O nás :: Štěňata :: Novinky ::  Naši psi ::  Odchovy ::  Fotogalerie ::  Odkazy ::  Kontakt    

2019/2018/2017/2016/2015/2014/2013/2012/2011/2010-2007

Všem mým kamarádům a přátelům přeji krásné prožití vánočních svátků a jen samou radost v roce 2014.
Celý příští rok s dobrou náladou, pevným zdravím, se spoustou lásky a peněz. Bez stresu, hádek a nepříjemných lidí kolem sebe. Prostě jak si kdo bude přát, ať mu to vyjde.


_________________________________________________________________

14.12.2013 Dnes jsem byla s Tinkou a Cruellkou na klinickém vyšetření očí (CERF), které se konalo při bonitaci v Praze. Paní veterinářka byla velice milá, jak k pejskům, tak k chovatelům. Vyšetření dopadlo výborně pro Tinku, paní doktorka jí chválila oči do nebes :) U Cruellky byla bohužel nalezena vývojová vada, takže již nebudu s touto fenkou počítat do chovu. Sice mě to mrzí, protože jsem si jedno štěňátko z příštího vrhu po ní chtěla nechat, ale nevadí a svět se nezboří. Zdravotně to vyřešíme s panem doktorem Beránkem, aby byla holčička v pořádku a Cru bude pro mě stejně moje milovaná holčička :).
_________________________________________________________________

30.11.2013 Tento víkend jsem vyrazila, tentokrát výjímečně s manželem na slovenskou výstavu v Nitře. Změna byla také v tom, že jsem po roce vzala na výstavu Cruellku. Na to, že je 5 měsíců po štěňátkách, je v dobré kondic, podařilo se nám i trochu zhubnouti a ona si to ve výstavním kruhu prostě užívá:). Posuzoval rozhodčí z Německa pan Jacobs Rainer. Cruella byla v šampionech, předvedla se jak nejlépe dovedla s posudkem: Výborná fena, ve všem zcela harmonická, výborná hlava a výraz, tmavé oko, velmi dobrá kondice, výborné proporce těla, korektní ocas, velmi dobré úhlení končetin, výborná struktura kůže, velmi temperamentní v pohybu. Cruella Calope z Jaroměřského panství dostala známku V 1, CAC, res.CACIB! Takže jsem měla velikou radost. Na výstavu přijelo také štěňátko Cruellky Ellis. Jen mě mrzelo, že majitelé přijeli pozdě, takže si holčička nestačila ani zvyknout. Ještě neměla oholené uši, které má hodně hustě osrstěné, takže byly těžké a občas ležely na hlavě. Do kruhu vstupovala vyplašená, ale dokonce se jim i podařilo kruh obejít, ustát to na stole a protože je to jinak moc hezká holčička a ve štěňátkách se předvedení ještě odpouští, dostala Ellis Eternal z Jaroměřského panství známku VN 1 s moc hezkým posudkem: Hezká 5-ti měsíční fena, krásná hlava, tmavé oko, rovný hřbet, velmi dobré úhlení. V kruhu se moc nepředvedla, takže trénink, trénink a trénink :o))). Takže celkově se výstava moc vydařila.
V neděli jsem už na výstavu nahlášeno neměla (což mě dodatečně hodné mrzelo) a udělali jsme si výlet na nádherný NITRANSKÝ HRAD. V pondělí ráno jsme vyrazili směr Pustevny. Sníh který tam všude byl, byl přímo pohádkový. Všude to vypadalo, jako když Mrazík svojí berlou mrazilkou všechno obalil sněhovou pokrývkou :). Domečky v Pustevnách jsou nádherné a uvnitř ještě nádhernější :). Udělali jsme si výlet na Radegast, počasí nám přálo. Po dlouhé době jsem jedla vynikající halušky s brynzou, prostě to bylo krásných pár oddychových dnů.

Více fotografií naleznete ZDE.
_________________________________________________________________

