O nás :: Štěňata :: Novinky ::  Naši psi ::  Odchovy ::  Fotogalerie ::  Odkazy ::  Kontakt    

2019/2018/2017/2016/2015/2014/2013/2012/2011/2010-2007

25.-26.10.2014 Tento víkend se konala v Brně Národní výstava a v neděli Evropská výstava (poprvé za svojí éru v Čechách). Jela jsem až v sobotu ráno přímo na výstaviště. Kupodivu příjezd na parkoviště byl bez kilometrové fronty, kterou jsem očekávala. Halu jsem našla bez problémů, kruhy byly skvěle označeny, takže jsem během chvíle byla mezi známými :) Národní výstavu posuzovala rozhodčí Kavčič Marija (SLO) Tinka dostala známku Výborná. Nevím, podle čeho paní rozhodčí místa určovala, ale třeba ve třídě fen šampionů dala titul Ruské feně, kterou bych nevybrala ani náhodou a fenka z Čech, která byla mnohem krásnější skončila třetí. Vzhledem k tomu, že to byla v řadě již třetí ne moc pro nás vydařená výstava, tak jsem byla trochu zklamaná. Do toho mi od pátku strašně bolela dáseň a čelist, takže jsem si to moc neužila ani okolo. Odpoledne jsem se přesunula do penzionu, kde spala i Věrka s Luckou, všemi hafánky a Jitka s Milanem. Zobla jsem si zázračné růžové pilulky a večer jsme všichni vyrazili na večeři. Byl to moc fajn večer s výborným jídlem, takže děkuji všem za milou společnost.

Druhý den se konala tolik očekávaná Evropská výstava. Číňánků se sešlo ctihodných 173, velká část jich byla z Ruska. Třídy byly narvané k prasknutí. Nejvíce byla obsazená třída šampionů nahých psů, celých 18. Paní rozhodčí šlo posuzování vcelku od ruky a já si říkala, že se proběhneme v kruhu a vlastně o nic nejde, protože konkurence byla opravdu veliká, včetně ruské feny, která tři roky po sobě získala Evropského vítěze.. Konečně jsme přišly na řadu. Posuzovala paní Brigitte Bregenzer (AT) . Ve třídě nás bylo 13. Tinka běžela čtvrtá v pořadí, takže nebyla naštěstí až na konci. Když paní rozhodčí vytáhla míru a změřila fenku před námi a jednu po nás, tak jsem si říkala a je to v pytli. Asi se jí zdáme veliké. O to větší bylo moje překvapení, když jsme vyhrály CAC :)) Měla jsem velkou radost. Když se nastupovalo o CACIB a Evropského vítěze, ani jsem moc nevnímala s kým jsem v kruhu :) A opět nastala euforie, když paní rozhodčí dala Tinku na 1.místo. Teď už zbýval jen souboj o BOB. Juchůůůů titul byl opět náš. Atmosféra kolem kruhu byla prostě báječná, všichni fandili, že převálcovali i velkou ruskou výpravu :) Etienne Jemalle získala na Evropské výstavě V1, CAC, CACIB, Evropský vítěz a BOB!!! Třešničkou na dortu byla účast v závěrečné soutěži. Do skupina FCI 9 nastoupilo kolem 40 jedinců a my s Tinkou mezi nimi. Posuzoval rozhodčí Jakkel Tamás z Maďarska. Když nás vybral mezi 12 do užšího výběru byl to skvělý pocit a když pak udělal další výběr 7 nejlepších a my byly opět mezi nimi, bylo to báječné. Zaběhat si samostatně v závěrečných soutěžích je prostě skvělé :) Takže BIG 6.-7. byl náš!!!!. Na bednu jsme sice nedosáhly, ale i tak to byl super úspěch Českého chovu na Evropské výstavě :). Touto výstavou jsem s Tinkou ukončila letošní výstavní sezonu a budu se těšit zase na příští rok.

