, tak jsem nakonec v brzkých ranních hodinách vyrazila. Nakonec jsem byla ráda, že jsem jela, jelikož Etienne Jemalle získala známku VN 1, s posudkem - 7 měsíční, elegantní fena, hlava typicky fenčího výrazu, tmavé oko, korekt.skus, ucho dobře nasazené, na svůj věk, velmi pěkná horní linie, výborné úhlení končetin. Jako druhá nastupovala do kruhu Cruella Calope z Jaroměřského panství. Ve své třídě získala známku V 1, CAC a nakonec i (k mému velkému překvapení), získala CAC ČMKU a Národního vítěze :o) s posudkem - elegantní fena, 2,5 roku, výborné stavby těla, středně silné kostry, dobrá střední fronta, dobré osrstění, ocas dobře nasazen i nesen. Takže nakonec jsem jela domů velice spokojená a i ta dlouhá cesta stála za to ;o). Za moc pěkné fotky děkuji panu Hudákovi!

Více fotografií naleznete ZDE.
_________________________________________________________________

15.9.2011 Počasí je opravdu jak slibovali, krásné babí léto, tak vyrážíme vždy odpoledne na zahradu. Tině se tam evidentně líbí a má již prostudovaný každý kout.

Více fotografií naleznete ZDE.
_________________________________________________________________

11.9.2011 Prázdniny letos byly po pracovní stránce hodně hektické, dny mi někdy přišly jako maraton, ale zase to mělo jednu velkou výhodu, že to rychle uteklo. Počasí bylo dost aprílové, uprostřed prázdnin až podzimní, jen konec prázdnin, byl přímo tropický. Psí holky si určitě tábor užily, Tolik volnosti bez vodítek doma moc neužijí. Tina s Cruellou, jsou skvělá dvojka. Cru si od Tiny nechá všechno líbit a ta malá potvůrka toho občas dost zneužívá. Etienne Jemalle zahájila také skvěle svůj vstup na výstavní dráhu, protože získala na Speciální Evropské výstavě na Slovensku VN 1 a BOB dorost. Tím děkuji Lence Markovičové, že jí sebou vzala a že jí tak výborně vystavila. Posuzoval francouzský rozhodčí Jean-Jacques Dupas s posudkem : jemná, dobře vyvážená fena, výborná velikost, velmi pěkná hlava, tmavé oko, výborný krk, velmi dobré předloktí, výborná horní linie, pěkné úhlení vzadu, lepší v statice než v pohybu.
V noci 27.8. jsme přijeli z tábora a já hned 28.8.2011 jela s Cruellou a Tinou na Národní výstavu do Mladé Boleslavi. Výstava byla moc pěkná, posuzovalo se venku a počasí nám naštěstí přálo a hlavně jsem se viděla zase s milými lidičkami. Ve třídě dorostu nás bylo 6 a v otevřené 9, což jsem byla docela překvapená. Ještě byla změna rozhodčího, takže místo paní Jílkové, posuzoval polský rozhodčí Grzegorz Robak. K mé obrovské radosti Cruella Calope z Jaroměřského panství získala V 1, CAC a CACIB, čímž splnila podmínky pro udělení titulu Českého šampiona s posudkem : větší velmi elegantní fena, pěkná hlava, dobrá šíje a hřbet, kratší hrudník, velmi dobré úhlení, efektivní pohyb, výborné předvedení. Etienne Jemalle v dorostu VN 1 s posudkem : dobrá velikost a proporce, typicky fenčí hlava, širší uši, pěkná horní linie, typické úhlení, efektivní pohyb, výborná prezentace. Holky byly prostě skvělé a vidět, že výstavy je moc baví.
Hned druhý den jsme odjeli na zaslouženou dovolenou do Chorvatska, kde jsme jen lenošili. Vzali jsme sebou Cruellu i Tinu. Jsou to obě vzorné cestovatelky, tak si užily mořského vzduchu, ale do moře se jim vůbec nechtělo. Sluníčko nám tam letos přálo a po celou domu jsme měli kolem 30´C, takže jsme přes den nechávali holky v apartmánu, kde jim bylo podstatně lépe.