23.-24.11.2013 V tento datum se konala výstava v chorvatském Zagrebu. V pátek byly speciální výstavy, kde číńánci nebyly, ale protože nás jelo do Chorvatska více a někdo v pátek vystavoval, jely jsme již v pátek. Pro mě to znamenalo vyrazit již ve čtvrtek večer do Brna, po cestě nabrat v Praze holky, jelikož se vyráželo brzy ráno.
Po příjezdu stíhala jedna jobovka druhou a završilo to tím, že se ztratila Tina, kterou honili bíglové. Nikdo neviděl kam běžela, takže jsme pobíhali sem a tam po vesnici, já už měla po hodině vyřvané hlasivky a Tina stále nikde. Pa jsem sedla do auta a jezdila s otevřeným okýnkem a hulákala jsem jako na lesy, že jsem se divila, že na mě někdo z vesnice nevyběhl, ať už jsem zticha, neboť byla půlnoc. Bylo mě totálně špatně, neboť Tina byla prostě pryč a nikde ani stopa. Všude tma, zima, lesy a lesy. Už jsem začínala propadat panice a viděla jsem ten nejhorší scénář, že Tinu už nenajdu. Nakonec jsem ještě projela mezi domy k lesní cestě a v dálce jsem uviděla ve světlech Tiny bílou hlavu. Já myslela, že se radostí zblázním. Ovšem Tinka byla tak vystresovaná, že stála jako zařezaná, kňučela a vůbec ke mně nešla. Dokonce jsem začala mít strach, že když ní půjdu, tak uteče. Ale nakonec byla ráda, když jsem jí zvedla do náruče a celou jí opusinkovala :). Byla chuděrka celá ustrašená, bála se psů, lidí, hluku, že jsem si říkala, jestli má vůbec cenu někam jezdit. Ovšem to by nebyla Tina se svojí skvělou povahou, aby se z toho nevyspala (na rozdíl od nás) a ráno už to byla zase ona. Veselá a přítulná ke všem.
Na cestu jsme měli velké auto, takže cesta byla pohodlná a v pohodě. Dokonce jsem si ten "koráb" zařídila a bylo to moc fajn svezení, že uvažujeme o koupi, takového vozidla ;) V Chorvatsku jsme měli docela hezké ubytování, v halách bylo teplo, kruhy byly veliké. Do kruhů se psi volali pomocí tabulky, na které byly postupně zapisovaná čísla vystavovatelů, jak šly za sebou, takže se nikomu nemohlo stát, že by neslyšel nebo snad nerozuměl jaký pes má být v kruhu. Musím říci, super nápad ! Tina byla ve třídě šampionů, kde se sešly 4 fenky. Přesto, že se posuzovaly pufíci s naháčky dohromady, v naší třídě zrovna žádný puf nebyl. V sobotu posuzoval rozhodčí z Luxemburku - Laurent Heinesche. Etienne Jemalle si to vyloženě užívala a panu rozhodčímu se líbila, takže dostala V 1, CAC, CACIB, BOB a splnila podmínky INTERŠAMPION !!! Čekaly jsme na odpolední soutěže. V IX. skupině FCI se sešlo v závěrečkách kolem 23 plemen psů. Když Tinka byla vybrána do užšího výběru, byla jsem radostí bez sebe, takže BIG 4.-5. Prostě super.
Spokojené jsme se odebraly na pokoje a zvesela s holkama oslavovaly hezký den a hlavně minulou noc a nález Tinky. V neděli jsme zabalily, protože jsme po výstavě vyrážely směr Čechy. Tentokrát posuzoval rozhodčí z Finska Jussi Liimatainen. Složení ve třídě šampionů bylo jako předchozí den, opět 4 fenky. Etinne Jemalle se výborně vyspala, běhala jako o život, takže pan rozhodčí to ocenil známkou V 1, CAC, CACIB, BOB, Vítěz Zagrebu a tím splnila podmínky CHORVATSKÝ ŠAMPION !!! Holky byly hodné a čekaly na mě a na Zuzku (ta byla v mladých) opět do závěreček. Tina si to v záři reflektorů přímo užívala a opět byla vybrána do užšího výběru, jupííííí BIG 4.-5. Dokonce se to vysílalo v přímém přenosu na internetu, takže nás bedlivě sledovali i doma a fandili. Takže i když to začalo hodně dramaticky, nakonec to skončilo velikou spokojeností :)

Více fotografií naleznete ZDE.
_________________________________________________________________

2.11. 2013 O víkendu se v Praze konala Mezinárodní výstava psů. Moc jsem se na ní těšila, ani ne tak z pohledu vystavujícího, ale protože se za mnou měli přijet podívat tři majitelé i s mými štěňátky. Ebbynka byla dokonce přihlášená na výstavu. Přihlásila jsem se pouze na sobotu na rozhodčího z Rumunska. Před výstavištěm byla tentokrát šílená fronta, takže jsme se šinuly se Soni, která si se mnou udělala výlet, rychlostí šneka :( 200m jsme zvládly za ,,krásných" 40 minut, že už jsem začínala mít strach, že nestihneme ani začátek výstavy. První se objevil u našeho kruhu Eissík s paničkou Anetkou, jejím přítelem Filipem a její maminkou. Jsou všichni prostě úžasní. Eissík už je kus chlapáka a je tuze hezký. Vyzkoušel si to i ve výstavním kruhu a šlapal jako profík. Škoda, že jsme ho nepřihlásili, neboť mu to opravdu šlo :). Ebbynka s paničkou měla veliké zpoždění, jelikož se zasekly v koloně, že jsem bála, že nestačí ani nastoupit do kruhu. Ani jsem nestačila Ebbynku celou učesat a už holky nastupovaly. Na to, že byla zcela vyjukaná, neměla vůbec čas se seznámit s prostředím a trochu se otrkat, tak musím říci, že se s tím poprala statečně a v kruhu to odchodila vcelku moc pěkně. Takže Ebby Enigmatic z Jaroměřského panství dostala moc krásný posudek a známku VN 2. Potom dorazila panička s Elli. Je to stále ta veselá holčička s úžasnou povahou. Už to není ten nejmenší pinďa, který od nás odcházel, ale šplhat na ruku umí stále krásně :). Pavle děkuji za péči o ní. Pak jsem nastupovala do kruhu s Tinou. Panu rozhodčímu (Cristian Stefanescu- RO) se moc líbila a dostala posudek : Krásná fena, ve výborné kondici, velmi dobře předvedena, opravdový šampion :-) a i když se tvářil celé posuzování dost nepříjemně, na závěr se na nás i usmál :-) Etienne Jemalle získala V 1, CAC, CACIB , Vítěz Prahy, BOB a tím splnila podmínky k udělení Český grand šampion !!!
Jsem moc ráda, že jsem viděla svoje miminka, jejich páníčkům děkuji za péči, kterou jim dávají a že se přijeli podívat. Těším se opět na nějaké setkání. Veliký dík patří Soničce Kantové, která si se mnou udělala výlet, tentokrát bez Dídy a pak to se mnou vydržela do pozdních závěrečných soutěží. Děkuji jí také za krásné fotky a některé jsem sebrala Lucce Kroupové, takže také díky :-)