Ještě odkaz na super video ze závěreček :)

Více fotografií naleznete ZDE
_________________________________________________________________

11.-12.10.2014 Ještě jsem nenapsala zážitky z výstavy v maďarském Komárom. Tuhle výstavu jsem vlastně vůbec neplánovala, ale nakonec jsem se rozhodla jet a možná to zrovna nebyl nejšťastnější nápad. Vyjela jsem v pátek, abych nemusela jet druhý den brzy ráno, což bylo asi šťastné rozhodnutí, jelikož v Brně, kde se předělává dálnice se na mě nalepil kamion, takže jsem přišla o levé zrcátko, pravý blinkr, měla jsem sedřený celý bok a modlila se aby bylo kolo v pořádku. Kamion ani nepřibrzdil. Naštěstí kolo vydrželo i když jet bez levého zpětného zrcátka bylo docela náročné. Další jobovka nastala, když mi navigace vedla podivně na místo určení a já jela místo plánovaných 5,30h. o dvě hodiny déle :( Do penzionu, který byl ještě na Slovensku jsem přijela za tmy. Druhý den jsem vyrazila do Maďarska. Tato výstava je venku a opět bylo nádherné počasí, takže aspoň tohle vyšlo. Ráno posuzovala Maria Gabriela Veiga (Port.) Tině jsem nemohla nic vytknout, přesto získala známku V4. Odpoledne byla Evropská výstava čínských chocholatých psů. Složení psů ve třídě šampionů bylo stejné, takže jsem si od toho nic neslibovala. Posuzoval a Veli-Peka Kumpumaki (Finland) tentokrát Tinka získala V1, CAC :) Po výstavě jsem se vrátila zpět do penzionu, dala si večeři a těšila se, že se vyspím. To jsem se ovšem přepočítala, jelikož v penzionu byla svatba a hudba a jásot byl ještě ve tři hodiny ráno :( Druhý den byla další CACIB výstava, kde posuzoval Grzegorz Robak (PL) a Tína byť běhala a stála opět bez chyby, přesto dostala V3. Takže co dodat, výstava nedopadla ani trošku dle mých představ a ještě mě to stálo navíc opravu auta, ale jak se říká, když nejde o život, jde o ho.. :)

Více fotografií naleznete ZDE.
_________________________________________________________________

13.-14.9.2014 Tentokrát jsem vyrazila do Rumunska. Vyjeli jsme již v pátek, v sestavě osm "bab", jeden chlap a 14 psů. Počasí na cestě bylo deštivé, takže se moc dobře nejelo. Hezky se udělalo až v Rumunsku, kde bylo i teplo. ,,Horko" nám začalo být, když nás navigace vyhnala na silnici snad 6. třídy, po které jsme se hrkali skoro 2,5 hodiny a stále si říkali, že se silnice určitě zlepší. Zlepšila se na 100 metrů a pak nastal ještě horší tankodrom Když se naproti nám vyřítilo z louky stádo krav a koz, už nebylo co dodat. Jen jsme se modlili, abychom nepíchli. Mám zafixované Rumunsko z dětství, které mi přišlo strašně špinavé, plné žebrajících dětí. Nevím jestli jsme jeli mimo tyto oblasti i když v těch končinách, kterými jsme projížděli bych to čekala, ale po cestě jsme viděli snad jen jednu opravdu echt rumunskou osadu, ale jinak nikde. Stavby které staví, jsou šílené a architekruře se meze nekladou. Vedle malých domečků najednou vyrostou kýčovité zámky. Ovšem Targu Mures je zcela běžné hezké město k nerozeznání od našich. Ubytování jsme měli super, ráno tedy nastal obrovský stres u placení a hledání našich čísel, které prostě nebyly k nalezení. Šly na mě mrákoty při představě, že jsem si udělala výlet a ani do kruhu se nedostanu. Asi po půl hodině se zadařilo a každý odcházel se svým číslem. To byl jediný velký zádrhel této výstavy . Počasí jsem si objednali krásné a velice teplé, takže jsme byli rádi za každý stín. Myslím, že výprava dopadla dobře a všichni jsme si to užili. Tínka mi udělala velkou radost. S tituly 2x V1, CAC, Nejlepší fena, BOB, 1x V1, CAC,CACIB, Nejlepší fena a 1x V1, CAC, CACIB, Nejlepší fena a BOB!!! Tinka se stala RUMUNSKÝM ŠAMPIONEM a RUMUNSKÝM GRAND ŠAMPIONEM !!!