Více fotografií naleznete ZDE.
_________________________________________________________________

28.6.2011 Mám radostnou zprávičku. I když doma byl vyhlášen manželem STOP STAV novým psíkům, přesto se slitoval a nakonec povolil výjimku (za což mu mooooc děkuji) a tím jsem si mohla pořídit další fenečku jménem Etienne z chovatelské stanice Jemalle. Hrozně moc děkuji Lence Markovičové, že tuhle krásnou princezničku svěřila do mé péče. Je to sladká psí holčička, která svým kukučem okouzlí snad každého. Vzhledem k tomu, že je Etienne zvyklá z domova na pejsky, tak jí seznámení nedělalo vůbec žádné problémy. Freen se na ní z počátku dívala nedůvěřivě, ale když viděla, že je tam sama bez páníčků, tak asi usoudila, že už od nás nikam nezmizí a nic jiného, než s ní kamarádit jí nezbude:-). Cida jakožto nejstarší, k tomu přistoupila zcela s nadhledem. Mrňouse očichala a šla si po svém. Největší radost (tedy až po mně) z Etienne měla Cruella. Konečně má někoho na běhání, protože její maminku to moc nebaví, i když jí do toho stále nutí.
Vzhledem k tomu, že jsme celé léto opět na jihu Čech, tak si holky užijí do sytosti běhání venku, mraky dětí a dospěláků, ale také volnosti v přírodě.
Nemohu přidávat na stránky během prázdnin novinky, ale nové fotky určitě najdete ZDE.
Přeji všem mým kamarádům a známým, krásné léto plné sluníčka :-))
_________________________________________________________________

5.6.2011 V neděli se konala v Klatovech Národní výstava. Moc jsem se na ní těšila, protože v loňském roce byla výstava moc pěkná. Vyjely jsme opět se Soničkou v brzkých ranních hodinách, abychom měly kde zaparkovat, jelikož jsme věděly, že to byl loni jediný problém. Před výjezdem z dálnice se nám vybila navigace a nabíječka zůstala pochopitelně doma :-)), takže jsme předpokládaly, že stadion budeme pěkně dlouho hledat. Ovšem jsme holky šikovné a našly jsme vše zcela v pohodě. Výstava byla opět v duchu barvy růžové, psů bylo přihlášeno celkově mnohem méně než loni, místa bylo dost a počasí skvělé. Každý opět dostal za růžový doplněk či oblečení dárek, letos v podobě držáku na výstavní číslo. Posuzoval pan rozhodčí Hořák. Neviděla jsem ho posuzovat dost dlouho a i když ho spousta lidí nemusí, já se na něj docela těšila. Jenže hned při začátku posuzování, jsem byla občas jeho výroky velice překvapená. I pěkní pejsci co byli ve třídě sami odcházeli s VD. Už ani okolo přihlížejícím neříkal nahlas, za co to pejsek dostal a tím byl vždy proslulý. Nezměnilo pouze jeho posuzování na všech čtyřech a pískání na psy míčkem (na jedné fotce Cruelly je to zachyceno) :-)), některé tím zcela rozhodil tak, že už nechtěli ani pořádně běhat. Cruelle se opět nepodařilo dokončit ten zatrolený šampionát, ale ona to dokáže:-) Cruella získala V 3 s posudkem: dvouletá fena, mohutnějšího typu, nůžkový skus, krásné tmavé mandlové oko, v afektu dobře nasazené ucho, výborný pigment, dobrý hrudník, v pohybu trochu klene bedra, správně nesení ocasu. Nebylo mi zrovna nejlépe ještě z předešlého dne, takže jsem si to ani pořádně neužívala, ale spíše jsem tam tentokrát přežívala :-)) Venku bylo jak v prádelně a ještě z nebe pálil snad plamenomet. Na další výstavu se dostaneme až na podzim, protože přes celoletní pracovní nasazení se nikam nedostanu. Opět děkuji za krásné fotky Soničce Kantové!