Více fotografií naleznete ZDE.
_________________________________________________________________

2.11.2013 je také den kdy slavila naše Freen Čertova stěna svoje 8. narozeniny. Ještě dnes vidím výraz mého manžela, když jsem mu po cestě z dovolené oznámila, že musí zajet pro psa, kterého jsem si koupila . Hodně zdraví holčičko a ještě dlouhá léta s námi
_________________________________________________________________

20.10.2013 Dnes slaví 10 let naše Cidunka (Cidonie z Frýdenkého zámku). Je to z naší smečky nejmenší skřítek, ale s největším srdcem. Když jsem si jí před lety přivezla, původně na výstavy, které jí, ale ukrutně nebavily a také není ten ,,výstavní typ" :-)), tak dělala společnost našemu střednímu pudlovi, který díky ní omládl, ale hlavně nám. Všechny holky co přišly po ní přijala a nikdy se nevytahovala, že je nejstarší. Když prudily, tak si vždy řekla "Moudřejší ustoupí" :-) Doufám, že nám bude ještě dlouhá léta dělat milou společnici a bude zdravá a čiperná, jako doposud ;-).
_________________________________________________________________

6.10.2013 V sobotu se konala Klubová výstava v Českých Budějovicích. Jak bylo dohodnuto, ve středu jsem si jela půjčit Esche k novým majitelům. Těm se stýskalo a ještě pes ani neodjel J Ovšem čekalo, mě překvapení, že Esch na mě štěkal jako blázen, paní ho chtěla uklidnit hlazením, což pro něj mělo zcela jiný význam: jooo jsem hodný, mám štěkat. Už jsem byla rozhodnutá, že ho tam nechám, jelikož to nemá cenu. Jenže najednou mu v hlavě přeskočilo a byl to zase ten můj milý Esch, kterého jsem znala. Olízal mě od hlavy po paty, ven se mnou letěl jako bychom spolu přišli, v autě ležel vzorně na sedadle až do Ústí. Po cestě domů jsem se stavila ještě za Soničkou a tam se opět projevila rozcabenost Esche štěkal na ní jako pominutý. Jenže já ho určitě nechlácholila, ale drapla jsem ho, přidržela a Soňa si ho pohladila, po chvíli se již začal chovat normálně a nechal se od ní i chovat. Doma to zcela bezpečně poznal. Psi ho přivítali, jako by přišel z procházky a další hodinu si s ním Cruella s Tínou hrály. Druhý den jsem cvičila běh a postoj a v pátek jsme odpoledne vyrážely se Soničkou do Jaroměře, kde jsme přespaly, abychom to do Budějek, neměly tak daleko. Esch byl v Jaroměři jako doma (vždy tam vyrostl), radoval se z každého kdo se tam objevil. Tak jsem si říkala, že to snad na té výstavě přeci jen půjde. Druhý den po příjezdu si ho chtěl pohladit Milan Vokoun, ale reakce Esche mě zase naštvala, jelikož ho málem rafnul jak se bál, tak se běhalo a sahalo a běhalo a kdo mohl, tak prohlížel, že když jsme přišli na řadu, byl už Esch natolik zocelený, že stání na stole a osahávání od rozhodčího, ustál na jedničku a ani se nepohnul, v kruhu běhal také hezky. Pak se chodilo v soutěži o nejkrásnější štěně, kde stál krásně a běhal jako profík. Takže Esch Eater z Jaroměřského panství na své první výstavě dostal známku VN 1 a BIS 3. místo (štěně) s posudkem (Dušan Kuriš - SK): čtyřměsíční, trochu větší štěně, pevné kostry, rovný hřbet, výborný pohyb i předvedení. Měla jsem z kluka velikou radost. Tinka soutěžila ve třídě šampionů. I když jsme teď delší dobu na výstavě nebyli ona se prostě pro výstavy narodila. Vyloženě si to v kruhu užívá a vyběhala si první místo. Pak jsme nastoupili o BOB a v kruhu se sešlo dokonce 12 pejsků (labutěnek a naháčků) Tina běhala jako divá a opět zabodovala a BOB byl náš. Poslední soutěž byla o BIS a Tina se opět předvedla v tom nejlepším světle, takže Etienne Jemalle získala V 1, CAC, BOB a BIS 1.místo !!! s posudkem (Róbert Kanás - SK): 2 letá fena správné velikosti, korektní rámec těla, výborné tělesné proporce, krásná ušlechtilá hlava, správné ucho, tmavé oko, krásný elegantní krk, pevný rovný hřbet, trochu zaoblená záď (jelikož je tlustá :-)) ), výborně uložená lopatka, správné zadní úhlení, výborný hrudník, výborná kondice, leč blahodárnější kondice :-)), velmi pěkný pohyb. Pak ještě byla soutěž párů, kde Etienne Jemalle a Diabolo Jemalle získali krásné 2. místo.