Více fotografií naleznete ZDE
_________________________________________________________________

23.-24.8.2014 Na víkend jsem vyrazila (i když vyjímečně z tábora) s Tínou do rakouského Innsbrucku. Po cestě jsem v Linzu nabírala Péťu s Orinkou. Dojely jsme trochu se zpožděním a čáru přes rozpočet, nám udělala všechny obsazená parkoviště, takže jsme kroužily okolo výstaviště jako supi :) Nakonec jsme místečko přeci jen našly, sice to nebylo hned u výstaviště, ale my byly vděčné i za to. Když jsme přijely k výstavišti, zjistily jsme, že máme kruh v patře a výtah jsme nikde neobjevily (ale byl tam), tak jsme klec vynesly po schodech. Náš kruh byl hned u kraje, takže jsme měli dost místa a klid. Výstava to byla dvoudenní a v sobotu posuzovala slovinská rozhodčí Brigita Kremser a Etienne Jemalle získala V1, CACA, res.CACIB. Po výstavě jsme se odjely ubytovat. Ubytování bylo moc hezké a personál hrozně moc milý. Jelikož bylo docela málo hodin, tak jsme ještě vyrazily s Tínou a Ori na procházku. V neděli posuzovala rakouská rozhodčí Ingrid Ehold a Etienne Jemalle získala V1,CACA a CACIB! Škoda, že nelze získat rakouského šampiona během jednoho roku, už by byl doma. Takhle si to budeme muset s Tínkou ještě příští rok zopakovat ;) Byly to moc hezké dva dny s fajn lidičkama :)

Více fotografií naleznete ZDE
_________________________________________________________________

14.-15.6.2014 Tento víkend jsme se Soničkou vyrazily na dvoudenní výstavu do Efrurtu v Německu. Nemáme to od nás moc daleko (necelé 3 hodiny jízdy), takže jsme vyjely až v sobotu ráno. Cesta byla skvělá, jelikož až na místo je dálnice, takže jsme tam byly včas. Našly si svůj kruh, kde nám držely místo Zuzka s Dášou. Hned po ránu nastal problém, když jsem si šla do kruhu pro číslo a bylo mi řečeno, že ho tam nemají, že musím, do výstavní kanceláře. Tam mi tvrdili, že nemám zaplaceno, naštěstí poučena z loňského roku, jsem sebou měla potvrzení, takže se po nekonečné 1/4 hodině platbu podařilo dohledat a já dostala čísla na oba dny. Sonička v sobotu nevystavovala, tak se "těšila", jak druhý den bude řešit to samé (naštěstí ne :) ). Před námi se posuzovalo pár jiných plemen, tak jsme měly čas. V sobotu byla Národní výstava a posuzoval Německý rozhodčí Stefan Wächter. Opět byl velmi pečlivý v prohlížení psů na stole, včetně počítání zubů. V šampionech byly tři feny, ze Švédska a Německa. Etienne Jemalle si to zase užívala a vyběhala si V1, CAC, Anw.Dt.Ch.VDH, Nejlepší fena a BOB !!! Měly jsme v sobotu ubytování v Erfurtu, tak jsme se v klidu po závěrečkách jely ubytovat. Docela jsme se u toho pobavily :)). Pokoj byl hezký, tak jsme upravily psy a šly na kutě. Druhý den jsme měly snídani, tak jsme se řádně posilnily a jely na výstaviště. V neděli byla mezinárodní výstava. Holky nám držely místo, takže žádné tlačení u kruhu. Měla posuzovat rozhodčí z Ruska, ale nastala změna, takže posuzovala Německá rozhodčí Gisa Schicker. Na pejsky i vystavující byla moc milá. Etienne Jemalle běhala jako o život, stála jak nejlépe uměla, tak si vybojovala V1, CAC, Anw.Dt.Ch.VDH, Nejlepší fena a CACIB !!! BOB sice nedostala (což byla trošku fraška :o)), ale aspoň jsme nemusely čekat na závěrečky a byly jsme včas doma :) Výstava to byla moc hezká, prostorné kruhy s kobercem, dost místa kolem kruhů. Dokonce i posudky jsme tentokrát dostaly po krátké době po posouzení. Jediné co mě mrzí, že v Německu také platí, že poslední CAC na Německého šampiona, musí být v odstupu rok a den. Jinak by Tinka měla dnes po pěti výstavách za sebou splněno ;-). Takhle si to ještě příští rok budeme muset zopakovat :) Za krásné fotky děkuji moc Soničce!