Více fotografií naleznete ZDE.
_________________________________________________________________

22.5.2011 O víkendu se konala v Litoměřicích snad poprvé výstava oba dny. V sobotu Národní a v neděli Mezinárodní. Já se s Cru přihlásila jen na neděli, ale v sobotu jsem přijela fandil Soničce s Dídou, který dostal opět CAJC a s Artíkem Nejlepšího veterána:-). V neděli posuzovala paní rozhodčí Marušková. Pejsky zkoumala docela pečlivě, ale prostě opět zahrála roli výška, takže Cruella dostala známku V 3 s posudkem - hezká, dobře stavěná fena, hlava pěkně utvářená, nůžkový skus, končetiny dobře úhlené, správně se pohybuje, typické osrstění. Bylo nádherné počasí, takže výstava byla bezva, společnost mi dělala Soňka a její manžel, které opět děkuji za krásné fotky a samozřejmě také jejímu manželovi Jirkovi, který se občas zhostil foťáku. Opět jsem se setkala s fajn lidičkama, takže v jádru to byl fajn víkend:-)

Více fotografií naleznete ZDE.
_________________________________________________________________

15.5.2011 V sobotu 14.5. se konala v Praze Speciální výstava, kde posuzovala rozhodčí z Německa paní Linda Reinelt-Gebauer. Jako první se posuzovaly výjímečně fenky, jelikož se čekalo na přílet majitele a psa ve třídě vítězů bez srsti, který je držitelem titulu Světový vítěz 2010 z Dánska. Již od začátku padaly docela překvapivé výsledky, na které nejsme moc zvyklí. V některých třídách se zadalo V1 a zbytek už byly VD a D. Pár psů nebylo posouzeno vůbec. Ale i to patří k výstavám. Přihlásila jsem zase do párů Cesse s Cruellou. Cessík se tentokrát nechtěl se mnou sám vůbec předvádět, takže nakonec si ho musel vystavit Radim sám, ale musím říci, že se toho zhostil dobře. Cessík běhal se mnou až v párech a to určitě jen k vůli své sestře :-)). Na výstavu přijel i Derry. Líbí se mi čím dál víc. Jelikož paní rozhodčí dala hodně na výšku, což ani jeden z našich psíků nepatří mezi prcky, tak Cruella Calope dostala známku V 3, Cess Cawley VD 3 a Derry Dash VD. V párech se nám, ale zadařilo a Cruella s Cessem si odvezli 1. místo o nejhezčí pár. V neděli se rozhodčí pouze prohodili a nás pozuzoval pan rozhodčí Peter Machetanz (D), který den před tím posuzoval labutěnky. Když jsem viděla, jaké padaly známky u pufáků za výšku, ale i pejsků, kteří se vešli do výšky dle standartu, říkala jsem si, že nás asi VD nemine. A nespletla jsem se Cruella dostala své první (doufám, že i poslední) VD:-(. Sice posudek hezký, ale začínal tou kouzelnou větou velká silná fena, tmavé oko, korektní skus, dostatečná délka krku, dostatečná délka hrudníku, mohutná stavba těla, rovná fronta, silně osvalená, dobře úhlená, pěstěná pokožka, korektní osrstění, přátelská povaha, temperamentní a dobré předvedení:-)). Ale nevadí, mně se stejně líbí nejvíc :-)). Jinak výstava byla hezká, milí přátelé, spousta místa,dobré jídlo, takže jsme jeli domů stejně spokojeni. Foto je opět dílem Soničky (děkuji)!

Více fotografií naleznete ZDE.
_________________________________________________________________

26.4.2011 Výlet do Jaroměře byl sice pracovní, ale vzhledem k tomu, že tato víska se nachází uprostřed nádherné přírody, bylo to i příjemné. Nejšťastnější jsou tam naše psiska a můj manžel:o). Nikde žádná auta, lidi, pouze ticho a zpěv ptáků, lišky, srnky, zajíci, nádherní motýli (i Otakárek feniklový), prostě nádherná jihočeská příroda. V sobotu přijela Sonička s manželem a synátorem Jirkou. Grilovalo se, povídalo a večer utekl jako voda, takže jsme museli jít upravovat pejsky na nedělní výstavu. Spojila jsem totiž užitečné s příjemným a v neděli vyrazila na mezinárodní výstavu v Českých Budějovicích. Posuzovala paní rozhodčí Brotánková, které se zdála Cruella Calope tentokrát moc robusní a osvalená, takže dostala známku V s posudkem - dvouletá fena, poň. robusnější a osvalená,vyvážených proporcí a subst., dobře utvářená hlava, výborná mechanika pohybu a výborné předvedení. Co je jindy klad, v neděli byl nedostatek, ale známka je to krásná, Cru i já jsme si to opět užily, takže jsem odjížděla spokojená s fajn prožité neděle. Diabolo Soničky si odvezl svého prvního "CAJCíka", takže zahájil v mladých skvěle. Nafotilo se hodně fotek a za hezké fotky opět děkuji Soničce.