Více fotografií naleznete ZDE.
_________________________________________________________________

13.9.2013 Jako tradičně v září i když skoro o 14 dnů později jsme vyrazili na dovolenou do Chorvatska. Tentokrát s obavami, jaké bude počasí, jelikož takhle pozdě jsme ještě nebyli. Ovšem sluníčko nám přálo po celou dobu našeho pobytu a bylo opravdu báječně. Sebou jsme zase měli Cruellu a Tinu, Freen s Cidou hlídala moje maminka, za což jí moc děkuji!

Více fotografií naleznete ZDE.
_________________________________________________________________

9.9.2013 Nastalo pro mě velice těžké loučení, neboť i Eschík našel své nové páníčky. Bude bydlet v Bílině. Už jsem si na něj hodně zvykla a vzhledem k tomu, že byl hrozně hodný, nebylo to opravdu snadné. Noví majitelé se do něj zamilovali na první pohled, tak chlapečkovi přeji šťastný život. Ještě se spolu shledáme, jelikož si ho půjčím na výstavu v Českých Budějovicích.
_________________________________________________________________

31.8.2013 Jelikož jsem jako každoročně trávila téměř 2 1 měsíce na jihu Čech, nemohla jsem přidávat aktuální informace, co se u nás za prázdniny přihodilo. Už jsme, ale doma, tak vše napravím. Když jsem odjížděla štěňátka se sotva udržela na nožkách. Cestu zvládla přímo vzorně. Byl na nich znát každý den, krásně přibývala na váze a maminka Cruellka o ně stále vzorně pečovala.

Jen co mohla štěňátka běhat venku, využívala všichni zahrádku, kterou máme před chatou. Velice rychle se potvůrky naučily běhat po schodech nahoru a dolů, hrabat hlínu, okusovat růže a jiné okrasné květiny J Co bylo ale podstatné, štěňátka se naučila čůrat venku, ani v ohrádce na podložky čůrat nechtěla. Všechna štěňátka vyrostla do krásy a já měla dvě favoritky, které kdyby zůstaly doma, tak se vůbec nezlobím, asi na rozdíl od mého manžela J)). Štěnátka měla skvělou socializaci v podobě cca 100 dětí na každém běhu, po dobu celých prázdnin. Přes plot vysely každý den mraky rukou, které které štěníky hladily a pobízely ke hře, což se jim tuze líbilo.

Když nastal v 9ti týdnech čas odchodu k novým páníčkům, tak první odjela Ellis Eternal do Nitry na Slovensko, nahradí tam místečko pejska o kterého přišli. Jako druhý odešel její bratříček Eiss Even, k moc milým páníčkům do Jičína s kterými si užije spoustu zábavy. Další odešla Ebby Enigmatic, která má úžasnou paničku a kamarádku portugalského vodního psa v Pardubicích a hned po ní Elli Exelent, která má klučičí kamarády a skvělou rodinu kousek za Prahou. Poslední z holčiček Eicha Exotic odjela do Rakouska kousek od Tullnu. Má se báječně a o řádění má postaráno. Jsem šťastná, že všechna štěňátka mají opravdu úžasné páníčky a přeji jim ten nejhezčí psí život v nových rodinách. Všem novým páníčkům moc děkuji za informace a fotky mých miminek, které posílají. Doma zůstal poslední a jediný chlupatý chlapeček Esch Eater. Ne, že by ho nikdo nechtěl, ale mám pocit, že by ho chtěli kupující zadarmo a ještě s pytlem granulí k tomu. Tak to si opravdu cením svých štěňat více, takže pufík je zatím doma a na ty nejlepší páníčky teprve čeká.Eschík je moc hodný a šikovný chlapeček, který se doma chová, jako by tu již byl a výtahem jezdil od jakživa. Daří se mu i venčit jen venku, což mě hodně a mile překvapil. Přihlásila jsem ho i na Klubovou výstavu do Českých Budějovic, tak jsem zvědavá, jak se chlapeček ukáže ve výstavním kruhu. Doufám, že se bude rád předvádět po mamince a krásně stát po tatínkovi ;-)
_________________________________________________________________

16.6.2013 V pátek u nás byla na návštěvě Sonička, podívat se na štěňátka, které Dídoušek zplodil a udělat nějaké fotky. Fotit i tak malé, zdánlivě nepohyblivé prcky je docela fuška, lezou zásadně na druhou stranu, než je objektiv :-)), ale povedlo se jí to jako vždy a já moc děkuji za krásné fotky. Všechny fotky najdete v sekci ODCHOVY.