Více fotografií naleznete ZDE
_________________________________________________________________

31.5.2014 Tuto neděli jsem si připadala jako velmi "odvážná školačka". Vyrazila jsem do Neumünsteru v Německu. Přihlásila se na popud Karolíny, která nakonec nejela :). Vůbec se mi na ní nechtělo, jelikož jsem jela na otočku 1500 km a musela jsem vstávat ve 2 hodiny ranní a to není nic pro mě . Naštěstí až na místo výstavy vede dálnice, takže cesta byla úžasná a někdy jsem i 100 km jela sama. Na výstavu jsem dorazila včas, parkoviště si mohl člověk vybrat placené i neplacené, všude bylo místo. Když jsem dojela s klecí ke vchodu, tak mě trochu zarazily dvě fronty vinoucí se do dáli, které se pomalu šinuly do hal. Samozřejmě do které jsem si stoupla já, se po chvíli zastavila a vedlejší fronta plynule postupovala. Po chvíli jsem zjistila, že do naší přistupují lidi, co přicházeli z druhé strany. Asi po pěti minutách jsem nevydržela a přešla jsem do postupující fronty. Dokonce nikdo nic nenamítal :). Když jsem se konečně dostala dovnitř, hned u vchodu mi dali katalog, kruh jsem našla bez problémů, vše bylo dobře značeno. Všude bylo plno úžasných stánků s věcičkami pro pejsky.
Jinak se mi nikdy nestalo, že bych na nějaké výstavě neslyšela češtinu, tak tady ano. Na celé výstavě jsem nepotkala jediného Čecha (asi náhoda), až na jedinou spásnou duši Jirku Linharta. U kruhu už bylo plno a když jsem se podívala do katalogu, zjistila jsem, že zde není opravdu nikdo z Čech jen já. Bylo přihlášeno 35 nahatých a 20 pufíků. Pracovnice byly opět mé oblíbenkyně :D, takže jsem se těšila, že na desky si počkám do 16 hodin do odpoledne. Pan rozhodčí Dr.U.E.Grüttner (D), byl velice milý na psy i na vystavující. Co mě překvapilo, že si sám volal vystavující do kruhu, neměl tedy moc šancí, aby ho někdo slyšel, jelikož hned na proti našemu kruhu probíhaly od rána různé soutěže, agility, hrála hudba ............ byl ale hodně trpělivý a když dlouho nikdo nešel, tak odpočítával do pěti a pak začal danou třídu posuzovat. Když se i po té někdo vřítil do kruhu, tak mu s úsměvem řekl: No dobré ráno :o)))))
Co mě tedy dorazilo, když se jedné chovatelce vyčůral pes v kruhu (to se stát může). Ale vyčůral, je slabé slovo. Udělal to na celém běhounu od začátku až do konce a pak jak ho táhla do strany, tak ještě čůral a završil to další louží v místě, kde se psi posuzovali (ten snad nebyl od večera vyvenčený) Paní v klidu odešla z kruhu, aniž by to šla třeba utřít. Takže další vystavující, kteří dění v kruhu nesledovali, do toho vesele šlapali, psi taky, že nakonec nevydržel pan rozhodčí a vzal papírové utěrky a začal to utírat. Jedna chovatelka šla za tou od toho čůrajícího psa a ta se ještě tvářila uraženě a uklidit to prostě nešla. Tina měla být ve třídě s jednou fenkou ze Švédska, ale když jsem přišla do kruhu ještě jedna nám přibyla, jelikož byla špatně přihlášená v pufech. Tinka měla svůj den a získala od pana rozhodčího V1, CAC, CACIB, BOB s posudkem: typická fena, velice elegantní, výborné úhlení, skvělá horní linie, exelentní předvedení.
Po výstavě nám byly v neuvěřitelně krátké době (asi hodiny), vydány ceny a i desky přímo v kruhu, tak jsem si říkala, že na závěrečky nečekám, že pojedu domů. Ale jako kdyby to věděli, že by jim lidi odjeli, takže psi, kteří dostali BOB desky dostávali, až při odchodu ze závěrečného kruhu i s lahví vína . Nakonec jsem za to byla ráda, že jsem vydržela. V závěrečných soutěžích se v IX.skupině FCI sešlo 37 jedinců, jeden hezčí než druhý. Hlavně pudlové všech rázů mě opět okouzlili, takže když nás paní rozhodčí Linda Reinelt-Gebauer (D) vybrala do užšího výběru, tak jsem byla šťastná. Ovšem jaké bylo moje obrovské překvapení, když jsme byly vyhlášeni na 2.místo. Ani jsem chvíli nechápala, že volají mě, jak mi to přišlo neuvěřitelné :D Takže den to byl super úspěšný jelikož Etienne Jemalle získala V1, CAC, CACIB, BOB a BIG 2!!! Po výstavě jsem se jela ještě podívat k moři i když jsem z něj viděla jen malý kousek, ale podařilo se mi vyfotit aspoň medůzu . Cesta domů byla nekonečná, ale vše jsem zvládla.