Více fotografií naleznete ZDE.
_________________________________________________________________

20.4.2011 Dnes odjíždím až do Velikonoc do jižních Čech a přeji všem mým kamarádům, známým a těm co sem zavítají, krásné svátky jara, veselé Velikonoce, holkám pořádný výprask, aby byly svěží po celý příští rok :o)


_________________________________________________________________

17.4.2011 Přišly nám i nové fotečky Crazzy a Clea. Oba se mají moc fajn a Crazzynce moc sluší letní sestřih.

Více fotografií naleznete ZDE.
_________________________________________________________________

16.4.2011 Dnes oslavila Cruella Calope z Jaroměřského panství své druhé narozeniny. Vůbec mi nepřijde, že už jí máme tak dlouho a je docela děsivé, jak ten čas letí :-) Přeji jí i všem ostatním sourozencům hlavně hodně zdraví, šťastný psí život a Cru i úspěchy ve výstavním kruhu. Nějakou dobrůtku uděláme Cruelle až zítra, jelikož nejsme doma:o). Dnes si užívaly běhání po zahradě, bohužel se mi hned vybil foťák, takže alespoň pár fotek z mobilu ZDE.
Zrovna dnes poslal páníček Caspera fotky s moc pěkným povídáním, vyrostl z něj fešák. Moc děkuji za péči a lásku, kterou Caspíkovi dávají.


_________________________________________________________________

10.4.2011. V sobotu jsme vyrazily se Soničkou Kantovou do Ostravy na Národní výstavu. Vyjímečně jsme se rozhodly i přespat, což jsme dobře udělaly, jelikož hotel i pokoj byl moc pěkný, personál příjemný a jídlo výborné:o) a hlavně jsme nemusely vyjíždět před čtvrtou ranní, abychom to stihly. V klidu jsem upravila Cruellu, Soňka Dídu a ráno jsme jely odpočinuté na výstaviště. Přijely jsme včas, tak i parkování jsme měly dobré. Jediné překvapení nastalo v hale, protože náš kruh se nacházel v druhém patře a všude byly schody. Objevila jsem i výtah, ale na něj čekala dlouhá fronta, tudíž jsem to nakonec vyřešila vynesením klece v ruce, ale bez Cruelly:o) . Kolem kruhu bylo docela dost místa, takže jsme se v pohodě usadily a čekaly na zahájení výstavy. Posuzovala paní Zdenka Jílková. V mladých bylo 7 pejsků, takže konkurence veliká, ale Dída získal krásné druhé místo. Já s Cru jsme byly na poslední výstavě v mezitřídě, kde jsme se sešly čtyři. Cru si to jako vždy užívala při běhu v kruhu a k mé obrovské radosti Cruella Calope z Jaroměřského panství získala V 1, CAC s posudkem – 23 měs.fena, velmi hezká hlava, tmavé oko a pevné ucho, perfektní skus, hezké, pevné, kompaktní tělo, dobře postavené, úhlené a osvalené končetiny, výborné předvedení v pohybu.
Potkaly jsme tam opět fajn lidičky, pár se jich kolem výstavních kruhů vždy najde :o) a spokojeně jsme mohly vyrazit na dlouhou cestu k domovu. Ještě před odjezdem, si Cruella s Dídou pěkně zaběhali a zařádili, aby se jim lépe cestovalo. Za krásné fotky opět děkuji Soničce.