DNES VŠECHNY HOLČIČKY OTEVŘELY OČI, JEN KLUKŮM SE JEŠTĚ NECHCE KOUKAT NA SVĚT :-)
_________________________________________________________________

5.6.2013 Dnes byl ten den D a naše Cruellka se rozhodla porodit štěňátka. Příznaky neměla zcela žádné, jedla, pila, v pohodě chodila venku, prostě nic tomu nenasvědčovalo. Odpoledne ležela vedle mě na sedačce a já telefonavala. Podívám se vedle sebe, kde seděla i Freen, která se neskutečně klepala a upřeně něco sledovala. Tak jí ještě říkám : Proč se tak klepeš ? a najednou vidím, po sedačce se plazí štěňátko :-) Ta naše hodná Cruellka porodila tak rychle a bez hlásku, že jsem si toho ani nevšimla. Vzala jsem jí i se štěňátkem do porodní bedny a Cruellka rodila dál jako po másle. První se narodila nahatá hnědobílá fenka, chvíli po ní také HA fenka, velmi zvláštní barvy do šeda, potom hnědý pufík pejsek, po něm nahý krémový pejsek a jako pátá nahatá krémová fenka. To už měl být dle ultrazvuku konec a ani Cruellka nejevila známky, že by ještě měla rodit. Jenže po chvíli koukám, že se jí v břiše hýbe ještě nějaký vetřelec :-)) Neměla se, ale vůbec k tomu, aby další štěňátko porodila. Spala, kojila, starala se o štěňátka a zase spala. Po třech hodinách už jsem začala být trochu nervózní, že budu muset sjet na veterinu, aby jí píchli ,"provokačku“. Pak jsem ale vytáhla Cruellu ven, vyběhly jsme schody do třetího patra a ejhle po čtyřech hodinách se konečně rozhodla bez problémů porodit šesté štěňátko a to nahou tmavou holčičku. Celý vrh byl naprosto vyrovnaný, všechna štěňátka měla cca 190 g.

Štěňátka mají už svá jména, holčičky jsou – Eicha Exotic, Ellis Eternal, Elli Exelent, Ebby Enigmatic, chlapečci jsou Esch Eater a Eiss Even. Cruellka je vzorná mamina, štěňátka krásně přibývají na váze a mají se k světu, již váží přes 210 g.

Více fotografií naleznete ZDE.
_________________________________________________________________

30.5.-2.6.2013 Od pátku jsme si se Soničkou udělaly prodloužený víkend na Slovensku a to ve výstavním duchu. Sice jsem odjížděla trochu s výčitkami, jelikož Cruellka byla již 58 den březosti, ale věřila jsem, že na mě holčička s porodem počká a nemýlila jsem se, jeliž je dnes 61 den a stále nicJ. V pátek ráno jsme vyrazily do Sence, jelikož se posuzovalo až od 12 hodin, tak jsme tam nemusely spát. Cesta byla dobrá, jen nás trochu děsil déšť, který nás provázel téměř celou cestu a výstava se konala venku. Jenže štěstí nám přálo, počasí se na Slovensku umoudřilo a dokonce svítilo i sluníčko. Před námi se posuzovala ještě tři plemena, tak jsme měly čas postavit ochranu před deštěm, který se nakonec nekonal, ale bylo nám tam stejně fajn, jelikož ráno foukal docela chladný vítr.

Posuzovala paní Soňa Heldová ze Slovenska. Etienne Jemalle získala V 1, CAC s posudkem: velmi pěkná fena, správná hlava, nůžkový skus, dobrá horní i spodní linie, velmi dobré předhrudí i hloubka hrudníku, dobré úhlení vpředu i vzadu, správně nasazený ocas, dobrý pohyb . Diabolo Jemalle dostal V 1, CAC a splnil podmínky Slovenského šampiona krásy. Tak jsme měly obě velkou radost.

Po výstavě jsme šly v jezeru, udělat pár fotek, jelikož počasí bylo opravdu ideální a vyrazily směr Nitra, kde se začínala v sobotu dvoudenní výstava a kde jsme měly zajištěné ubytování. Parkování je hned u ubytovny, takže jsme se nastěhovaly do pokoje a už se mně nikam nechtělo. Po ranním vstávání ve 4 hodiny a jízdě na Slovensko, se nebylo čemu divit, tak jsme zalezly do peřin, koukaly na telku a vegetily. Místo na ubytování je zcela ideální, jelikož výstaviště je hned vedle, takže jsme jen ráno vytáhly klece z auta a vyrazily pěšky. V sobotu bylo ještě krásnější počasí, takže náladu jsme měly dobrou hned od rána. Posuzovala paní Tiina Taulos z Finska a Etienne Jemalle získala V 1, CAC, CACIB a BOB !!! s posudkem : Výborný typ feny, pěkná tvář i výraz, správné uši, dobrá hlava, dobře stavěná. Odpoledne jsme měly přihlášené páry, jenže jak se před námi posuzovalo docela hodně pudlů, tak nám vůbec nedošlo, že je již tolik hodin a vesele jsme klábosili všichni venku na sluníčku. Pak si říkám, že jdu dát psům napít. Soňa šla se mnou a najednou koukáme, že v přípravném kruhu, jsou již nastoupené páry. Nastal úprk ke klecím, vytáhlly jsme se Soní ospalou Tinu s Didou, za běhu jsem je přivázala a už se šlo pomalu do kruhu. Jenže jak jsme tam úprkem vběhli, tak jsme zase rychle vypadli :-)) V závěrečkách se taky žádný zázrak nekonal, ale asi číňan zřejmě nebylo oblíbené plemeno, jelikož se na nás paní rozhodčí ani nepodívala.