Více fotografií naleznete ZDE
_________________________________________________________________

18.5.2014 Tento víkend se konala mezinárodní výstava v rakouském Wieselburgu. Vhledem k tomu, že od pátku nepanovala vůbec dobrá předpověď počasí, stále pršelo a dokonce na internetu se psalo, že výstaviště je pod vodou, měla jsem trochu smíšené pocity, jestli vůbec vyrazit. Jela jsem ale s Mončou Bílou, která za mnou měla dojet do Jaroměře a odtamtud jsme měly jet společně, tak jsem si říkala, že prostě vyčkáme do nedělního rána. Naštěstí na výstavišti byla od soboty Monči maminka, která vystavovala, tak jsme měly informace zcela aktuální a v neděli jsme vyrazily neohroženě do Rakouska. Dokonce se dalo parkovat kousek od výstaviště i když bylo vidět, že voda na něm dva dny předtím řádila. Kruh jsme měli zcela v poslední hale, místa bylo dost, takže jsme se usadily a čekaly až půjdou na řadu číňánci. Posuzovala rozhodčí z Rakouska Heidecker Elfriede. Byla milá i když přísná. Měla jsem velikou radost, jelikož se nám podařilo splnit misi a Etinne Jemalle získala V1, CACA.

Více fotografií naleznete ZDE
_________________________________________________________________

3.5.2014 V sobotu jsme vyrazily se Soničku na Klubovou výstavu do Prahy. Měl přijet Eissík i Ebbynka, tak jsem se dohodli v dřívější příjezd, aby se pejsci aklimatizovali :) Naháčky měla posuzovat paní Gabriela Ridarčíková (SK), ale bohužel nepřijela, takže vše musel posoudit pan Miroslaw Redlicki (PL), což pro nás znamenalo přijít na řadu až odpoledne, jelikož před námi musel posoudit peruánské naháče a labutěnky. Aspoň mohl Eiss i Ebbynka trénovat v kruhu i když na druhou stranu to pro ně bylo hrozně dlouhé. Z obou vyrostli krásní pejsci. Eissík je sice větší, ale kompaktní pejsek s krásným pohybem (když se mu chce) i když musí trochu zhubnout. Ebbynka je miniatura Cruellky :). Pan rozhodčí byl hodně přísný a nešetřil známkami VD. Tato známka se nevyhnula ani našemu chlapečkovi takže Eiss Even z Jaroměřského pantví získal VD3 , ale s moc hezkým posudkem. Ebby nastupovala ve velké konkurenci 9 fenek a když to její panička ještě dopiluje bude výsledek ještě lepší i když i tak byl vynikající Ebby Enigmatic z Jaroměřského panství získala známku V3 s vynikajícím posudkem. Děkuji Anetce, její mamince, Věrce a Lucce, že přijeli a i když to bylo zrovna tak dlouhé, vydržely do konce :) Tinku jsem přihlásila tentokrát do třídy čestné. Etienne Jemalle a získala V1 a BIS 1.místo třídy četné!!! s posudkem : pěkná harmonická fena, správně vyvinutá, pravidelná kostra, velmi dobrý výraz, správný pohyb, velmi dobrý celkový vzhled. Výstava se tedy hodně protáhla, ale nám to docela uteklo. Děkuji moc Anetce a Věrce, za vzornou péči o ,,moje" dětičky a za fotky Soničce Kantové!