Více fotografií naleznete ZDE.
_________________________________________________________________

7.3.2011 Minulý týden jsme trávili na horách v PECI POD SNĚŽKOU s partou fajn lidiček. Počasí nám přálo víc než jsme si mohli přát, jelikož celý týden jsme měli oblohu bez mráčku, sluníčko svítilo od rána do večera, v noci mrzlo, přes den bylo i +23´C. Takže terasa u chaty vypadala po obědě (někdy i před ním) jako v sanatoriu, jelikož jsme leželi na lehátkách a chytali bronz:-). Tentokrát byla i psí smečka v rozrostlém počtu, jelikož my sebou měli Cruellu, Freen i Cidu a švagr měl Allwina i Derryho. Myslím, že se tam psíkům líbilo stejně jako nám.
Letos jsme se sešli v hojném počtu, takže opět nechyběla soutěž ve slalomu žen, mužů a dětí. Následoval sjezd na bobové dráze, kterou si kluci postavili. Měli jsme i hudební vyžití s částí bluegrassové kapely BLUE EYES, ale hlavně spoustu legrace. Hrozně rychle to uteklo, vůbec se nám nechtělo domů a já se těším, že se sejdeme všichni zase za rok.
Při zpáteční domů cestě, jsme se zastavili ve Vysokém nad Jizerou, kde se zrovna konala soutěž lyžařů nazvaná Po staru.
Podmínky účasti v soutěži byly velmi přísné. Závodit mohl pouze lyžař s výstrojí z let 1920 až 1950. Při běhu se vyžadoval klasický telemark a ženy musely závodit v dlouhých sukních. Bylo to prostě fantastické a vůbec jsem nechápala, kde tolik lidí vzalo, tak staré vybavení. Škoda, že mi právě došla baterka ve foťáku, takže fotek by bylo mnohem více.

Více fotografií naleznete ZDE.
_________________________________________________________________

5.2.2011 V sobotu Cruella zahájila svojí letošní výstavní sezonu na mezinárodní výstavě v Brně. Již týden před výstavou, když se objevily na stránkách seznamy vystavovatelů, jsem si říkala, že se prostě pěkně projedeme, potkáme se se známými a kamarády a když dopadneme do čtvrtého místa, bude to skvělý úspěch. Do Brna byla cesta skvělá, počasí vyšlo, silnice byly suché, takže jsme dorazily (když jsme si vystály kolonu na parkování) se Soničkou jejím Dídou a Cruellou včas ke kruhu. Ten byl na skvělém místě a všude bylo dost prostoru pro vystavující. Saša a Káťa s Derrym, byli už na místě, takže se klidně mohlo začít. První šli do kruhu pejsci dorostenci. Musím říci, že pan rozhodčí z Polska Krol Piotr, byl k mladým pejskům velice jemný a ohleduplný, zbytečně je nemořil dlouhým stáním na stole. Měla jsem velkou radost, jelikož Derry Dash z Jaroměřského panství získal, krásné 2. místo VN 2. Když jsem pozorovala, jak probíhá dál posuzování, jak občas pan rozhodčí řekl, ať raději odstoupí, nebo padaly známky VD i v šampionech, tak už jsem snížila svoje přání být do čtvrtého místa, alespoň na známku výborná:-). Když jsme s Cru nastoupily do kruhu, vůbec jsem nevnímala, kdo tam s námi je. Jednou jsme se proběhly, což mi přišlo málo, pak se posuzovalo na stole a ve výstavním postoji na zemi. Pan rozhodčí udělal první vyřazování, k nám k mé velké radosti nedošel, tudíž jsem si říkala, je to fajn, budeme mít výbornou s pořadím, jelikož zůstaly už jen 4 fenky. Pak jsme všichni běželi dvakrát kolem pana rozhodčího a když nám ukázal na prstech 1. místo, moje radost byla obrovská. Nastoupily jsme ještě o CACIB, tam jsem šla zcela v euforii, takže když ze 7 fenek nahých i chlupatých ze všech kategorií získala Cru res.CACIB, byl den zcela dokonalý. Odjela jsem tedy nad očekávání spokojená a Cruella Calope z Jaroměřského panství, získala V 1, CAC, res.CACIB. Určitě mi také přineslo štěstí moje pořadové číslo 3636 :o)) Cesta domů byla dlouhá, ale přežily jsme jí se Soňkou v pohodě. Tím jí moc děkuji opět za krásné fotečky z výstavy.