V neděli posuzoval pan Robert Kanás. Jeho posuzování mi přijde čím dál přísnější, ten den padlo dost VD, V 1 bez titulů, D i diskvalifikace se konala. Tina se mu naštěstí líbí, takže Etienne Jemalle získala V 1, CAC, CACIB, BOS !!! S posudkem: Velmi dobře vyvážená fena, ušlechtilá hlava, správné zaúhlení, správná horní linie, hrudník i pohyb, výborný temperament a předvedení. Tinka se stala za tři dny Slovenský grand šampion a nominovala se na Cruft 2014 !!! Takže víkend supeeeeeeeeeeer, děkuji za veselou společnost Lence, Zuzce, Péťovi, Janě a především Soničce, která se mnou trávila převážně času a za její krásné fotky.

Více fotografií naleznete ZDE.
_________________________________________________________________

4.5.-5.5.2013 V sobotu jsem se Soničkou vyjela do Prahy na Speciální klubovou výstavu. Romča s Luckou, nám držely místo, takže jsme měly i výbornou společnost. Měla jsem přihlášeno i do párů Tínu s Dídou, takže jsme si den pozvolna užívaly. Posuzoval pan Hans van den Berg (NL). Posudek je bohužel v němčině, takže ho ani nepřečtu, ani nepřeložím :-)) Tina si to přesně stejně jako Cruellka v kruhu skvěle užívá a tak si Etienne Jemalle vyběhala V 2, res.CAC. V párech se nám zadařilo na jedničku a prostě jim to spolu sluší , že se Soni litujeme, že to jsou sourozenci :-) Etienne Jemalle a Diabollo Jemalle si spolu vyběhali 1. místo v soutěži o nejhezčí pár. Dnešní den na výstavě opět veselý, s milými lidmi, hezkými cenami, dobrým jídlem, prostě príma sobota. Za celodenní společnost děkuji moc Soničce Kantové.

V neděli jsme vyrazily se Soničkou opět do Prahy, tentokrát na Mezinárodní výstavu. Rozhodčí byla paní Elzbieta Chwalibog (PL) , která v sobotu posuzovala labutěnky. Tina šlapala jako hodinky a tak si Etienne Jemalle právem zasloužila V 1, CAC a CACIB !!! s posudkem: dobrá proporce hlavy, pěkně postavené ucho, tmavé oko, správná spodní i horní linie, dobré zaúhlení, dobře nasazený ocas, pěkný pohyb. Paní rozhodčí se moc Tinka líbila, že mně jí ještě po posouzení přišla pochválit. Byl to fajn den, vyšlo i počasí, tak jsme se domů vypravily se Soňou až odpoledne. Za krásné fotky z obou dnů děkuji F. Hudákovi a Soničce.

Více fotografií naleznete ZDE.
_________________________________________________________________

29.4.2013 Dnes jsem byla s Cruellkou na sonu a jupiii štěňátka budou:-) Paní veterinářka jich viděla 5, tak jen doufám, že tam nějaká malá potvůrka nebyla ještě někde schovaná :-)
_________________________________________________________________

28.4.2013 Tento víkend byl zcela výstavní. V sobotu jsem jela na Krajskou výstavu do mladé Boleslavi. Bylo krásné počasí teplíčko, takže pohoda. Posuzovala Mgr.Božena Ovesná a Etienne Jemalle získala ve třídě vítězů V 1, VT s posudkem : dvouletá fena, výborně utvářená hlava, tmavé oko, korektní skus, výborný pigment, dobře nasazené i nesené ucho, pevný hřbet, ocas dobře nasazen i nesen. Druhý den jsme vyrazily se Soňkou směr Drážďany, které máme skoro za domem:-) Ty pro mě nezačaly vůbec dobře, protože jsem šla pro čísla a paní mi ho dala pouze pro Dídu a já, že nemám zaplaceno a musím zaplatit 50 Euro :-(( Já myslela, že mě šlehne, protože jsem ani tolik peněz neměla, ale hlavně jsem to platila za oba psy, takže netuším, jak jim mohla jedna půlka chybět. Tak jsem požádala pana Linharta, aby šel se mnou do výstavní kanceláře, jelikož umí skvěle Německy. Tam už měli pro mě připravený účet na 50 Eur, ale pan Linhart mluvil a mluvil, že mi nakonec číslo vydali i bez platby. Měla jsem opravdu radost, protože já si sebou nevzala ani tu účtenku.