Více fotografií naleznete ZDE
_________________________________________________________________

6.4.2014V neděli se konala výstava v Salzburgu v Rakousku. Vyjela jsem z domova již v sobotu, jelikož jsem přespala u nás v Jaroměři, odkud už to je jen 2 hodiny cesty a hlavně jsem na jihu zůstala až do úterý. Cesta probíhala výborně, navigace mě tentokrát nevyšplouchla, takže jsem se včas dostala na místo. Přesto, že jsem na tomto výstavišti nikdy nebyla, vše jsem našla přímo skvěle. U kruhu už byla Zuzka s Janou, takže jsem měla milou společnost. Posuzovala rozhodčí Banbury Brenda (GB). Paní rozhodčí byla na pejsky velice milá, ale občas mi přišlo, že nevěděla, co má zadávat za tituly a ohodnocení plemene před námi, nám na klidu moc nepřidalo :) :) Tinka však měla svůj den, takže běhala na vodítku přede mnou, stála krásně sama, jen s ušima stále bojujeme :))) Prostě v kruhu nebude koukat s ušima našpicovanýma na rozhodčího a ta je zrovna taaaaak hrozně chtěla vidět. Ale občas se nám jí je podařilo i ukázat :). Čekala jsem do odpoledních závěreček, společnost mi dělala Hanka (za což jí děkuji, že se mnou zůstala) a Kája. Nastala změna rozhodčího a FCI IX. nakonec posuzoval Erwin Dutscher (D). A opět se zadařilo - Etienne Jemalle ten den získala V1, CACA, CACIB, BOB a BIG4 !!! Byla to moc hezká a klidná výstava.

Více fotografií naleznete ZDE
_________________________________________________________________