Více fotografií naleznete ZDE.
_________________________________________________________________

29.1.2011 Dnes jsem se vrátila z Jizerských hor, kde jsem týden byla na lyžařském výcviku se základní školou. Tentokrát jsem se nestarala jen o bolístka dětiček, ale měla jsem na starost 10 lyžařů, kteří se zdokonalovali v technice lyžování. Sešly se mi moc príma děti, takže to byl týden pohody a docela hezkého počasí. Sice některé dny mrzlo na můj vkus docela dost -17´C , což se nelíbilo vůbec ani psím holkám, které jsem měla sebou. Cida při každé mé nepozornosti, zdrhala na chatu. Čím je starší, tak zimu vůbec nemusí. Nejotužilejší je Cruella, ta pokud měla možnost běhat, tak lítala jako splašená, sníh nesníh :-))

Více fotografií naleznete ZDE.
_________________________________________________________________

17.1.2011 V sobotu jsem se jela podívat se Soňou Kantovou a jejím naháčkem Diabolo Jemalle na výstavu Šampion šampionů do Prahy. Výstava se konala v Kongresové hale TOP Hotelu Praha. Byla jsem dost zvědavá, jak taková výstava probíhá, protože podle prohlížení fotografií z předešlých let, mně bylo jasné, že se od klasických výstav dost liší. Všude kolem kruhů bylo dostatečně dost místa, vystavující byli moc pěkně oblečeni, dámy měly většinou dlouhé šaty, pánové obleky, psi tam neštěkali, volně nepobíhali, prostě na první pohled tam vládla pohoda. Našly jsme u kruhu Lenku Markovičovou, které jsme jely se Soňkou fandit. Vystavovala svého číňánka Rockyho a svůj odchov, portugalského vodního psa Dancera. S Rockym získala BOB a Dancer se stal dokonce druhým nejkrásnějším psem IX. skupiny FCI, takže od nás sklidila velikou gratulaci. Dída si zkusil, co je to výstavní ruch, vyzkoušel si to i v kruhu i když po příjezdu stávkoval, myslím, že se mu tam nakonec líbilo. Musím říci, že nám také. Třeba se příští rok přihlásíme s Cruellou a vyzkoušíme si to na vlastní kůži :o)

Více fotografií naleznete ZDE.
_________________________________________________________________

13.1.2011 Přišly nové fotky Dolfiho. Roste taky do krásy a začíná si být se svým bratrem Derrym hodně podobný. Jen páníčci mu dopřávají dost dobrot, takže by potřeboval zhubnout :o)


_________________________________________________________________

2.1.2011 28.12. jsme jako poslední tři roky odjeli do Jaroměře přivítat Nový rok v poklidu přírody. Přijeli jako klasicky za tmy, takže to tam vypadalo docela strašidelně. K chatě se nedalo vyjet, tak jsme šlapali pěšky a nosili věci v krosnách . Všude bylo plno stop od srnek, které tam chodí na jablka. Druhý den jsme se probudili do nádherného dne, na oknech byly malůvky od mrazu, což u plastových oken už nezažijeme :-). Stromy byly jako když je přejel Mrazík berlou mrazilkou, no prostě pohádka. Venku bylo - 14´C a jediný kdo mojí radost nesdílel, byla Cida, která se měla narodit v Africe:-)) Když měla chodit venku, tak jsem měla pocit, že umrzne, takže manžel jí litovat a nosil. Cruella ta je otužilá a lítala venku i bez oblečku. Ovšem pod peřinou jim bylo nejlépe:-). Srky k nám chodily i přes den, ale stačili jsme jim vyfotit jen kousek.
Jelikož je celý areál v kopci, dalo se tam jezdit a na snowboardu, čehož využil hned syn a mě donutili, že se musím začít učit. Snažila jsem se, ale to bylo pádů:-)) Za plotem máme hned sjezdovku, tak Kuba vyrazil i tam. Byla pěkně upravená, tak si odpoledne zajezdil. Všichni jsme se pak těšili do vyhřáté chaloupky. Na Silvestra jsme zapálili moc pěkné ohňostroje a byli jsme rádi, že nejsme ve městě, protože když jsem v telefonu o půlnoci slyšela ty rány, to by se moc holkám nelíbilo. Takže jsme jeli domů odpočinutí a snad se nám v letošním roce vše vydaří.

Více fotografií naleznete ZDE.