Posuzoval pan Řehánek a Etienne Jemalle získala V 3, nevím sice za co, když v posudku mám samé pozitiva, ale není každý den posvícení :-). Odpoledne jsem měla přihlášeno ještě do párů a tam začaly další peripetie a pro mě nervy :-)) Kruh na závěrečné soutěže byl ve stejné hale, takže jsme se jen kousek přesunuly. Jenže nastal další problém. Měla jsem si do určité hodiny vyzvednout nové číslo do párů (u nás nezvyklé), ale nemohla jsem najít nikoho, kdo by čísla vydával. Tak jsem tam pobíhala sem tam, pak jsem odchytla nějakého chlapa, co stál u vstupu do kruhu, ten na mě začal chrlit dlouhosáhlou řeč, což mně ,,skvělému němčináři" :-)) bylo opravdu na prdlačku. Takže jsem odešla zpět za Soňou, ale pořád mi vrtalo hlavou, kde čísla vzaly děti, co tam vystavovaly. Tak jsem se šla opět podívat a vidím, že všichni veteráni mají připnuté kartičky s veteránklas. To už jsem začala být nervózní, že bez čísla mě tam nepustí, tak jsem opět tomu chlapovi začala nohama rukama vysvětlovat, že chci číslo do párů. Chlap vyndal desky, tam jsem zmerčila naše jména, tak na to klepu, on řekl jen Ja ja, zaškrtl náš pár a zase nic. Já už byla na mrtvici, protože už šli dovnitř veteráni a my nastupovali hned po nich. Najednou jsem zmerčila paní na kterou jsem narazila v kase v hale a která uměla trochu česky, tak jsem na ní vychrlila problém a světe div se, paní vytasila s úsměvem naše číslo a dala mi ho. Já se asi po 1/4 hodině vrátila vítězoslavně k Soně s číslem ruce. Rychle jsme učesaly se Soni psiska a já vyrazila. Etienne Jemalle a Diabollo Jemalle získali v soutěži o nejhezčí pár, krásné 3. místo:-) Tak jsme domů jeli alespoň trochu spokojené:-) Za společnost celý den a za krásné fotky děkuji opět Soničcce Kantové.

Více fotografií naleznete ZDE.
_________________________________________________________________

16.4.2013 Zdá se to až neuvěřitelné, jak čas letí, ale dnešní den slaví Cruellka své 4. narozeniny! Když se narodila a já se jí rozhodla z vrhu C nechat, nevěřila jsem (ale ve skrytu duše si to přála), že bude na výstavách bodovat. Vyrostla z ní moc poslušná a milá fenka, která mi dělá jen samou radost. Doufám, že se jí narodí krásná a zdravá štěňátka a půjdou v jejích šlépějích i jejich tatínka:-)

Moc také děkuji všem páníčkům, co mají Cruellky sourozence, za vzornou péči, kterou svým svěřencům dávají. Sourozenci si byli všichni hodně podobní a vlastně jsou všichni barevně po tatínkovi:-)


_________________________________________________________________

7.4.2013 V neděli se konala výstava v rakouském Wieselburgu. Jelikož jsme chtěly jet se Soni v klidu, vyrazily jsme již v sobotu do Jaroměře, kde jsme se chystaly přespat. Odpoledne tam za námi dorazila i Monča. Docela jsem byla překvapená, kolik je tam ještě sněhu, ale na třetí pokus se mi podařilo vyjet až k nám na kopec:-). Zatopila jsem v krbu, baštily jsme karbanátky a párky, jen na Soni polévku, kterou tak chtěla vařit nedošlo :-)) a nic nám nechybělo. Večer jsme upravily psy, jediná Soňka na tom vyzrála, neboť si Dídu upravila již doma:-). V Neděli ráno jsme v klidu (no v klidu :-))nějak jsme pak nestíhaly) vyrazily směr hranice Rakousko. U výstaviště bylo veliké parkoviště (levnější než na našich výstavách), kruhy byly prostorné, my jsme ho měli v klidné hale, kde bylo teplo (po Budějovicích to bylo milé). Jela jsem na Francouzskou rozhodčí Mery Chantal a byla jsem trochu zklamaná, že zároveň posuzoval i nějaký jiný rozhodčí, jestli se zaučoval, kdo ví, ale někdy psy prohlíželi oba najednou a slovo o pořadí měl hlavní on. Posudek má Tina bezchybný, jen jí byl vyčten trochu delší rámec těla. Takže Etienne Jemalle získala V 2, res.CACA. Jinak jsme si výstavu užili všichni v dobré náladě, kterou trochu zkazila ztráta Monči telefonu. Nakonec jsme se po cestě domů, ale dozvěděly, že telefon je na světě, tak snad se k ní co nejdříve z Rakouska dostane.

Více fotografií naleznete ZDE.
_________________________________________________________________

1.4.2013 Tak jsem se nakonec rozhodla nakrýt tento týden Cruellu Calope z Jaroměřského panství moc pěkným pejskem, který jí je typově hodně podobný a rodokmenem se k sobě také velice hodí Diabollo Jemalle. Jsem zvědavá, jestli se jim štěňátka zadaří . To se dozvíme za měsíc :-) Držte nám palce. Více informací v sekci ODCHOVY.
_________________________________________________________________