29.-30.3.2014 V sobotu jsme vyrazili s manželem na výstavu do Berlína, že jí spojíme v sobotu odpoledne s výletem města a památek. To, že jsem si všimla večer před odjezdem, že výstava není v Berlíně, ale v Schönefeldu, je detail :))). Výstava nebyla vůbec nikde označena, takže najít ji dalo docela zabrat, ještě mi syn našel alespoň nejbližší vesnici u výstavních hal. Velký klad byla velikánská parkoviště přímo u hal a to ZDARMA. Hned po příjezdu jsem zjistila, že nemáme židle, což už předem byla děsivá představa, která se vyplnila, jelikož jsme stáli od 9,10h do 19,15h, kdy končily závěrečné soutěže :(. Kruhy byly značeny hezky, byly poměrně malé, bohužel bez koberce, takže docela velký pád jedné chovatelky, mluvil za vše. Nožky psům v zatáčkách klouzaly také. Pejsků se sešlo po oba dny docela dost ze všech konců světa. Rozhodčí po oba dny byli z Německa a byli velice milí na pejsky i vystavující, ale dost důkladní u naháčů i pufů se počítaly zuby a to doslova. Dokonce si počty pan rozhodčí zapisoval. Co ovšem byl propadák po oba dny (myslím, že nejsem jediná, kdo si to myslí) byl systém a pomalost dam v kruhu. V sobotu, když jsem ještě v 19hodin po několikeré návštěvě výstavní kanceláře neměla desky s posudkem a v 19,15h jsem se dozvěděla, že desky nejsou a budou zítra, na mě šly mrákoty. Druhý den měl moje desky a pohár za BOB (ty se také nedostávaly při závěrečných soutěžích) pán z německého klubu naháčů a vše mi dal u kruhu. Dnešní den, se vše opakovalo ve stejném duchu. Papíry s posudky se začaly kontrolovat až po výstavě. Do desek se začaly dávat až za dvě hodiny na to. Místo aby jedna dávala posudky do desek a druhá rozbalovala poháry, tak jedna koukala na druhou jak pracuje a když to skončilo, tak vstala a šla rozbalovat poháry na stůl. Takže dnes ÚSPĚCH, posudky jsme dostaly už v 15,15h. :D Takže majitelé psů, kteří byli na řadě již v 9,15h, měli ,,velkou radost". Takže pokud někdy někdo řekne, že u nás to v kruhu zapisovatelkám trvá, ať si zajedou na německou výstavu :)). V sobotu jsme tedy celý den trávili v hale, takže z plánovaného výletu nebylo vůbec nic. Večer to završilo, asi hodinovým hledáním hotelu v Berlíně, neboť navigace, nás vodila na místo určení zcela jinam. Po úspěšném ubytování, jsme byli tak unavení, že jsem padli za vlast. Vzhledem k tomu, že jsem v sobotu přišla na řadu kolem 15 hodiny, tak jsem naplánovali výlet na neděli ráno. Takže jsme se v pohodě nasnídali a vyrazili. Jenže všechny námi vytyčené cíle byly poměrně daleko, takže jsem se vrátili pro auto, ale vzhledem k tomu, že navigace začala stávkovat už úplně, jsme to vzdali a vyrazili na výstaviště. Jaké bylo mé obrovské překvapení, že v kruhu byly již nahaté fenky ve třídě mladých :D. Takže než jsem se rozkoukala, už jsme šli do kruhu. Ale vše špatné zakryl úspěch Tínky, v který jsem moc v Německu nedoufala. V sobotu byla Národní výstava a posuzoval rozhodčí Jacobs Rainer. Etienne Jemalle získala V1, Anw.Dt.Ch.VHD, CAC club a BOB !!! Druhý den byla Mezinárodní výstava a posuzoval Stefan Wächke a Etienne Jemalle si vyběhala V1, Anw.Dt.Ch.VHD, CAC club, CACIB a BOB !!! Tinka mi udělala nesmírnou radost, krásně se předváděla, běhala i stála.

Více fotografií naleznete ZDE
_________________________________________________________________

20.3.2014 Konečně se dostávám k napsání zážitků z cesty do Anglie. Takže 6.3. jsme vyrazili s mým manželem, Lenkou, jejím manželem, Zuzkou A., Ivou, Kačkou a Zuzkou T. na prestižní výstavu v Anglii CRUFTS. V autě jsme to měli docela vychytané, každý pejsek měl svojí přenosku, na střeše jsme měli rakev, takže i když auto bylo nacpané, všichni, měli dost místa :)
Jeli jsme na noc a docela mě překvapilo, jak byla silnice neustále plná aut. Cesta probíhala v poklidu s pravidelnými zastávkami, takže jsme se na přejezd z Francie do Anglie dostali včas i když jsme vyjeli později než jsme chtěli. Prošli jsme kontrolou čipů a pasů našich hafanů a když došlo ke kontrole našich dokladů, byli jsme asi dost podezřelí, takže jsme byli odstaveni a už jsme si představovali, jak vybalujeme auto :)) Naštěstí se to obešlo, bez jeho prohlídky, jen jsme každý jednotlivě prošli se svým dokladem kontrolou a zase jsme mohli jet. Ujel nám ale jeden spoj v tunelu, naštěstí jezdí dost často, takže nebyl problém vjet do dalšího vlaku, aby nás převezl podmořským tunelem. Vlak byl v Anglii za 40 minut a pak už jsme frčeli do našeho hotýlku, který byl vzdálený ještě 3 hodiny jízdy. Musím pochválit chlapy, jelikož řízení po levé straně, včetně najíždění na kruhové objezdy zleva, zvládli přímo bravurně :)
Když jsme dojeli na místo určení, přivítal nás nádherný hotýlek zvenku a zevnitř překonal má očekávání. Děkuji moc za dohození ubytování Hance Kubínové. Pokoje byly útulné, personál usměvavý a příjemný, takže jsme se všichni sešli u kávičky než jsme vyrazili upravovat hafany.
Ráno jsme vyjeli směr Birmingham, kde se konal CRUFTS. Výstava byla v obrovských halách, s velkým množstvím prodejních stánků. Každý z vystavujících měl v blízkosti svého kruhu svojí kóji s číslem, takže nikdo se nemusel tlačit u kruhu ve třech řadách za sebou a hledat, kde si vůbec sedne, jako je tomu na našich výstavách.
Sešlo se tam přes 200 zástupců čínského chocholatého psa. Tolik jsem jich nikdy pohromadě neviděla :). V každé třídě bylo cca 20 jedinců, takže posuzování bylo v kruhu hodně dlouhé. Ovšem vystavující během pobytu v kruhu psy vůbec neměli ve výstavních postojích, jak jsme na to zvyklí, ale klidně je nosili celý okruh v ruce a na zemi v postoji stáli jen tehdy, když si je prohlížel rozhodčí. Překvapila mě úroveň labutěnek. Hezké labutěnky s pěknou srstí se daly spočítat na ruce jedné ruky. Ani předvedení v kruhu nebylo nic moc. Řekla bych, že u nás se na vystavení psa v kruhu klade mnohem větší důraz. Já jsem Tinu přihlásila do třídy šampionů, kde se zrovna sešli vcelku hezcí jedinci. Bylo nás tam 22. Pan rozhodčí G.Davies byl velice příjemný ke psům, velice pečlivý a velice pomalý :))), takže jsme na řadu přišly skoro v 17h. Tinka se krásně předváděla i dokonce stála ve volném postoji. Pan rozhodčí ve všech ostatních třídách vybral vždy 5 psů u kterých zadal pořadí, takže když vybral prvních pět psů a mezi nimi i nás, tak jsem si říkala : ,,Jupí, máme nějaký titul, jsme v první pětce", jenže pak koukám, že vybral dalších pět, takže nás tam stálo deset. A na ty rozhodčí zase koukal a zase se běhalo, než z té desítky vybral opět pět a mezi nimi naštěstí i nás :). Etienne Jemalle získala titul VHC. I když mi mrzelo, že jsme byly s Tinkou "až páté", tak to byl stejně skvělý úspěch, jelikož před námi byly jen fenky rozhodčího a velkých chovatelských stanic. Jediné co mě mrzelo hodně, bylo to, že jsme neviděli nic z Anglie. Já se těšila na Londýn. Takže aspoň máme důvod se tam vrátit :) Za hezké fotky z výstavy děkuji Elišce Kubínové!

Více fotografií naleznete ZDE
_________________________________________________________________

15.2.2014 Letošní dny v únoru vypadají skoro jako jarní, takže holky si to na zahrádce užívaly:)

Více fotografií naleznete ZDE
_________________________________________________________________

25.1.2014 V letošním roce jsme výstavní sezónu s Tinkou zahájily v Praze na soutěži Šampion šampionů. Zúčastnila jsem se jí poprvé jako vystavují a musím říci, že to byla příjemná výstava. Koná se v hotelu, takže prostředí je moc hezké, psů samozřejmě méně i když některá plemena (včetně číňanů) byla zastoupena i čtyřmi představiteli plemene. Tina nastupovala jako jediná fenka a ještě nahatá, jelikož naši konkurenti byli chlupatí pejsci. Všichni tři pufáci jsou moc krásní, takže jsem si nedávala moc nadějí, ale o to větší to bylo překvapení a Etienne Jemalle vyhrála BOB v našem plemeni. Pak si všichni majitelé pejsků, kteří postoupili do finále vylosovali kokardu s číslem a tak bylo určeno pořadí, jak se nastupovalo do finále, které bylo tentokrát jako na Slovensku stylem "náhlá smrt". Chodilo se po FCI skupinách a na nás zrovna vyšel krásný pejsek shi-tzu, který nakonec vybojoval celkové 3.místo v IX.skupině FCI. Za krásné fotky moc děkuji Soničce, Petře Pšádové a dalším fotografům :)

Více fotografií naleznete ZDE
_________________________________________________________________