31.3.2013 Neděli před Velikonocemi se konala v Českých Budějovicích Mezinárodní výstava psů, tak jsme vyrazili s manželem již ve čtvrtek do Jaroměře, kde jsme vegetili až do pondělí. Byli jsme docela dost překvapení, že je tam tolik sněhu, ale ještě se nám podařilo vyjet až k chatě do prudkého kopce. V sobotu jsme si udělali hezký výlet do Českého Krumlova, který je prostě krásný i v zimě:-). V sobotu večer začal padat sníh a padal a padal.....v neděli jsem odjela ráno na výstavu a pochybovala jsem, že se ještě vyškrábu do kopce k nám. No mé obavy byly na místě. Po dvoudenním sněžení jsem neměla šanci, tak auto zůstalo pod kopcem :-) A teď k výstavě. Posuzoval pan Robert Kubeš, kterého už jsem znala z výstavy v Litoměřicích. Tina se opět moc pěkně předvedla, udělal mi neskutečnou radost a s posudkem : fena, ušlechtilá hlava s výborným okem i uchem, správný hrudník, korektní hřbet, výborný pohyb a Etienne Jemalle získala V 1, CAC, CACIB a BOB !!! a tím splnila podmínky pro udělení ČESKÝ ŠAMPION !!! Byl to opět fajn den v přítomnosti super lidiček, které na výstavě vždy velice ráda vidím. Jedinou stinnou stránkou byla zima v halách a to, že se hala na závěrečné soutěže otevřela, asi 1/4 hodiny před zahájením, takže spousta lidí to vzdala, ale my ne :-)) a uchýlili jsme se do nejbližší haly, kde bylo o poznání tepleji, než venku. Za foto děkuji Lucce Kroupové.

Více fotografií naleznete ZDE.
_________________________________________________________________

14.3.2013 Na jarní prázdniny jako posledních sedm let každý rok, jezdíme s bezva partičkou do Pece pod Sněžkou, kde trávíme super týden s bezva zábavou, sjezdovkou u chaty, bez aut, bez lidí a ještě můžeme mít sebou psiska. Tentokrát se jich tam sešlo 7 :-)) Těšili jsme se sice na březnové sluníčko a opalovačku, opak byl však pravdou. Dva dny sněžilo a teplota byla skoro stále pod bodem mrazu. Ale zase bylo hezké lyžování.

Více fotografií naleznete ZDE.
_________________________________________________________________

2.03.2013 Vyrazily jsme si se Soničkou na vycházku na Erbenovu vyhlídku. Jelikož si Soňa vzala nevhodnou obuv a nečekala, že tam bude tolik sněhu, nevylezly jsme až nahoru. Ale i tak se pejsci vyběhali, potkali jsme pár psích kamarádů, nejúžasnější byli dvě dogy, jedna byla dokonce z útulku.

Více fotografií naleznete ZDE.
_________________________________________________________________

26.1.2013 Letošní výstavní sezónu jsme zahájily s Tinkou na Slovensku v Trenčíně. Vyrazily jsme opět se Soničkou a Didou již v pátek. Vezly jsme sebou ještě nádherné morčátko Rozárku, které si vybrala chovatelka na Slovensku a neměla by ho jak dostat do své CHS. Ubytování jsme měly moc hezké, večeři a snídani vynikající, personál velice milý. Prostě jsme na sobotní výstavu vyrazily s dobrou náladou i když dost nervózní, jelikož jsme věděly jakou konkurenci budeme mít k kruhu. Výstavní kruh jsme měly v patře, kam ale vedl výtah, kterým nás vozil mladík k tomu určený. V hale bylo docela místo. Ne tedy u našeho kruhu, takže jsme si sedly k vedlejšímu. Bylo i teplo (do doby, kdy vypadla elektrika, to jsme asi půl hodiny klepaly kosu :-)) ). Pak už se blížil čas, že půjdu do kruhu, tak jsem učesala Tinu a najednou mi Soňa říká, že už je moje skupina v kruhu. Já měla na sobě mikinu, takže jsem si za běhu brala sako, číslo jsem držel v ruce a první dvě kola, jsem takto musela oběhnout:-)). Sako jsem zapínala a číslo navlíkla, až kdy šla první fenka na stůl. Posuzoval pan Róbert Kanás, tentokrát hoooodně pečlivě. Tinka krásně běhala, což je její velkou předností a tak získala ještě ve třídě otevřené V 1, CAC. S posudkem : Téměř 2letá ušlechtilá fena, pěkný výraz hlavy, výborné rozměry, tmavé oko, výborná stavba těla, korektní zaúhlení pánevních končetin, dobře vyvinutý hrudník, velmi pěkný pohyb. Což jsem měla nesmírnou radost, neboť to byl poslední CAC, abychom dodělaly šampiona. Nejlepší bylo, když jsem šla ven z kruhu a koukám, že jsem to všechno odběhala v zimních botech :-))). Pak se běhalo o CACIB a jupííí, zase vyhrála Tinka a nástup o BOB a radost nějvětší Etienne Jemalle získala V 1, CAC, CACIB a BOB !!! Splnila podmínky pro udělení SLOVENSKÝ ŠAMPION KRÁSY !!! Radost jsem měla obrovskou. Přesunuly jsme se do vedlejší haly na finálovky. Závěrečky opět v patře, ovšem tentokrát bez výtahu, takže jsme těžké klece rvaly po schodech. Navíc, tak nebylo vůbec místo, ale naštěstí jsem našla pro nás skvělé strategické místečko, v části, kde se po soutěžích vycházelo z kruhu ven. Takže žádná tlačenice a klídek :-) V závěrečkách naší skupinu posuzoval pan Javorčík a asi Tina nebyla jeho plemeno, nebož nás nevybral, ale nevadí, je hezké vůbec v těch závěrečkách být:-). Cesta domů, nám uběhla krásně. Já moc děkuji Soňce Kantové, že se mnou vydržela až do konce, za krásné fotky a F.Hudákovi také za foto.

Více fotografií naleznete ZDE.
_________________________________________________________________